خانه و آشپزخانهسبک زندگی

آموزش نصب دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پرو

دستگاه تصفیه آب آکوا پرو، یکی از محبوب ‌ترین دستگاه‌ های موجود در بازار جهت دستیابی به آب آشامیدنی سالم و باکیفیت می‌باشد. این دستگاه با استفاده از فیلتراسیون اسمز معکوس، هر گونه آلودگی‌ و املاح مضر را از آب حذف می‌کند. بدین صورت شما می‌توانید به آب آشامیدنی سالم با بهترین کیفیت ممکن دسترسی داشته باشید.

دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پرو با استفاده از فیلتراسیون چند مرحله‌ای، آب را از انواع آلاینده های شیمیایی، ذرات معلق، باکتری‌ها، ویروس‌ها و املاح مضر پاک نموده و آبی سالم و با کیفیت فوق العاده عالی جهت مصرف در اختیار شما قرار خواهد داد.

اگر آب منطقه شما بسیار آلوده باشد، با تقویت فیلتراسیون و اضافه نمودن فیلترهای تخصصی، این دستگاه تصفیه قادر به حذف تمامی آلاینده ها و املاح مضر از آب، حتی تا میزان سختی 3000 درجه PPM خواهد بود. به جرات می‌توان گفت دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پرو یکی از قوی ‌ترین و با کیفیت ترین دستگاه ها با سیستم اسمز معکوس در بازار ایران است.

توصیه می‌کنیم قبل از خرید دستگاه تصفیه آب، کیفیت آب منطقه خود را بررسی نموده و متناسب با آن، دستگاه آب تصفیه کن و فیلتراسیون مربوط به آن را انتخاب نمایید. در صورتی که سختی آب منطقه شما بالا باشد، قطعا نیاز به خرید دستگاه تصفیه آب خانگی چند مرحله‌ای خواهید داشت. در ادامه با آموزش نصب دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پرو با ما همراه باشید.

تصفیه آب

نصب دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پرو

نصب دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پرو بسیار ساده بوده و مانند نصب سایر آب تصفیه کن ها می‌باشد. جهت نصب صحیح و اصولی دستگاه به ابزار و تجهیزات ذیل نیاز خواهید داشت:

 • دریل برقی یا شارژی
 • مته کوبالت شماره های 8 و 12
 • آچارهای تخت 10، 13 و 14 یا آچار فرانسه
 • کاتر مخصوص شلنگ
 • نوار تفلون

هشدار: چنانچه نسبت به مسائل فنی و امور تاسیسات آگاهی نداشته و یا ابزار مورد نیاز را در اختیار ندارید، نصب دستگاه را به افراد متخصص بسپارید.

پس از تهیه ابزار مود نیاز مطابق با دستور العمل های ذیل جهت نصب دستگاه تصفیه آب خانگی اقدام نمایید:

 1. انتخاب محل نصب: برای نصب دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پرو، بهترین مکان در زیر سینک ظرفشویی آشپزخانه شماست. اگر در کابینت زیر سینک ظرفشویی پریز برق ندارید بهتر است با نصب یک محافظ برق سیم دار، از نزدیکترین پریز برق رسانی نمایید.
 2. نصب فیلترهای تصفیه فیزیکی: با کمک آچار هوزینگ تعبیه شده در جعبه دستگاه، هوزینگ های اول تا سوم را باز کنید. قبل از نصب، روکش فیلترها را جدا نمایید. فیلتر الیافی پلی پروپیلن یا PP را در هوزینگ شماره یک، فیلتر کربن پودری یا UDF را در هوزینگ شماره دو و فیلتر کربن جامد یا CTO را در هوزینگ شماره سه قرار داده و با آچار محکم کنید.
 3. نصب فیلتر ممبران: با کمک آچار مخصوص هوزینگ ممبران درب آن را باز نموده و فیلتر ممبران یا اسمز معکوس را از سمتی که دارای دو عدد اورینگ مشکی رنگ است داخل هوزینگ قرار دهید. سپس درب هوزینگ را با آچار محکم کنید.
 4. نصب انشعاب آب ورودی: شیر آب ورودی به ساختمان را ببندید. شیر پیسوار آب سرد را شناسایی نموده و با آچار باز کنید. سه راهی استیل موجود در بسته بندی را در جای قبلی شیر پیسوار نصب نموده و پیسوار را در قسمت خروجی آن نصب کنید. شیر ورودی آب دستگاه تصفیه را در محل خود روی سه راهی نصب نمایید.
 5. نصب شیر برداشت: قبل از نصب شیر برداشت، محل مناسب جهت قرارگیری آن را علامت گذاری نموده و سپس با مته کوبالت شماره 8 محل تعیین شده را سوراخ کنید. در ادامه با مته کوبالت شماره 12 سوراخ را جهت نصب آسان شیر بزرگتر کنید. قالپاق استیل و واشر لاستیکی آن را داخل شیر نموده و شیر را از بالا داخل کنید. واشر پلاستیکی بزرگ و واشر فلزی را از زیر جا زده و مهره فلزی شیر را با آچار محکم کنید.
 6. نصب بست فاضلاب: روی لوله فاضلاب زیر سینک، در محلی مناسب جهت نصب بست فاضلاب، سوراخی هم قطر شلنگ تصفیه آب ایجاد کنید. یک تکه شلنگ را از داخل مهره پلاستیکی بست عبور داده سپس شلنگ را تا حدی داخل بست فشار دهید که حدود نیم سانتی متر از آن بیرون باشد. مهره را روی بست محکم کنید. شلنگ را داخل سوراخ روی لوله فاضلاب قرار داده و پیچهای مربوط به طرفین بست را سفت کنید.
 7. نصب شیر مخزن: شیر مخصوص مخزن آب موجود در بسته بندی را به رزوه های آن در قسمت بالایی مخزن ببندید. یک تکه شلنگ را درون کانکتور شیر مخزن فشار دهید. این شلنگ رابط دستگاه تصفیه آب خانگی با مخزن ذخیره سازی آب خواهد بود.
 8. نصب شلنگ های دستگاه: یک تکه شلنگ را به شیر آب ورودی دستگاه متصل نموده و سر دیگر آن را به ورودی آب دستگاه روی هوزینگ فیلتر شماره یک متصل نمایید. شلنگ خروجی فاضلاب را به درین فاضلاب دستگاه وصل کنید. شلنگ مخزن آب را به سه راهی ورودی فیلتر پست کربن دستگاه تصفیه آب متصل کنید. اتصالات مربوط به شیر برداشت را روی یک تکه شلنگ قرار داده و مهره فلزی بزرگ را محکم کنید. سر دیگر شلنگ را به کانکتور خروجی آخرین فیلتر موجود روی دستگاه متصل نمایید.
 9. تست دستگاه: پس از اجرای قدم به قدم موارد فوق، می‌توانید دستگاه تصفیه آب خانگی را روشن نمایید. اگر دستگاه به درستی نصب شده باشد، آب تصفیه شده با فشار استاندارد از شیر برداشت دستگاه خارج می‌شود.

لازم به ذکر است استفاده از نوار تفلون جهت آببندی کامل اتصالات الزامی خواهد بود. توصیه می‌کنیم تا پس از نصب، کیفیت آب تصفیه شده را بررسی نموده تا مطمئن شوید که دستگاه به درستی عمل می‌کند. همچنین تمامی اتصالات و کانکتور ها را جهت بررسی نشتی آب چک نمایید.

خرید دستگاه تصفیه آب

آشنایی با مهمترین ویژگی های دستگاه آب تصفیه کن خانگی آکوا پرو

دستگاه آب تصفیه کن خانگی آکوا پرو یکی از بهترین برندهای موجود در بازار بوده که با استفاده از فناوری‌ های مدرن و فیلتراسیون چند مرحله‌ای، آب آشامیدنی سالم را به دور از هر گونه املاح مضر در اختیار شما قرار خواهد داد. از جمله مهمترین ویژگی‌های این آب تصفیه کن می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱. فیلتراسیون چند مرحله ‌ای: دستگاه آب تصفیه کن آکوا پرو با برخورداری از فیلتراسیون تخصصی چند مرحله‌ای، آب را از املاح، باکتری‌ها، ویروس‌ها و سایر آلودگی‌ها پاک می کند. با استفاده از این دستگاه می‌توانید به آب آشامیدنی سالم با کیفیت فوق العاده عالی دست یابید.

۲. طراحی زیبا و کارآمد: دستگاه آب تصفیه کن آکوا پرو، طراحی فوق العاده زیبا و مناسبی داشته و به راحتی قابل استفاده می‌باشد.

۳. کاهش هزینه‌های خرید آب آشامیدنی: استفاده از آب تصفیه کن آکوا پرو می‌تواند هزینه‌های خرید بطری‌های آب آشامیدنی را به صفر رسانده، همچنین به حفظ محیط زیست کمک کند.

۴. قابلیت نصب آسان: آب تصفیه کن آکوا پرو، قابلیت نصب آسانی دارد. هر شخصی می‌تواند این دستگاه را به راحتی و بدون هیچ گونه دشواری نصب نماید.

۵. فیلترهای قابل تعویض: دستگاه آب تصفیه کن آکوا پرو دارای فیلترهای باکیفیت، با طول عمر بالا و با امکان تعویض آسان می‌باشد. این فیلترها در تصفیه آب با کیفیت بالا، نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

۶. کیفیت بالای آب تصفیه شده: دستگاه آب تصفیه کن آکوا پرو با برخورداری از فیلتر اسمز معکوس 13 لایه 75 گالنی تایوانی شرکت فیلمتک، آب فوق العاده باکیفیتی را جهت استفاده به شما ارائه می‌دهد.

جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان به صورت خلاصه به برخی از مهمترین ویژگی ‌های این محصول کاربردی اشاره می‌کنیم:

 • دارای فیلتراسیون چند مرحله‌ای با استفاده از فیلترهای کربن فعال، ممبران اسمز معکوس و فیلتر UV
 • حذف آلودگی‌های شیمیایی، باکتری‌ها، ویروس‌ها و املاح مضر آب
 • مجهز به سیستم خودکار قطع برق در صورت نیاز به تعویض فیلترها
 • دارای طراحی زیبا و کم حجم جهت نصب آسان در فضای کوچک

مزایای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پرو

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پرو به شما این امکان را خواهد داد تا از آب آشامیدنی تمیز و سالم جهت شرب، آشپزی، اتصال به ساید بای ساید یا سایر موارد استفاده نمایید. از جمله مهمترین مزایای خرید دستگاه تصفیه آب آکوا پرو عبارتند از:

 • پاکسازی کامل آب از املاح مضر

با خرید دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پرو، از آخرین تکنولوژی در زمینه تصفیه آب آشامیدنی ساخته شده توسط دانشمندان در قرن اخیر بهره مند خواهید بود. سیستم اسمز معکوس ضمن حذف کامل انواع آلاینده‌های موجود در آب، از آخرین یافته های بشر در صنعت تصفیه آب بشمار می‌رود.

 • کاهش هزینه‌ها

با خرید دستگاه تصفیه آب آکوا پرو، دیگر نیازی به صرف هزینه‌های هنگفت جهت خرید بطری‌های آب معدنی برای تامین آب شرب مصرفی خود نخواهید داشت.

 • حفاظت از محیط زیست

با خرید دستگاه تصفیه آب و عدم نیاز شما به تهیه بطری‌های پلاستیکی غیر قابل بازیافت آب آشامیدنی، کمک شایانی به حافظت از محیط زیست خواهید نمود. انتشار مواد پلاستیکی در طبیعت به علت عدم امکان تجزیه، موجب بروز آسیب های زیست محیطی فراوانی گردیده است.

 • سلامتی

آب تصفیه شده در مقایسه با آب شهری، مزایای فراوانی دارد. از طرفی آب تصفیه شده با استفاده از دستگاه می‌تواند باعث حفظ سلامتی شما و خانواده گردد. آب تصفیه شده با حذف آلودگی‌ها، باکتری‌ها و ویروس‌ها می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های مختلف را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

 • استفاده آسان

دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پرو با طراحی زیبا و کوچکی که دارد به راحتی در هر فضایی قرار خواهد گرفت. همچنین، این دستگاه با قابلیت نصب آسان، مزایای فراوانی را جهت استفاده برای کاربران فراهم می‌کند.

به طور کلی، خرید دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پرو باعث می‌شود تا از آب پاک و سالم جهت مصرف در منزل تان بهره‌مند شوید. اگر به سلامتی خانواده‌‌تان اهمیت می دهید، از خرید این دستگاه کاربردی غافل نمانید.

دستگاه تصفیه آب خانگی

آشنایی با عملکرد دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پرو

دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پرو معمولا از چندین مرحله تصفیه جهت حذف آلودگی‌ها، باکتری‌ها، ویروس‌ها و املاح مضر موجود در آب استفاده می‌کند. در ادامه به برخی از مهمترین مراحل تصفیه آب توسط دستگاه آکوا پرو اشاره خواهیم نمود:

 • فیلترهای پلی پروپیلن دستگاه تصفیه

در این مرحله، ذرات بزرگ و جامدات معلق در آب با استفاده از فیلترهای پلی پروپیلن تا قطر 5 میکرون حذف می‌شوند.

 • فیلترهای کربن پودری دستگاه تصفیه

در این مرحله، آب از درون فیلترهای کربن فعال عبور کرده و باعث حذف رنگ، بو و طعم نامطبوع آب می‌شود.

 • فیلتر ممبران دستگاه تصفیه

در این مرحله ذرات پیچیده‌تر مانند املاح شیمیایی محلول مضر، باکتری‌ها و یون‌های فلزی و سمی موجود در آب با استفاده از فیلترهای ممبران حذف می‌شوند.

 • فیلتر کربن بلاک دستگاه تصفیه

در این مرحله آب با عبور کردن از یک سری فیلترهای خاص، تصفیه شده و مواد آلی، نمک ها و املاح مضر موجود در آن از بین می‌روند.

 • فیلتر مینرال دستگاه تصفیه

در این مرحله، مواد معدنی مورد نیاز برای سلامتی بدن مانند منیزیم و کلسیم به آب تصفیه شده اضافه می‌شود تا از بهترین کیفیت ممکن برخوردار گردد.

دستگاه آب تصفیه کن خانگی آکوا پرو

پرسش و پاسخ

آیا دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پرو جهت حذف فلزات سنگین از آب مناسب می باشد؟

دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پرو با برخورداری از فیلتراسیون چند مرحله ‌ای باعث حذف آلودگی‌ها، باکتری‌ها، ویروس‌ها و املاح مضر از آب می‌شود. برخی از فیلترهای استفاده شده در دستگاه آکوا پرو مانند فیلتر کربن فعال، فیلتر کربن جامد و فیلتر اسمز معکوس یا ممبران می‌توانند به طور کامل فلزات سنگین را از آب حذف کنند. استفاده از سیستم اسمز معکوس بهترین شیوه در جهت حذف کامل فلزات سنگین از آب می‌باشد. سرب فلزی سنگین و سمی بوده و وجود مقادیر بسیار کمی از آن در آب آشامیدنی، باعث ایحاد مسمومیت و اختلال در عملکرد مغز خواهد شد.

نحوه استفاده از دستگاه آب تصفیه کن خانگی آکوا پرو چگونه است؟

استفاده از دستگاه آب تصفیه کن خانگی آکوا پرو بسیار ساده است. جهت شروع کار می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. نصب دستگاه: دستگاه را در محل مناسب نصب کنید. برای این کار بهتر است دستگاه را در نزدیکی یک پریز برق و نزدیک به شیر آب در زیر سینک ظرفشویی نصب کنید.
 2. اتصال دستگاه به شیر آب: جهت اتصال دستگاه به شیر آب، باید از شلنگ های مخصوص تصفیه آب استفاده نمود. از اتصال دقیق لوله های دستگاه به شیر آب اطمینان حاصل نمایید. بهتر است نصب دستگاه آب تصفیه کن را به یک فرد متخصص و کاربلد بسپارید.
 3. روشن کردن دستگاه: کابل برق دستگاه را به پریز برق متصل نمایید. منتظر بمانید تا دستگاه بصورت کامل آب گیری کرده و سپس روشن شود.
 4. تعویض فیلترها: بسته به میزان سختی آب لوله کشی و مقدار برداشت آب از دستگاه آب تصفیه کن، فیلترها باید به طور دوره‌ای تعویض شوند. برای این کار نیاز است که از کمک یک فرد متخصص و مجرب در این زمینه استفاده نمایید.
 5. استفاده از آب تصفیه شده با کیفیت: پس از انجام این مراحل، می‌توانید از آب تصفیه شده مورد نظر برای مصارف مختلف مانند آشپزی، نوشیدن و غیره استفاده نمایید.

توصیه ما این است که پیش از استفاده از دستگاه آب تصفیه کن آکوا پرو، دستور العمل ‌های شرکت سازنده را به دقت مطالعه نموده تا در مورد عملکرد آن اطلاعات جامعی را به دست آورید. همچنین به منظور عملکرد بهتر دستگاه تصفیه، بهتر است فیلترها را به صورت دوره‌ای تعویض کرده و جهت بررسی آن هر چند وقت یکبار اقدام نمایید.

فیلترهای آب تصفیه کن آکوا پرو چگونه باید تعویض شوند؟

تعویض فیلترهای دستگاه آب تصفیه کن آکوا پرو نسبتاً ساده است. شما می‌توانید این کار را در منزل به راحتی انجام دهید. البته بهتر است که قبل از هرگونه اقدام، راهنمای استفاده از دستگاه را با دقت مطالعه نمایید. قبل از تعویض فیلترهای آب تصفیه کن، باید نوع فیلترهای مورد نیاز را شناسایی کنید. برای این کار، به دفترچه راهنمای استفاده از محصول مراجعه نموده و نوع فیلترهای مورد نیاز را مدنظر قرار دهید.

قبل از شروع به تعویض فیلترها، باید آب ورودی به دستگاه را قطع کرده و از برق خارج کنید. در این مرحله، باید هر یک از هوزینگ های دستگاه را باز کرده و فیلترهای قدیمی را از داخل دستگاه بیرون بیاورید. پس از بیرون آوردن فیلترهای کهنه، باید فیلترهای جدید را به جای آنها قرار دهید. جهت تعویض فیلترها باید دستور العمل‌ های مربوط به هر فیلتر را مورد بررسی قرار دهید. پس از تعویض فیلترها، دوباره هوزینگ های دستگاه آب تصفیه کن را بسته و به منبع برق وصل کنید.

جهت اطمینان از عملکرد صحیح دستگاه آب تصفیه کن خود، باید به صورت دوره‌ای آن را تست کرده و مطمئن شوید که آب خروجی آن با کیفیت بالایی تصفیه می‌شود. با رعایت این نکات، می‌توانید در زمان های مورد نیاز فیلترهای دستگاه را تعویض کرده و به بهترین عملکرد آن دست یابید. در صورتی که با هرگونه مشکل در تعویض فیلترها مواجه شدید، بهتر است از خدمات پس از فروش دستگاه استفاده نمایید.

گارانتی دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پرو چگونه است؟

یکی از مهمترین سوالات خریداران این است که آیا دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پرو دارای گارانتی معتبر می‌باشد یا خیر. جهت پاسخگویی به این سوال باید بگوییم بله. دستگاه تصفیه آب آکوا پرو دارای گارانتی طلایی معتبر می‌باشد. این دستگاه با گارانتی طلایی 24 ماهه تعویض قطعات معیوب شرکت آبگونه، نمایندگی آکوا پرو در ایران به خریداران عرضه می‌شود. همچنین، شرکت آبگونه بعنوان نمایندگی رسمی آکوا پرو در ایران، خدمات پس از فروش مادام العمر را جهت خریداران محترم محصولات خود در نظر گرفته است.

در صورتی که در طی مدت زمان گارانتی 24 ماهه، هرگونه مشکلی و ایرادی برای دستگاه به وجود آید می‌توانید با واحد خدمات پس از فروش شرکت آبگونه تماس حاصل نموده و از خدمات تعمیر در محل تکنسین‌های مجرب شرکت آبگونه برخوردار گردید.

همچنین در صورتی که به دلایلی از عملکرد دستگاه رضایت نداشتید، می‌توانید در فاصله یک هفته از زمان خرید دستگاه، محصول خریداری شده را بازگردانده و مبلغ آن را پس بگیرید. لازم به ذکر است که جهت استفاده بهینه از دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پرو، دستور العمل ‌های استفاده و نگهداری از آن را به دقت مطالعه کنید.

آبگونه؛ معتبرترین مرکز فروش دستگاه تصفیه آب خانگی در کشور

آبگونه؛ معتبرترین مرکز فروش دستگاه تصفیه آب خانگی در کشور

شرکت آبگونه، یکی از بهترین و معتبرترین سایت‌های فروش انواع دستگاه‌ تصفیه آب خانگی در ایران می‌باشد. این شرکت با ارائه دستگاه‌های تصفیه آب با کیفیت و مرغوب با قیمت مناسب، توانسته است رضایت بسیاری از مشتریان خود را به دست آورد. از جمله مهمترین مزایای خرید از شرکت آبگونه می‌توان به ارائه گزینه‌های متنوعی از دستگاه‌های تصفیه، ارسال سریع و رایگان به سراسر کشور، تضمین بهترین قیمت، گارانتی تعویض و بازگشت کالا، ضمانت طلایی 24 ماهه و ارائه خدمات پس از فروش مادام العمر اشاره نمود.

همچنین شرکت آبگونه بعنوان نمایندگی رسمی برندهای معتبری از‌جمله آکوا پرو، آکوا لایف، آکوا پیور، سافت واتر و سی سی کا تضمین می‌کند که محصولات این مرکز، اصل و با کیفیت بوده و دارای ضمانت اصالت و گارانتی معتبر هستند. حضور در فضای آنلاین، ارائه مشاوره رایگان و پشتیبانی 24 ساعته و امکان خرید اینترنتی از دیگر امکاناتی است که شرکت آبگونه به مشتریان خود ارائه می‌دهد. بطور کلی، ارتباط با شرکت آبگونه یکی از بهترین و ساده‌ترین راه‌‌ها جهت خرید دستگاه تصفیه آب خانگی اصل با قیمت مناسب می‌باشد.

همچنین شرکت آبگونه جهت جلب اطمینان مشتریان، امکان پرداخت در محل را برای تمامی محصولات خود فراهم کرده است. این امکان جهت خرید دستگاه‌ تصفیه آب تمامی برندها ازجمله دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پرو فراهم می‌باشد. شما می‌توانید برای خرید این محصولات به وب سایت شرکت آبگونه مراجعه نموده و از خدمات آن بهره مند شوید.

قبل از انتخاب و خرید دستگاه تصفیه آب خانگی، جهت اخذ مشاوره رایگان می‌توانید با کارشناسان فروش ما تماس گرفته و یا از طریق تکمیل فرم درخواست مشاوره رایگان، منتظر تماس مشاوران آبگونه در زمان تعیین شده بمانید. بدین صورت می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد انواع دستگاه آب تصفیه کن مورد نظر خود بدست آورید. هدف ما سلامتی شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا