دانستنی و علمیسرگرمی

22 قوانین عجیب آلمان که شما را شگفت زده می کند!!

آلمان یک مقصد رویایی با مناظر خیره کننده، شیرینی های خوب و قلعه های تاریخی است. آشنایی با آلمان و فرهنگ آن می تواند از بسیاری جهات کمی عجیب باشد: برای مثال، بسیاری از مهاجران از غذاهای سنتی آلمانی شگفت زده می شوند، یا حتی نوشیدن الکل در بین جوانان آلمانی بسیار شایع است.

با این حال، فقط آداب و رسوم آلمان نیست که عجیب به نظر می رسد، بلکه قوانینی در آلمان وجود دارد که حتی عجیب‌تر نیز هستند. برلین، مونیخ و فرانکفورت سالانه میلیون‌ها گردشگر را به خود جذب می‌کنند. هر شهر بزرگ این کشور زیبا و دارای فرهنگی بسیار غنی است.

اما فقط این قوانین عجیب و خاص در آلمان نیست که شما را متعجب می کند، بلکه یکسری آداب و رسوم و فرهنگ عجیب آلمان وجود دارد، که تعجب شما را بیشتر می کند.

قوانین عجیب و غریب کشور آلمان

در سایت کوک باش خلاصه ای از برخی از عجیب ترین قوانین آلمان را به شما ارائه می دهیم تا بتوانید در مواردی که در این کشور باید از آنها دوری کنید بیشتر بدانید.

1- قانون خلوص آبجو 500 سال قدمت دارد

این قانون ممکن است به قدمت خود کشور باشد. این قانون آبجو محترم به نام Reinheitsgebot نیز شناخته می شود. در سال 1516، دوک باواریا ویلهلم چهارم این قانون را اجرا کرد.

قانون خلوص آبجو بیان می کند که هیچ ماده دیگری در دم کرده باواریا به جز جو، رازک و آب تمیز وجود ندارد. البته بعدا تغییراتی انجام شد. از جمله افزودن مخمر، پس بنابراین کاملاً مشابه آنچه در ابتدا بود نیست.

2- قوانین و مقررات در مورد آبجو

آلمان به خاطر آبجو و به خصوص جشن نمادین معروف به Oktoberfest شناخته شده است. آلمان معمولاً در محدودیت های الکلی خود بسیار ضعیف عمل می کند.

3- شما هرگز نمی توانید به طور غیرقانونی در طول جشنواره اکتبر مست باشید

Oktoberfest یک مهمانی بزرگ از آبجو، آبجو و بیشتر آبجو است که در آن می‌توانید هر چقدر که می‌خواهید بنوشید، بدون اینکه تبدیل به یک bierleichen یا «جسد آبجو» شوید. این افراد معمولاً روی زمین غش می کنند.

شما نمی خواهید یکی از آن افراد باشید. اگر زمانی خود را در Oktoberfest یافتید، به خود و دوستان خود یادآوری کنید که زیاد ابجو و شراب ننوشید.

این قانون می گوید که شما را نمی توان به خاطر مصرف مشروبات الکلی به هر میزانی جریمه کرد. اگر در حال رانندگی (یا دوچرخه سواری) در حالت مستی هستید، این قانون دیگر اعمال نمی شود.

4- کودکان بالای 16 سال می توانند الکل مصرف کنند

آلمان، همراه با بلژیک و دانمارک، خرید مشروبات الکلی با کمتر از 1.2 درصد الکل تقطیر شده را برای نوجوانان 16 ساله قانونی کرده است. آنها می توانند آبجو یا شراب را بدون حضور سرپرست قانونی یا والدین خود مصرف کنند.

کودکان زیر 18 سال می توانند الکل (نوشیدنی های حاوی بیش از 1.2٪ الکل) خریداری کنند و بدون سرپرست قانونی یا والدین بنوشند. حتی نوجوانان 14 ساله می توانند آبجو یا شراب بنوشند اگر سرپرست داشته باشند.

5- قانون ساعات آرام در آلمان

آلمانی ها دوست دارند یکشنبه ها را به آرامی در خیابان و مکان های عمومی بنشینند. حتی در انظار عمومی، مردم عصبانی هم با خنده‌های فراوان مواجه می‌شوند. بهتر است آرامش خود را حفظ کنید و اجازه دهید آلمانی ها با کوچکترین سر و صدایی وقت خود را داشته باشند.

6- مهارت های پیانو خود را در طول روز تمرین کنید

ساعات آرام شب در آلمان بسیار عجیب و خاص است. آلمان نواختن آلات موسیقی بعد از نیمه شب را غیرقانونی اعلام کرده است. اگرچه آلمان نوازندگان را تشویق می کند تا هنر خود را تمرین کنند، اما زندگی در آپارتمان می تواند مانع از تمرین شبانه پیانو شما شود.

این قانون به ویژه در مورد کوک پیانو اعمال می شود. کوک کردن پیانو در ساعات آرام اکیدا ممنوع است. اگر این اتفاق بیفتد، احتمالاً ضربات خشمگینانه‌ای به در خانه‌تان می‌زند یا یک یادداشت منفعلانه-پرخاشگرانه در زیر درب خانه‌تان دریافت می‌کنید.

7- اکثر مغازه ها در روزهای تعطیل واقعا بسته هستند

آلمانی ها روز تعطیل خود را بسیار جدی می گیرند. یکشنبه ها همه مغازه ها، فروشگاه ها و رستوران ها تعطیل هستند. گردشگران ناآگاه ممکن است این قانون را ندانند و ممکن است در شهر به دنبال مغازه‌های محلی بگردند تا پول خود را خرج کنند، اما فقط مغازه‌هایی را پیدا می‌کنند که روی درب وروردی آنها علائم ” بسته است” دارند.

ایجاد صدای بلند در آپارتمان شما می تواند منجر به فریاد زدن یک همسایه آلمانی عصبانی یا حتی ملاقات شما با پلیس شود. انجام هر گونه پروژه تعمیر . بازسازی در خانه یا ملک خود در زمانی که یکشنبه است خلاف قانون است. اگر برنامه هایی برای چمن زنی، تمیز کردن خانه یا داشتن تعداد زیادی مهمان دارید، تجدید نظر کنید.

8- قوانین خاص و سخت در جاده های آلمان

در آلمان محدودیت سرعت در اتوبان وجود ندارد. این یک ایده کاملاً عجیب و خطرناک است. اما ثابت شده که برای کاهش ترافیک دردناک ایمن و مفید است. آزادی رانندگی بدون محدودیت همراه با مسئولیت پیروی از قوانین برای حفظ ایمنی رانندگان است.

9- خلاقیت خود را در روزهای هفته بگذارید

آلمان هرگونه صدای بلند و بیش از حد در ساعات خلوت که معمولاً بین ساعت 10 شب تا 6 صبح را ممنوع کرده است. البته زمان بستگی به منطقه دارد.

زندگی در آپارتمان کمی سخت است، زیرا همسایه‌ها آنجا هستند و می‌توانند بفهمند که حتی در خانه خودتان جاروبرقی را روشن کردید، حتی مثلا زمانب که در حین تمیز کردن اتاق خود صدای موسیقی پخش می‌کنید یا با چکش روی میخ می‌کوبید.

10- مشروب نخورید و دوچرخه سواری نکنید!

رانندگی در حالت مستی یک نه بزرگ است. اما در آلمان، حتی دوچرخه سواری در حالت مستی می تواند شما را با مشکلات جدی قانون مواجه کند. چیزی که شبیه قوانین کشور ژاپن است.

اگر کسی در حال دوچرخه سواری و نوشیدن مشروب (یا در حال مستی) دستگیر شود، افسران پلیس او را متوقف می کنند و در صورت لزوم گواهینامه او را ضبط می کنند. ممکن است تلاش برای بازگرداندن آن دشوار باشد.

بنابراین، اگر احساس کردید که حالت درستی در هنگام دوچرخه سواری ندارید، فقط قدم بزنید یا با یک اوبر تماس بگیرید.

11- رانندگی سریع در بزرگراه

تمام شدن بنزین در بزرگراه برای هر راننده ای بسیار آزاردهنده است. اما در آلمان، برای سایر رانندگان آزاردهنده است زیرا باید برای رد شدن از کنار وسیله نقلیه کند که حرکتی به سمت پمپ بنزین دارد، سرعت خود را کاهش دهند.

طبق قانون آلمان، توقف در بزرگراه بدون دلیل موجه غیرقانونی است، که تمام شدن بنزین در لیست دلایل خوبی برای توقف در بزرگراه نیست. توصیه می شود قبل از اینکه وارد بزرگراه شوید باک بنزین خود را پر کنید، در غیر این صورت خطر تمام شدن سوخت و عصبانی شدن خود، سایر رانندگان و افسر پلیس، خواهید داشت.

12- قانون عجیب عدم وجود محدودیت در حداکثر سرعت

اتوبان آلمان به این شهرت دارد که به رانندگان اجازه می دهد با سرعت خودشان رانندگی کنند. اگر ماشین ها بخواهند می توانند با سرعت 200 مایل در ساعت در جاده ها حرکت کنند.

13- گذرگاه عابر پیاده و زمان نامناسب عبور از آن

به نظر می رسد افرادی که اطلاعی ندارند همیشه این اشتباه را مرتکب می شوند. عبور از جاده در یک زمان غیر مناسب برای شما نیست یک اشتباه بزرگ در آلمان است. انجام این کار کاملاً غیرقانونی است و عابران پیاده در صورت استفاده از گذرگاه عابر پیاده در زمان نامناسب با جریمه روبرو می شوند.

اگر سبز نیست، همان جایی که هستید بمانید! شما باید یک جریمه 5 یورویی (یا بیشتر) یا حتی بی احترامی از سایر آلمانی هایی که شما را هو می کنند، دریافت خواهید کرد.

14- قوانون عجیب لخت شدن بدون دردسر در ماشین خودتان

برهنگی عمومی در بیشتر کشورها موضوعی غیر قابل قبول است، اما در آلمان اینطور نیست. این قانون خنده دار آلمانی ماشین شما را به عنوان فضای خصوصی شما می بیند و به شما این آزادی را می دهد که در صورت تمایل با کت و شلوار تولد خود رانندگی کنید.

با این حال، تا زمانی که در جاده به کسی اشاره نزنید، افسران پلیس شما را متوقف نخواهند کرد. تا زمانی که به کسی توهین نکنی، برهنه بودن در شهرهایی مانند برلین مشکلی ندارد.

15- قانوان جالب تفوات بین بازیافت و زباله

برخی از قوانین در آلمان منطقی هستند، مانند جداسازی اجباری زباله و بازیافت. این برای محیط زیست عالی است و بسیاری از کشورهای دیگر می توانند از این فرآیند بهره مند شوند. این موضوع برای افراد غیر آلمانی کمی سخت است. زیرا بسیاری از گردشگران در مورد اینکه زباله های خود را کجا بریزند دچار مشکل می شوند. حتی داشتن جعبه های رنگارنگ برای اقلام جداگانه کمکی نمی کند.

آلمان از همه می خواهد که زباله های خود را در سطل های آبی، سبز، زرد، سیاه یا قهوه ای جدا کنند. هر سطل برای یک نوع زباله (پلاستیک، شیشه، کاغذ، خانگی و غیره) است.

16- قانون عجیب عدم شستشوی ماشین در منزل

شستن ماشین شما به احتمال زیاد باید یک کارواش ماشین اختصاصی یا در مناطق تعیین شده باشد، زیرا قانون آلمان می گوید که هیچ کس مجاز نیست ماشین خود را در خانه بشویید. هنگام شستن ماشین، مواد شیمیایی از صابون می توانند وارد سیستم آب زیرزمینی شوند.

مقامات آلمانی برای جلوگیری از این مشکلات، کارواش در خانه را ممنوع کرده اند. تمیز نگه داشتن خودرو برای تمیزی و زیبایی آن ضروری است. بنابراین، آن را به کارواش ببرید تا آن را به صورت حرفه ای انجام دهید یا یک کارواش سلف سرویس پیدا کنید.

17- مبارزه با بالش را رها کنید

اگر قصد سفر به آلمان را دارید و قصد دارید بالش مورد علاقه خود را بیاورید، مطمئن شوید که آن را در اتاق هتل بگذارید تا وسوسه نشوید که کسی را با آن ضربه بزنید. قانون آلمان بالش را به عنوان یک سلاح غیرفعال طبقه بندی می کند، به این معنی که می توان از آن برای آسیب رساندن به فردی استفاده کرد که منجر به اتهام حمله می شود.

اگر با بالش خود در مکان های عمومی بیرون می روید و به طور اتفاقی با یک فرد بی ادب برخورد می کنید، ممکن است احساس کنید درگیر دعوای بالش هستید و چون شما یک اسلحه دارید، احتمالا خطرناک نیز هستید.

18- سلام نازی محبوبیت خاصی در آلمان ندارد

نه تنها به شدت غیر قانونی است، بلکه خطرناک نیز هست. بسیاری از آلمانی ها هنوز در مورد حوادث جنگ جهانی دوم احساس گناه می کنند. مسخره کردن وقایع رخ داده توسط کسی بی احترامی است. صلیب شکسته و حروف علامت اس اس نماد سازمان های ضد قانون اساسی هستند که فروش یا استفاده از آنها در آلمان ممنوع است.

سلام نازی ها در اماکن عمومی ممنوع و غیر قانونی است. تخلف از این قانون با توجه به شدت جرم به جزای نقدی یا حبس تا سه سال محکوم می شود. بنابراین حتی اگر قصد شوخی را با کسی داخل آلمان دارید، بهتر است این کار را در معابر عمومی انجام ندهید.

19- خواندن اولین بیت از سرود ملی آلمان غیرقانونی است

Lied der Deutschen (آواز آلمانی ها) از سال 1922 سرود ملی بوده است. در زمان نازی ها، تنها اولین هجا که با “آلمان، آلمان بالاتر از همه” شروع می شد استفاده می کردند. در پایان جنگ جهانی دوم، این آهنگ به دلایل واضح توسط متفقین به طور موقت ممنوع شد. در آلمان مدرن، در واقع هیچ قانونی برای خواندن این بیت وجود ندارد.

20- پوشیدن ماسک در اماکن عمومی ممنوع است

استفاده از ماسک در اماکن عمومی به طور کلی ممنوع نیست. با این حال، یک قانون نانوشته وجود دارد که شرکت کنندگان در راهپیمایی ها را از پنهان کردن چهره برای مخفی ماندن هویت خود منع می کند و مجازات آن جریمه نقدی یا تا یک سال زندان است. در واقع، اجرای این قانون همیشه آسان نیست، زیرا اغلب در مورد اینکه دقیقاً چه چیزی پوشش کامل صورت را تشکیل می دهد، اختلاف نظر وجود دارد و تعقیب کیفری این جرم می تواند بسیار طولانی و پرهزینه باشد.

21- گفتن “دو” به پلیس برای شما هزینه دارد

گویی تشخیص ظرافت های اجتماعی هنگام گفتن «Du» یا «Sie» برای زبان آموزان آلمانی به اندازه کافی سخت نیست، خطاب به پلیس به صورت مفرد می تواند دلیلی برای جریمه تا 600 یورو باشد.

22- نگهداری کوزه در خانه ممنوع است

در آلمان قوانینی وجود دارد که بقایای مردگان در مکانی مشخص، یعنی یا در یک گورستان یا به عنوان بخشی از دفن رسمی در دریا ریخته شود. این قانون که در اصل به دلایل بهداشتی طراحی شده بود، نگه‌داشتن حشره در خانه را ممنوع می‌کند، اگرچه این قانون به آرامی در برخی از مناطق آلمان اتفاق می افتد. به طور مثال در برمن، جایی که از اول ژانویه 2015 اجازه داده شده است که خاکستر عزیزان شما در محیط طاراف خانه پراکنده شود. به شرطی که باد وجود نداشته باشد که بقایای آن را به ایوان ها و گلزارهای همسایه ها برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا