ساعتمد و پوشاک

تفاوت و مقایسه می بند 6 با می بند 5 شیائومی [لینک خرید]

مقایسه شیائومی می بند 6 و می بند 5 شیائومی : کدام ردیاب تناسب اندام بهتر است؟

سری می‌بند شیائومی همیشه استاندارد ردیاب‌های ارزان تناسب‌اندام را تعیین کرده است. شیائومی می‌بند 5 سال گذشته به‌عنوان جایگزین می‌بند 4 راه‌اندازی شد. در حال حاضر، می‌بند 6 که اخیراً راه‌اندازی شده است، چیزهای بیشتری را به مصرف‌کنندگان ارائه می‌دهد. اگرچه انتظار دارید آخرین نسخه برنده واضح باشد، اما به این سادگی‌ها هم نیست. این مقاله تفاوت‌ها و شباهت‌های اصلی بین می‌بند 5 و می‌بند 6 را به شما نشان می‌دهد.

به‌ندرت این مقایسه‌ها در سری‌های ساعت هوشمند شیائومی شکل می‌گیرد. زیرا بین اسمارت واچ‌های این برند به خاطر تفاوت از لحاظ سبک، طراحی و قیمت، هیچ نوع مقایسه‌ای را نمی‌توان بین آنها انجام داد.

امکانات می‌بند 5 و می‌بند 6

شیائومی به‌ندرت فرمول می‌بند را تغییر می‌دهد و این یک استراتژی است که تاکنون کار کرده است. بااین‌حال، شیائومی در تلاش برای همراهی با رقبای خود در ایجاد تغییرات اساسی در می‌بند 6 تردید نکرده است.

امکانات می‌بند 5 و می‌بند 6

صفحه‌نمایش این دو مچ‌بند شیائومی جدید

می‌بند 5 دارای صفحه‌نمایش بزرگ‌تر 1.1 اینچ در مقایسه با می‌بند 4 است. می‌بند 6 این روند را ادامه می‌دهد و اندازه آن به 1.56 اینچ افزایش می‌یابد. قابل‌ذکر است، این افزایش با بدنه بزرگ‌تری همراه نخواهد بود. می‌بند 6 کمی بزرگ‌تر از نسخه قبلی خود است و می‌تواند با بندهای می‌بند 5 نیز قابل‌استفاده است.

اگر بینایی عامل اصلی برای شما است، هر دو ردیاب تناسب‌اندام عملکرد مشابهی خواهند داشت. حداکثر خواندن روشنایی برای هر دو صفحه‌نمایش به 450 نیت می‌رسد. روشنایی کافی برای تماشای مطمئن در خارج از منزل و زیر نور آفتاب. می‌بند 6 هنوز فاقد حسگر نور محیط است، بنابراین باید صفحه ردیاب را به‌صورت دستی در مناطق تاریک کم کنید. بااین‌حال، صفحه‌نمایش بزرگ‌تر می‌بند 6 به این معنی است که جاسوسی از آمار در حین حرکت آسان‌تر خواهد بود.

xiaomi mi band 6 vs mi band 5 19 min

xiaomi mi band 6 vs mi band 5 20 min

تفاوت بین می‌بند 5 و می‌بند 6 به در سنسورها

درحالی‌که تنها مدل چینی می‌بند 5 دارای سنسور SpO2 است، در همه مدل‌های می‌بند 6 استاندارد است. اگرچه به دلیل خواندن سریع و قابلیت اطمینان ویژگی برجسته‌ای است، اما برای ردیابی مداوم طراحی نشده است. کسانی که به‌احتمال زیاد از آپنه انسدادی خواب رنج می‌برند باید به‌جای دیگری مراجعه کنند. اما اگر تشخیص میزان اکسیژن خون برای شما معیار مهمی است، می‌بند 6 گزینه بهتری نسبت به می‌بند 5 است.

ردیابی فعالیت نیز در می‌بند 6 امتیازهای بیشتری کسب می‌کند. درحالی‌که مدل قبلی خود تنها 11 حالت ورزشی را دنبال می‌کرد، می‌بند 6 این حالت را به 30 تبدیل می‌کند. شش مورد از آنها به‌طور خودکار توسط می‌بند 6 نیز تشخیص داده می‌شود. اگر به سازگاری چند ورزشی علاقه دارید، می‌بند 6 بهتر است.

تفاوت بین می‌بند 5 و می‌بند 6 به در سنسورها

اما آیا همیشه بهترین گزینه است؟

باوجود پیشرفت‌ها، می‌بند 6 دارای معایب قابل‌توجهی است. این سنسورها و ویژگی‌های اضافی ازجمله: نظارت بر تنفس، ردیابی استرس در طول روز و قرائت مکرر ضربان قلب، عمر باتری می‌بند 6 را زنده می‌کند. درحالی‌که عمر دو هفته‌ای ادعاشده است، به‌احتمال زیاد فقط یک هفته به‌دست خواهید آورد با روشن شدن هرکدام. می‌بند 5 بدون دیدن شارژر خود به‌راحتی دو هفته دوام می‌آورد، که این یک امتیاز برای دوندگان است، که به دنبال یک همراه ضروری برای ردیابی سلامتی هستند.

ردیابی ضربان قلب نیز یکی از نقاط ضعف می‌بند 6 است. اگرچه برای تمرینات با شدت کمتر و نظارت روزانه مناسب نیست، اما به دلیل شدت گرفتن ضربان قلب نمی‌توانیم دقیق باشیم. این احتمالاً برای بسیاری از کاربران یک اشکال بزرگ نیست، اما اگر قصد دارید تمرینات قلبی جدی‌تری انجام دهید، باید به آن توجه کرد. ما هیچ مشکلی در مانیتور ضربان قلب می‌بند 5 با نزدیک به 150 ضربه در دقیقه مشاهده نکردیم، و تقریباً نتایج مربوط به تجهیزات گران‌قیمت Garmin را نشان می‌دهد.

دقت ردیابی خواب می‌بند 6 می‌تواند از برخی کارها نیز استفاده کند. نتایج در مقایسه با موارد مشابه Fitbit Sense ناسازگار است. اگرچه Sense 100 دلار قیمت دارد، اما ما انتظار داریم می‌بند 6، حداقل زمانی که شما بیدار هستید، آن را تشخیص دهد. سیستم ضبط خواب نیز گیج‌کننده است و اغلب نتایج متناقضی را در بررسی ما ارائه می‌دهد. ما اجتناب می‌کنیم که می‌بند 6 سلامت خواب شما را به‌عنوان یک عامل اصلی برای شما بهبود می‌بخشد.

تفاوت قیمت بین می‌بند 5 و می‌بند 6

قیمت می بند 5 و می بند 6 شیائومی

همان‌طور که قبلاً ذکر شد، نسخه چینی از NFC و SpO2 پشتیبانی می‌کند. نسخه جهانی به‌طور گسترده در دسترس است، اما می‌توانید نوع چینی را از طریق فروشگاه‌های منتخب تهیه کنید. حتی بدون زیرکی SpO2، باقیمت فعلی آن حدود 30 دلار، می‌بند 5 یک ردیاب تناسب‌اندام قدرتمند، مقرون‌به‌صرفه و همه‌کاره است.

از سوی دیگر، می‌بند 6 حدود 55 دلار قیمت دارد. اگرچه می‌بند 6 تقریباً دو برابر قیمت آن است، افزودن صفحه‌نمایش بزرگ‌تر، حالت‌های ورزشی بیشتر و سنسور SpO2 در همه مدل‌ها یک پیشنهاد جذاب است. همه اینها افزودنی‌های منطقی هستند و لکه‌های زره می‌بند 5 نیز درخشان می‌شود. نوع چینی می‌بند 6 نیز با NFC داخلی و دستیار صوتی Xiaomi Xiao AI در دسترس است.

تفاوت می بند 5 با می بند 6

هر دو محصول شیائومی رقابتی هستند، به‌ویژه در مقایسه با ردیاب‌های تناسب‌اندام موجود.

 

بیشنر بخوانید: تفاوت می بند 5 گلوبال و چینی

 

شیائومی می‌بند 6 در مقابل شیائومی می‌بند 5: تفاوت‌های اصلی

با ورود شیائومی می‌بند 6، صاحبان می‌بند 5 ممکن است با خود فکر کنند که آیا برخی از ویژگی‌های جدید بزرگ را از دست داده اند یا خیر.

ردیاب تناسب‌اندام مقرون‌به‌صرفه یکی از پرفروش‌ترین پوشیدنی‌های تمام دوران است و هر نسلی ویژگی‌های ردیابی تناسب‌اندام عالی را با کسری از قیمت یک ریال به ارمغان آورده است.

شیائومی می‌بند 6 در مقابل شیائومی می‌بند 5: تفاوت‌های اصلی

شیائومی می‌بند 5 در مقابل می‌بند 6: طراحی

طراحی می‌بند 6 بسیار شبیه به می‌بند 5 است. باز هم یک کپسول بیضی‌شکل با ابعاد و وزن مشابه است. وزن شیائومی می‌بند 6 حدود 13 گرم است که 1 گرم بیشتر از نسخه قبلی خود است. ابعاد می‌بند 6، 47.4 در 18.6 در 12.7 میلی‌متر و می‌بند 5 در 47.2 در 18.5 در 12.4 میلی‌متر است. می‌بند 6 به همراه می‌بند 5 تا 5 ATM 50 متر در برابر آب مقاوم است.

می‌بند 5 و می‌بند 6 را در کنار هم قرار دهید تا تشخیص تفاوت بین آنها سخت شود. آنها دارای کمربند و قاب یکسانی هستند و از مواد یکسانی ساخته‌شده‌اند.

شیائومی می‌بند 5 در مقابل می‌بند 6: طراحی

همچنین دارای همان 5 درجه مقاومت در برابر آب ATM است و آن را برای دوش گرفتن و شنا در آب تا 50 متر مناسب می‌کند.

وقتی به ابعاد دقت می‌کنید تفاوت‌های کوچکی وجود دارد. اندازه می‌بند 5 در بدنه 46 میلی‌متر و ضخامت 12.45 میلی‌متر است. می‌بند 6 دارای یک بدنه 47 میلی‌متری است که ضخامت آن در 12.7 میلی‌متر بسیار زیاد است. بنابراین تفاوت در اندازه بسیارکم است.

اما تفاوت بزرگ در اینجا در مورد صفحه‌نمایش است. درحالی‌که می‌بند 5 دارای صفحه‌نمایش 1.1 اینچی امولد با وضوح 126 در 29 است، می‌بند 6 دارای صفحه‌نمایش بزرگ‌تر 1.56 اینچی با رزولوشن 152 در 486 است.

اندازه آنها یکسان است، زیرا ظاهر بدنه بسیار متفاوت نیست. اما کاری که شیائومی انجام داده این است که دور مشکی اطراف صفحه را کوچک کرده تا پیکسل‌های بیشتری را برای بازی در اختیار شما قرار دهد.

هر دو دارای روشنایی 450 نیت یکسان هستند، بنابراین صفحه‌نمایش خوب و روشن را ارائه می‌دهند اما حالت نمایش همیشه روشن وجود ندارد. چیزی که در صفحه‌نمایش می‌بند 6 در می‌بند 5 به‌دست می‌آورید افزایش وضوح، غنا و رنگ‌ها است. همچنین به این معنی است که می‌توانید همزمان قابلیت‌های بیشتری روی صفحه‌نمایش مشاهده کنید.

مقایسه می بند 5 با می بند 6 شیائومی

اینها بزرگ‌ترین مزایایی است که ما امتحان کرده‌ایم، اما شایان‌ذکر است که صفحه‌نمایش می‌بند 5 هنوز در دستگاهی با این قیمت بسیار عالی است و هنوز از برخی ردیاب‌های جدید که امسال عرضه شده‌اند بسیار چشمگیرتر است.

اگر به رنگ‌ها اهمیت می‌دهید، می‌بند 5 در شش نوار رنگ مختلف ارائه می‌شود. رنگ‌های زرد، تیل، سبز، آبی، نارنجی و سیاه وجود دارد. می‌بند 6 در رنگ‌های مشکی، نارنجی، زرد، سبز زیتونی، سفید عاجی و آبی موجود است. بنابراین سهم عادلانه‌ای از گزینه‌ها در اینجا وجود دارد.

 

همچنین بخوانید: مقایسه کامل آنر بند 6 و می بند 6 شیائومی

 

می‌بند 6 در مقابل می‌بند 5: ویژگی‌های ردیابی تناسب‌اندام و سلامتی

می‌بند 6 در مقابل می‌بند 5: ویژگی‌های ردیابی تناسب‌اندام و سلامتی

هر دو می‌بند دارای تعدادی ویژگی برای نظارت بر سلامتی و تناسب‌اندام شما هستند، با تفاوت‌هایی در سنسور و جلوی ردیابی که ممکن است شما را به سمت بند جدید 6 سوق دهد.

تقریباً در بخش حسگرها یکسان است، از سنسورهای شتاب سنج و ژیروسکوپ برای ردیابی حرکت و سنسورهای ضربان قلب نوری برای نظارت مداوم بر ضربان قلب و هنگام ورزش و درعین‌حال قطع زمان صرف شده در مناطق ضربان قلب استفاده می‌شود. این سنسور ضربان قلب همچنین از ردیابی استرس و نمرات PAI، که هر دو بند دارند، پشتیبانی می‌کند.

می‌بند 6 همچنین دارای یک سنسور SpO2 است که به شما امکان می‌دهد اکسیژن خون را بلافاصله اندازه‌گیری کنید و همچنین هنگامی‌که ویژگی کیفیت تنفس خواب روشن است می‌توانید از آن استفاده کنید.

این بدان معنی است که می‌توان از آن برای تشخیص اختلالات تنفسی استفاده کرد، که ممکن است به شما در مورد علت اختلال خواب کمک کند. شیائومی مایل است تأکید کند که از آن برای اهداف پزشکی استفاده نمی‌شود و هیچ‌گونه تأییدیه نظارتی ندارد.

شما همچنین با تجزیه مراحل خواب ازجمله خواب REM همراه با حافظه و یادگیری، همان نظارت خواب را دریافت می‌کنید. شما نمره خواب، برخی تجزیه و تحلیل‌ها را دریافت خواهید کرد و به شما اجازه می‌دهد ببینید که خواب شما در مقایسه با سایر کاربران چگونه است. گروه‌ها تقریباً عملکرد مشابهی با ردیابی خواب ارائه می‌دهند که می‌تواند لحظات خوب و بدی را پیش از دقت داشته باشد.

می‌بند 6 در مقابل می‌بند 5: ویژگی‌های ردیابی تناسب‌اندام

این دستگاه همچنین یک ردیاب قوی برای فعالیت‌های روزانه است، شمارش مراحل، مسافت طی شده، کالری سوزانده شده و هشدارهای بیکار هنگام بی‌تحرک ماندن طولانی را ارائه می‌دهد. در آزمایشات تا حد زیادی با ردیاب Garmin و Fitbit مطابقت داشت.

شما همچنین دارای نمره PAI هستید که زمان شما را با ضربان قلب بالا اندازه‌گیری می‌کند و تلاش هفتگی خود را از 100 ثبت می‌کند. اگر به این عدد توجه کنید، می‌توانید مطمئن باشید که 150 دقیقه فعالیت توصیه‌شده توسط سازمان بهداشت جهانی در هفته.

بسیاری از این معیارها بر اساس مانیتور ضربان قلب است و می‌توان گفت که ازنظر آنچه در بند 5 و بند 6 آزمایش کرده‌ایم، ترکیبی است. اولی برای داده‌های ضربان قلب مداوم عملکرد خوبی داشت، اما نامناسب بود. برای تمرینات با شدت بالا. در آزمایش ما، بند 6 به‌طورکلی داده‌های پیوسته و حین تمرین را به میزان قابل‌توجهی بالاتر ارسال کرد.

اگر به دنبال دقیق‌ترین ردیابی ضربان قلب هستید، ممکن است این دستگاه برای شما مناسب نباشد. اما همچنان می‌تواند راهنمایی مفیدی در مورد فعالیت شما ارائه دهد. تا زمانی که از داده‌های ضربان قلب خود برای اهداف پزشکی استفاده نمی‌کنید.

می‌بند 5 در مقابل می‌بند 6: ویژگی‌های ردیابی ورزشی

می‌بند 5 در مقابل می‌بند 6: ویژگی‌های ردیابی ورزشی

برای ردیابی ورزشی، شیوه تمرین شما یکسان است. می‌بند 5 11 حالت تمرینی اختصاصی ارائه می‌دهد و 6 حالت 30 حالت دارد، اما ورزش‌های اصلی مانند دویدن، دوچرخه‌سواری و شنا (فقط استخر) از طریق طناب قایقرانی و پرش در داخل خانه در دسترس است که معیارهای پرش و قایقرانی را فراهم می‌کند.

می‌بند 6 دارای پروفایل‌هایی برای بسکتبال، والیبال، کریکت، بولینگ و بوکس است. این فقط داده‌های مربوط به مدت‌زمان ورزش و داده‌های ضربان قلب است.

ازنظر عملکرد، می‌بند 5 و 6 تجربیات مشابهی را ارائه می‌دهند. برای فعالیت‌های خارج از منزل، می‌توانید از GPS متصل شده برای مسیریابی استفاده کنید، که در صورت استفاده از تلفن همراه خود از قابلیت‌های ردیابی آن استفاده می‌کند. اما مطمئن شوید که تلفن شما تا آنجا که ممکن است دید خوبی به سمت آسمان داشته باشد تا مطمئن شوید که می‌تواند با دقت ردیابی کند.

فعالیت‌های داخل خانه مانند قایقرانی و پرش به خوبی کار می‌کند و نظارت بر ضربان قلب برای تمرینات برای زمان تمرین ثابت مفید است، اما به‌طور شگفت‌انگیزی با شدت بالا مبارزه نمی‌کند.

همه داده‌های شما در داخل برنامه Mi Fit قرار دارند و شما می‌توانید داده‌ها را به Google Fit و Strava ارسال کنید.

می‌بند 6 در مقابل شیائومی می‌بند 5: ویژگی‌های ساعت هوشمند

می‌بند 6 در مقابل شیائومی می‌بند 5: ویژگی‌های ساعت هوشمند

در مورد ویژگی‌های ساعت‌های هوشمند، هر چیزی که از می‌بند 6 دریافت کنید، درواقع از می‌بند 5 استفاده می‌کنید. هر دو با تلفن‌های اندروید و آیفون کار می‌کنند و این ساعت‌های هوشمند اولیه را پوشش می‌دهند.

می‌توانید اعلان‌ها را مشاهده کنید، موسیقی را کنترل کنید، پیش‌بینی آب‌وهوا را مشاهده کنید، هشدارها و یادآوری‌ها را تنظیم کنید، زمان را از مناطق زمانی مختلف مشاهده کنید و مجموعه‌ای غنی از صفحه‌های ساعت را انتخاب کنید.

آنچه در اینجا به‌دست نمی‌آورید پرداخت‌ها، برنامه‌ها، پخش‌کننده موسیقی یا دستیاران هوشمند است. تنها تعدادی از این ویژگی‌ها درواقع با این قیمت در دسترس هستند، بنابراین این تعجب‌آور نیست.

ویژگی‌های موجود تقریباً به همان شیوه کار می‌کنند. به‌عنوان‌مثال نمی‌توانید به اعلان‌ها پاسخ دهید و ممکن است در صفحه کوچک کمی تنگ به نظر برسد. بااین‌حال، صفحه بزرگ‌تر روی 6 به این معنی است که مواردی مانند کنترل موسیقی و اطلاعات آب‌وهوا می‌توانند داده‌های بیشتری را نمایش دهند.

شیائومی می‌بند 6 زمان، مراحل، ضربان قلب، آب‌وهوا، اعلان‌های برنامه و اعلان‌های تماس را شبیه به نسخه قبلی خود نمایش می‌دهد. مانند می‌بند 5، می‌بند 6 می‌تواند موسیقی را مستقیماً از مچ دست شما کنترل کند و می‌تواند به‌عنوان شاتر از راه دور دوربین عمل کند.

شیائومی می‌بند 6 دارای سنسور نظارت بر اکسیژن خون است که با توجه به اینکه ما هنوز با این بیماری همه‌گیر (کرونا) سروکار داریم، خوب است. مانند هر ردیاب دیگر سری می‌بند (که پس از Mi Band 1s منتشر شد)، می‌بند 6 همچنین دارای سنسور ضربان قلب PPG است. می‌بند 6 شتاب سنج 3 محوره می‌بند 5، ژیروسکوپ 3 محوره و سنسور نظارت خازنی را حفظ می‌کند.

می‌بند 6 در مقابل شیائومی می‌بند 5: ویژگی‌های ساعت هوشمند

شیائومی می‌بند 6 و می‌بند 5 از ردیابی خواب 24 ساعته، نظارت مداوم بر ضربان قلب و همچنین ردیابی فعالیت‌های ورزشی پشتیبانی می‌کنند. می‌بند 6 می‌تواند 30 فعالیت شامل دویدن در فضای باز، دویدن داخل سالن، پیاده روی، دوچرخه سواری، دوچرخه سواری داخل سالن، شنا، ایروبیک، بیضوی، پرش با طناب، یوگا، دستگاه قایقرانی، تناسب اندام داخل سالن، اسنوبورد داخل سالن و HIIT آموزش و کشش اولیه، ژیمناستیک، پیلاتس، رقص خیابانی، رقص در سالن رقص، زومبا، کریکت، بولینگ، بسکتبال، والیبال، تنیس روی میز، بدمینتون، بوکس و کیک بوکسینگ.

درحالی‌که نسل قبلی می‌بند 5 تنها می‌تواند 11 فعالیت شامل دویدن در فضای باز، دویدن داخل سالن، پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، دوچرخه‌سواری داخل سالن، شنا، ایروبیک، قایقرانی، پرش با طناب، یوگا و قایقرانی را ردیابی کند.

شیائومی می‌بند 6 در مقابل شیائومی می‌بند 5: عمر باتری

شیائومی می‌بند 6 در مقابل شیائومی می‌بند 5: عمر باتری

هر دو مچبند از ظرفیت باتری 125 میلی‌آمپر ساعتی استفاده می‌کنند، که قرار است دو هفته عمر باتری را برای شما فراهم کند. برای به‌دست آوردن حداکثر آن، باید ویژگی‌هایی مانند نظارت مداوم بر ضربان قلب را قربانی کنید یا ضبط فاصله زمانی بیشتری را انتخاب کنید. همچنین می‌خواهید ردیابی استرس تمام روز، نظارت بر خواب پیشرفته را خاموش کرده و از روشنایی صفحه به‌راحتی استفاده کنید.

بر اساس آزمایشات در استفاده مشابه با همه ویژگی‌های فعال و استفاده منظم از ردیابی ورزش، می‌بند 5 یک هفته‌ای بود. اما می‌بند 6 را حدود 10 روز دوام آورد. بنابراین به نظر می‌رسد که 6 باوجود استفاده از باتری مشابه در اینجا می‌تواند چیزهای بیشتری نشان دهد.

در پایان، یک هفته پیگیری قوی با تمام ویژگی‌های مورداستفاده در هر دو جبهه دریافت خواهید کرد. زیرا به نظر می‌رسد این شش مورد می‌تواند شما را به محدودیت 14 روزه نزدیک کند. هر دو ردیاب از طریق شارژرهای مغناطیسی مخصوص 2 پین شارژ می‌شوند.

تفاوت می‌بند 6 و می‌بند 5: کدام را باید بخرید؟

تفاوت می‌بند 6 و می‌بند 5: کدام را باید بخرید؟

بنابراین، اگر حق انتخاب داشتید، سراغ می‌بند جدید می‌رفتید یا می‌بند قدیمی؟ خوب، تفاوت‌های اصلی این است که صفحه بهبودیافته، حالت‌های تمرین بیشتر و سنسور SpO2 در اینجا می‌بند 6 را دریافت می‌کنید که در بند 5 ندارید. موارد اضافی که درواقع 6 را مطلوب‌تر می‌کند، صفحه‌ای است که تأثیرگذارتر از نسخه قبلی است.

درحالی‌که صفحه‌نمایش می‌بند 5 هنوز بسیار خوب است و اگرچه ممکن است دیدن برنامه اضافی را از دست بدهید، اما همچنان مکانی روشن و رنگارنگ برای بررسی زمان و آمار است. درحالی‌که 6 حالت تمرین بیشتری را ارائه می‌دهند، حالت‌های اصلی که معیارهای غنی‌تری را ارائه می‌دهند، در حال حاضر وجود دارد. نکته دیگر این است که راهی بهتر را برای علامت‌گذاری فعالیت‌ها تنها با مدت‌زمان و ضربان قلب نمایش داده‌شده به شما ارائه می‌دهد.

به نظر می‌رسد استفاده از سنسور SpO2 در می‌بند 6 چندان قابل تأمل نیست، اما اگر شیائومی داده‌ها را در آینده کاربردی‌تر کند، ممکن است تغییر کند.

اگر می‌بند 5 دارید، صادقانه فکر نمی‌کنیم دلایل زیادی برای عجله در ارتقا وجود داشته باشد. اگر بین 5 و 6 را انتخاب می‌کنید، تفاوت آن‌چنانی در قیمت وجود ندارد که در نهایت می‌بند 6 منطقی است.

شیائومی می‌بند 6 در مقابل شیائومی می‌بند 5: توضیحات تکمیلی

شیائومی می‌بند 6 در مقابل شیائومی می‌بند 5: توضیحات تکمیلی

شیائومی می‌بند 6 یک صفحه‌نمایش لبه به لبه را در خط می‌بند به ارمغان می‌آورد. می‌بند 5 و می‌بند 6 هر دو دارای یک صفحه‌نمایش لمسی 24 بیتی با پوشش ضد اثرانگشت هستند که می‌تواند ازنظر روشنایی تا 450 نیت برسد. می‌بند 6 دارای صفحه‌نمایش 1.53 اینچی AMOLED است، درحالی‌که می‌بند 5 دارای صفحه‌نمایش AMOLED 1.1 اینچی است.

وضوح صفحه‌نمایش می‌بند 6، 152 48 486 پیکسل است که منجر به تراکم پیکسلی در حدود 326 پیکسل در اینچ در مقایسه با رزولوشن 126 29 294 پیکسل در می‌بند 5 می‌شود. تفاوت دیگر بین ردیاب‌ها این است که می‌بند 6 در مقایسه با شیشه 2.5D مقاوم در برابر خط و خش در بند 5 دارای شیشه 3D مقاوم در برابر خراش است.

جمع‌بندی تفاوت می‌بند 6 با می‌بند 5

می‌بند 6 صفحه‌نمایش لبه به لبه، سنسور نظارت بر اکسیژن خون را ارائه می‌دهد و می‌تواند مجموعه‌ای از فعالیت‌های جدید را ردیابی کند. به‌طورکلی، به نظر می‌رسد در اکثر بخش‌ها نسبت به نسخه قبلی ارتقاء خوبی داشته باشد. نظر شما در مورد می‌بند 6 چیست؟ آیا فکر می‌کنید این ارتقاء برای توجیه قیمت بالاتر کافی است؟

نظرات خودتان را برای ما در قسمت کامنت ارسال کنید.

‫2 دیدگاه ها

 1. سلام
  من می بند 5 رو پارسال خریدم و الان قصد دارم سری 6 شیائومی رو بخرم. بنظر شما خیلی تفاوت هست بین می بند 6 و 5 شیائومی؟
  اگر کمک کنید ممنون میشم.
  می خوام بدونم پولی که بابت می بند 6 میدم ارزش داره یا نه ؟ و همون می بند 5 رو نگه دارم تا سری می بند 7 شیائومی بیاد؟

  1. سلام خدمت شما
   این موضوع به خود شما بستگی داره
   مطمئنا سری جدید امکانات و ویژگیهای بیشتری داره.
   اما اگر این امکانات برای شما مناسب نیست و نیازی به امکانات بیشتر ندارید پیشنهاد می کنم همان می بند 5 را داشته باشید و منتظر نسخه جدید آن باشید.
   موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا