تکنولوژی و دیجیتالترفند کامپیوتر

آموزش فیلم گرفتن از صفحه کامپیوتر در ویندوز 8 – 10 و 11

چگونه از صفحه کامپیوتر ویندوز 10 و 11 فیلم بگیریم؟

آیا هنوز نمی‌دانید چگونه از صفحه کامپیوتر خودتان فیلم بگیرید؟ آیا فکر می‌کنید نمی‌توانید با کمک یکسری موارد و بدون نیاز به نرم‌افزار حرفه‌ای از صفحه‌نمایش کامپیوتر خودتان فیلم بگیرید.

امروز در اینجا در کنار شما هستیم تا به شما آموزش دهیم، که چگونه بتوانید از صفحه کامپیوتر خودتان، فیلم بگیرید.

با آموزش چند روش فیلم گرفتن از ویندوز 10 و 11، قصد داریم این کار را برای شما انجام دهیم. پس به‌دقت این مطلب را بخوانید و اگر روشی برای شما سخت بود، می‌توانید روش دیگری را تست کنید.

روش اول:

چگونه در ویندوز 10 فیلم بگیریم؟

هرازگاهی در حال گشت‌وگذار در وب یا انجام یک بازی جدید و جالب هستیم، می‌خواهیم لحظه‌ای از آن را ثبت کنیم.

برای گرفتن لحظه‌ای از صفحه‌نمایش رایانه شخصی خود در ویندوز 10، می‌توانیم صفحه‌نمایش را ضبط کنیم و ویدیویی دریافت کنیم، اما چگونه؟

ویندوز دارای نرم‌افزار ضبط ویدیویی داخلی برای اسکرین‌شات است زیرا ویندوز اکنون با کنسول‌های بازی Xbox سازگارتر است.

این ویژگی بخشی از برنامه Windows Xbox است. این یک ویژگی سازگاری برای کنسول‌های ویندوز و ایکس باکس است. این نرم‌افزار فیلم‌برداری به شما امکان پخش، اسکرین شات گرفتن، فیلم‌برداری و بسیاری موارد دیگر را می‌دهد.

ابزار ضبط صفحه ویندوز می‌تواند صفحه هر برنامه دانلود/نصب‌شده از فروشگاه ویندوز یا هر منبع شخص ثالث در ویندوز را ضبط کند، اما برخی از برنامه‌ها مانند File Manager استثنا هستند.

علاوه بر این، برنامه Xbox فقط روی لپ‌تاپ‌های ویندوزی از پیش نصب‌شده است. اگر ویندوز 10 را روی رایانه رومیزی خود نصب کرده‌اید، ممکن است برنامه Xbox از قبل نصب نشده باشد.

با این حال، می‌توانید برنامه Xbox را از فروشگاه مایکروسافت نصب کنید. در این مقاله یاد می‌گیریم که چگونه با استفاده از اپلیکیشن Xbox، OBS Studio و Share X صفحه‌نمایش را ضبط کنیم، سپس می‌توانید صفحه موردنظر خود را انتخاب کرده و آن را امتحان کنید.

با نوار بازی در برنامه Xbox فیلم بگیرید

ابتدا بازی یا هر برنامه‌ای را که می‌خواهید ضبط کنید باز کنید و سپس کلیدهای Windows + G را روی صفحه‌کلید خود فشار دهید تا نوار بازی روی صفحه‌نمایش شما ظاهر شود.

یک پیام بر روی صفحه‌نمایش شما ظاهر می‌شود که از شما می‌خواهد نوار بازی را باز کنید یا نه. بله، این یک بازی برای تأیید است.

چگونه در ویندوز 10 فیلم بگیریم؟

نوار بازی روی صفحه‌نمایش شما ظاهر می‌شود. اکنون در بالای هر پنجره باز خواهد بود.

اکنون برای شروع ضبط صفحه، روی نماد شروع ضبط در نوار بازی کلیک کنید. پس از شروع ضبط، نماد به‌عنوان یک نشانگر قرمز می‌شود.

فیلم گرفتن از ویندوز

پس از اتمام ضبط، برای توقف آن، روی نوار قرمز ضبط که در سمت راست بالای صفحه ظاهر می‌شود ضربه بزنید. با این حال، برای توقف ضبط، می‌توانید دوباره Win + G را فشار دهید.

فیلم گرفتن از ویندوز

صفحه ضبط فیلم‌های گرفته‌شده در پوشه Videos که در پوشه اصلی قرار دارد، پیدا می‌شود.

علاوه بر این، می‌توانید ویدیوهایی را از برنامه Xbox نیز پیدا کنید. برنامه Xbox را از منوی شروع باز کنید و روی تب Game DVR در قسمت سمت چپ پنجره کلیک کنید.

مزیت باز کردن ویدیوها در برنامه ایکس باکس این است که می‌توانید ویدیو را کوتاه کنید و ویدیو را از طریق Xbox Live به اشتراک بگذارید.

فیلم گرفتن از ویندوز

از آنجایی که برنامه Xbox همچنین به ما امکان می‌دهد تا از صفحه‌نمایش عکس بگیریم، مایلیم نحوه انجام این کار را با استفاده از برنامه Xbox به اشتراک بگذاریم.

برای گرفتن اسکرین شات، ابتدا می‌توانید نوار بازی را باز کنید و سپس روی نماد دوربین کلیک کنید یا می‌توانید کلیدهای Windows Key + Alt + PrtScr را به‌طور همزمان روی صفحه‌کلید خود فشار دهید تا از صفحه فعلی خود اسکرین شات بگیرید.

با OBS Studio فیلم بگیرید

OBS Studio یک برنامه نرم‌افزاری عالی برای فیلم‌برداری منبع باز است که می‌تواند فیلم بگیرد.

این یک ابزار عالی است که دارای ویژگی‌های بسیاری است که به شما امکان پخش جریانی در هر سایتی را می‌دهد. OBS همچنین به شما امکان ضبط، ذخیره و ویرایش ویدئو در OBS را می‌دهد.

علاوه بر این، برخی از عملکردهای ویرایش صدا را نیز دارد، OBS ویدیوها را در تمام فرمت‌هایی که ممکن است نیاز داشته باشید صادر می‌کند.

با OBS Studio فیلم بگیرید

ابتدا مرورگر وب خود را باز کنید و به obsproject.com که وب‌سایت رسمی OBS است مراجعه کنید.

به آنجا بروید و نصب کننده ویندوز را دانلود کنید. OBS را در ویندوز 10 خود نصب کنید و پس از اتمام کار، برنامه را از نماد دسکتاپ باز کنید. یا می‌توانید OBS را در نوار جستجوی ویندوز جستجو کنید.

با OBS Studio فیلم بگیرید

در برنامه OBS، بررسی کنید که آیا صحنه‌ای در پایین سمت چپ صفحه ایجاد شده است یا خیر. اگر نه، روی نماد Plus ضربه بزنید تا یک صحنه جدید ایجاد کنید. آگه میخوای اسمشو بذار

با OBS Studio فیلم بگیرید

سپس به ستون دوم بعد از صحنه یعنی Sources بروید. روی دکمه Plus در زیر کلیک کنید و از منو گزینه Display Option یا Screen Capture را انتخاب کنید.

یک پنجره بازشو ظاهر می‌شود که روی دکمه OK کلیک کنید تا ادامه دهید و از پنجره دوم، می‌توانید وضوح صفحه خود را انتخاب کنید.

علاوه بر این، اگر مکان‌نما را در حین ضبط نمی‌خواهید، می‌توانید مکان‌نما ضبط را انتخاب یا از حالت انتخاب خارج کنید.

با OBS Studio فیلم بگیرید

برای انتخاب پوشه خروجی برای ویدیوهای گرفته‌شده، روی دکمه «تنظیمات» در سمت راست پایین پنجره کلیک کنید. در پنجره بازشده، تب Output را در قسمت سمت چپ انتخاب کنید.

حال در قسمت Recording بر روی دکمه Browse در کنار برچسب Recording Path کلیک کنید. علاوه بر این، به دایرکتوری پیش‌فرض توجه داشته باشید.

با OBS Studio فیلم بگیرید

روی دکمه OK در زیر در پنجره تنظیمات کلیک کنید و روی دکمه شروع ضبط در پایین سمت راست کلیک کنید تا صفحه‌نمایش شما ضبط شود.

روی نماد OBS در سینی سیستم دو بار کلیک کنید تا برنامه هنگام ضبط به حداقل برسد.

در OBS در سینی سیستم کلیک راست کرده و گزینه Stop Recording را از زیر منوی Stop Recording انتخاب کنید.

با OBS Studio فیلم بگیرید

با برنامه ShareX فیلم بگیرید

ShareX یکی دیگر از برنامه‌های نرم‌افزاری عالی برای فیلم‌برداری برای ویندوز 10 است که دارای ابزار ضبط صفحه و ضبط صفحه است.

این برنامه از بسیاری از ویژگی‌ها پشتیبانی می‌کند، مانند اینکه می‌توانید ویدیوها یا اسکرین‌شات‌های گرفته‌شده را به‌طور محتاطانه در هر سرویس ابری آپلود کنید.

علاوه بر این، این برنامه برخی از ابزارهای اساسی ویرایش عکس و ویدیو مانند برش، پیرایش و غیره را ارائه می‌دهد.

در نهایت، برنامه Sharex به شما این امکان را می‌دهد تا ضبط‌های صفحه و اسکرین‌شات‌ها را در تمام پلتفرم‌های اصلی رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

برای نصب برنامه ShareX، مرورگر وب خود را باز کنید و به getharex.com مراجعه کنید. سایت رسمی آنهاست.

فایل نصب ویندوز را دانلود کنید. برنامه ShareX را نصب و اجرا کنید.

در ابتدا، برنامه ShareX ممکن است در سینی سیستم کوچک شود، بنابراین روی نماد ShareX کلیک راست کرده و گزینه Screen Record را از منو انتخاب کنید تا شروع به گرفتن صفحه‌نمایش خود کنید.

 

با OBS Studio فیلم بگیرید

همچنین می‌توانید روی نماد کلیک چپ کرده و پنجره برنامه ShareX را برای تنظیمات مسیر، تنظیمات ابر و سایر تنظیمات باز کنید.

برای کوچک کردن پنجره برنامه می‌توانید روی نماد سینی سیستم ShareX دو بار کلیک کنید.

مسیر پیش‌فرض که ShareX فیلم‌ها و اسکرین‌شات‌ها را ذخیره می‌کند، پوشه Videos در فهرست اصلی، در نام‌های زیرپوشه ShareX است.

استفاده از این برنامه نسبت به OBS آسان‌تر است، اما برخی از ویژگی‌های OBS را ندارد، اگرچه برخی از ویژگی‌هایی را نیز دارد که OBS فاقد آن است، مانند آپلود مستقیم ویدیوهای گرفته شده در یک سرویس ابری.

بنابراین، اگر دستورالعمل‌های استفاده از OBS را کمی مشکل می‌دانید، باید ShareX را دانلود و نصب کنید.

روش دوم:

ساده‌ترین راه برای ضبط صفحه‌نمایش در ویندوز 10: راهنمای گام‌به‌گام

ضبط صفحه یک ویژگی عالی است که برای تعدادی از چیزها مفید است، به‌خصوص وقتی صحبت از ایجاد آموزش می‌شود. اگر یک اسکرین شات ارزش هزار کلمه را داشته باشد، ضبط صفحه چندین مرحله جلوتر می‌رود.

نه تنها این، ما همچنین به شما نشان خواهیم داد که چگونه می‌توانید با استفاده از ویرایشگر آنلاین InVideo، ضبط‌های صفحه خود را به فیلم‌های حرفه‌ای تبدیل کنید.

شاید سوالات زیر برای شما بوجود بیاید.

1. چگونه صفحه‌نمایش را در ویندوز 10 ضبط کنیم؟
2. چگونه در هر رایانه شخصی ویندوز 10 یا رایانه‌های دیگر فیلم ضبط کنیم؟
3. پاداش: چگونه ضبط‌های صفحه‌نمایش خود را در عرض چند دقیقه به فیلم‌های حرفه‌ای تبدیل می‌کنید؟

1. چگونه صفحه‌نمایش را در ویندوز 10 ضبط کنیم؟

در ویندوز 10، می‌توانید صفحه‌نمایش خود را با استفاده از ابزار داخلی – Game Bar ضبط کنید. در اصل برای ضبط جلسات بازی رایانه شخصی و ایکس باکس طراحی شده است، اما می‌توان از آن برای ضبط برنامه‌ها و سایر فعالیت‌ها نیز استفاده کرد.

ابتدا حالت بازی را در سیستم خود فعال کنید:

مرحله 1: روی منوی Start کلیک کنید و سپس تنظیمات را انتخاب کنید

 

چگونه صفحه‌نمایش را در ویندوز 10 ضبط کنیم؟

مرحله 2: از پنجره تنظیمات، روی Games کلیک کنید.

 

چگونه صفحه‌نمایش را در ویندوز 10 ضبط کنیم؟

مرحله 3: به Game Mode رفته و Game Mode را فعال کنید

 

چگونه صفحه‌نمایش را در ویندوز 10 ضبط کنیم؟

توجه: برای بررسی حداکثر مدت‌زمان ضبط صفحه، به تنظیمات نوار بازی بروید. روی منوی Start کلیک کنید و تنظیمات را بزنید.

روی بازی‌ها کلیک کنید. در زیر عکس‌ها یک گزینه ضبط پس‌زمینه وجود خواهد داشت. از منوی کشویی برای حداکثر زمان ضبط از 30 دقیقه تا 4 ساعت انتخاب کنید.

 

چگونه صفحه‌نمایش را در ویندوز 10 ضبط کنیم؟

اکنون برای ضبط صفحه‌نمایش خود آماده‌اید. نوار بازی ویندوز 10 فقط می‌تواند ضبط صفحه را برای یک برنامه در یک زمان پشتیبانی کند.

این بدان معنی است که شما نمی‌توانید پس از شروع ضبط به ضبط پنجره دیگری یا ALT + TAB به روشی که می‌خواهید تغییر دهید. همچنین توجه داشته باشید که نمی‌توانید Desktop، File Explorer یا Maps را ثبت کنید.

با این کار، بیایید به مراحلی برویم که می‌توانید برای ضبط صفحه خود با نوار بازی از آنها استفاده کنید.

مرحله 1: برنامه‌ای را که می‌خواهید ثبت کنید باز کنید. پنجره‌های دیگر را ببندید و مطمئن شوید که هیچ صدای ناخواسته‌ای در ضبط وجود ندارد.

مرحله 2: Windows + G را روی صفحه‌کلید خود فشار دهید. این باید نوار بازی را باز کند.

چگونه صفحه‌نمایش را در ویندوز 10 ضبط کنیم؟

مرحله 3: در پنجره Capture، روی نماد دوربین کلیک کنید تا اسکرین شات بگیرید. برای شروع ضبط صفحه خود، روی دایره‌ای که نقطه در آن است کلیک کنید (یا Windows + Alt + R را فشار دهید).

 

چگونه صفحه‌نمایش را در ویندوز 10 ضبط کنیم؟

مرحله 4: پس از شروع ضبط، وضعیت ضبط با تایمر، کنترل‌های ضبط و میکروفون ظاهر می‌شود. میکروفون صداهای خارجی را برای ضبط بازخورد روشن و خاموش می‌کند. صداهای داخلی به‌طور پیش‌فرض ضبط می‌شوند.

 

با برنامه ShareX فیلم بگیرید

مرحله 5: روی دکمه توقف کلیک کنید یا دوباره Windows + Alt + R را فشار دهید تا ضبط متوقف شود.

مرحله 6: یک پاپ آپ در سمت راست ظاهر می‌شود که می‌گوید “کلیپ بازی ضبط‌شده است”. روی پاپ آپ کلیک کنید تا ببینید ضبط صفحه در پوشه “Capture” در File Explorer ذخیره شده است.

چگونه صفحه‌نمایش را در ویندوز 10 ضبط کنیم؟

2. چگونه می‌توان در ویندوز 10 یا هر کامپیوتری ویدیو ضبط کرد؟

اکنون که ضبط صفحه در ویندوز 10 را پوشش داده‌ایم، بیایید ببینیم چگونه می‌توانید ویدیوها را در ویندوز 10 یا هر رایانه دیگری ضبط کنید.

این مراحل ساده را دنبال کنید:

مرحله 1: روی منوی شروع ضربه بزنید و برنامه “دوربین” را که در لیست همه برنامه‌ها نیز موجود است، راه‌اندازی کنید.

چگونه می‌توان در ویندوز 10 یا هر کامپیوتری ویدیو ضبط کرد

مرحله 2: هنگامی که دوربین را باز می‌کنید، گزینه‌هایی در سمت راست برای انتخاب وجود دارد، حالت عکس یا فیلم. این برنامه به شما امکان می‌دهد حداکثر برای سه ساعت ثبت‌نام کنید.

چگونه می‌توان در ویندوز 10 یا هر کامپیوتری ویدیو ضبط کرد

مرحله 3: پس از اتمام ضبط ویدیو، به‌طور پیش‌فرض در پوشه Camera Roll ذخیره می‌شود.

چگونه صفحه‌نمایش را در ویندوز 10 ضبط کنیم؟

اگر از رایانه برای ضبط ویدیوهای بدون دوربین داخلی استفاده می‌کنید، باید وب کم خود را به رایانه خود متصل کنید. در اینجا یک آموزش بسیار آسان وجود دارد که به شما کمک می‌کند همزمان از صفحه‌نمایش و فیلم‌برداری فیلم بگیرید.

برای دستیابی به کیفیت بهتر و آزادی بیشتر از نظر مدت‌زمان ضبط ویدیو، یک برنامه شخص ثالث موردنیاز است. برای مشاهده تصویربرداری همراه ما از بهترین نرم‌افزار ضبط وب کم موجود در حال حاضر، به اینجا سر بزنید.

3. چگونه فیلمهای صفحه‌نمایش خود را در عرض چند دقیقه به فیلم‌های حرفه‌ای تبدیل می‌کنید؟

من ضبط و تصویربرداری از صفحه شما را دارم. حالا، اگر می‌خواهید تأثیر بگذارید و به جلو بروید، می‌خواهید ضبط‌های صفحه خود را به ویدیوهای کاملاً ویرایش شده با موسیقی و متن تبدیل کنید.

اینجاست که یک ویرایشگر ویدیوی آنلاین مانند InVideo می‌تواند مفید باشد. شما به‌راحتی می‌توانید ویدیوهای باکیفیت حرفه‌ای را در چند دقیقه ایجاد کنید حتی اگر قبلاً ویدیویی را ویرایش نکرده باشید.

در اینجا نحوه استفاده از تبلیغات ویدیویی برای ایجاد تفاوت بزرگ آورده شده است:

مرحله 1: اگر قبلاً ثبت‌نام نکرده‌اید، برای یک حساب ویدیوی زنده ثبت‌نام کنید. روی Blank Canvas کلیک کنید، بعد را انتخاب کنید، سپس برای شروع روی Create Video کلیک کنید.

تبدیل فیلم ضبط شده به فیلم‌های حرفه‌ای

مرحله 2: اکنون به ویرایشگر تبلیغات ویدیویی منتقل خواهید شد. روی دکمه آپلود رسانه کلیک کنید یا فایل‌ها را به مرکز در ویرایشگر بکشید و رها کنید

تبدیل فیلم ضبط شده به فیلم‌های حرفه‌ای

مرحله 3: پس از آپلود، ویدیو خود را به مرکز در فضای کاری بکشید تا تغییرات را شروع کنید. یک پنجره بازشو از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید ویدیوی خود را برش دهید. هر تغییری که می‌خواهید انجام دهید یا از نسخه کامل استفاده کنید. و اکنون تمام تصاویر شما تنظیم‌شده است.

 

تبدیل فیلم ضبط شده به فیلم‌های حرفه‌ای

مرحله 4: پس از اتمام، زمان انتخاب از میان مجموعه موسیقی‌های موجود در InVideo در حالت‌ها، ژانرها، sfx و موارد دیگر از نماد موسیقی در سمت چپ صفحه است.

از طرف دیگر، اگر می‌خواهید موسیقی خود را به این پروژه اضافه کنید، کافی است روی گزینه Upload Music در سمت راست نوار جستجو کلیک کنید تا فایل‌ها از سیستم شما آپلود شود.

 

تبدیل فیلم ضبط شده به فیلم‌های حرفه‌ای

مرحله 5: خط زمانی را بکشید و تنظیم کنید – برای همگام‌سازی موسیقی با متن و تصاویر.

تبدیل فیلم ضبط شده به فیلم‌های حرفه‌ای

مرحله 6: پس از اتمام ویرایش، روی دکمه دانلود و اشتراک‌گذاری کلیک کنید، کیفیت ویدیوی خود را انتخاب کنید و Export را بزنید.

تبدیل فیلم ضبط شده به فیلم‌های حرفه‌ای

مرحله 7: اگر می‌خواهید متنی را به ویدیوی خود اضافه کنید، فقط روی زبانه متن از ردیف گزینه‌ها در سمت چپ کلیک کنید. گروهی از فونت‌ها و سبک‌های تایپی را انتخاب کنید.

تبدیل فیلم ضبط شده به فیلم‌های حرفه‌ای

مرحله 8: کار شما تمام شد! ویدیو را دانلود کنید یا آن را مستقیماً در شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

تبدیل فیلم ضبط شده به فیلم‌های حرفه‌ای

روش سوم

نحوه ضبط فیلم صفحه‌نمایش در ویندوز 10 یا ویندوز 11

اگر یک عکس ارزش هزار کلمه داشته باشد، یک ویدیو ارزش یک میلیون کلمه را دارد. چه به کسی نشان دهید که چگونه یک کار را در یک برنامه مهم انجام دهد یا بخواهید گیم پلی خود را به نمایش بگذارید، ضبط صفحه در ویندوز یک راه عالی برای انجام آن است.

خوشبختانه، هر دو ویندوز 10 و ویندوز 11 ضبط صفحه‌نمایش داخلی را به‌عنوان بخشی از ابزار Xbox Game Bar دارند و استفاده از آن بسیار آسان است، حتی اگر بخواهید فعالیت خود را در یک برنامه غیر بازی ضبط کنید.

با این حال، محدودیت‌هایی برای نوار بازی وجود دارد، بنابراین ممکن است بخواهید از یک برنامه شخص ثالث مانند OBS برای ضبط صفحه استفاده کنید، اگر کار پیچیده‌تری نسبت به گرفتن یک برنامه در یک زمان انجام می‌دهید.

در زیر، نحوه ضبط صفحه‌نمایش خود را در ویندوز 10 یا ویندوز 11 با استفاده از نوار بازی Xbox و OBS به شما نشان خواهیم داد. اگر تنها چیزی که نیاز دارید یک تصویر ثابت است، مقاله ما را در مورد نحوه گرفتن اسکرین شات در ویندوز 11 بررسی کنید.

نحوه ضبط فیلم صفحه‌نمایش در ویندوز 10 یا ویندوز 11

ضبط صفحه ویندوز با نوار بازی Xbox

نوار بازی Xbox که در هر دو ویندوز 11 و ویندوز 10 ادغام شده است، دارای تعدادی ویژگی است که برای بهبود تجربه بازی شما طراحی‌شده است، مانند دسترسی سریع به Xbox Chat و نگاهی به فعالیت CPU و GPU.

با این حال، مفیدترین ویژگی – چه در حال بازی باشید چه نباشید – توانایی ضبط ویدیوهای MP4 است.

استفاده از نوار بازی ایکس باکس برای ضبط صفحه یک اشکال دارد: این نوار در هر بار فقط در یک برنامه کار می‌کند و نمی‌تواند از دسکتاپ ویندوز یا کاوشگر فایل ضبط کند.

بنابراین، اگر می‌خواهید به کسی نشان دهید که چگونه یک کار را انجام دهد که شامل چندین برنامه است – به‌عنوان مثال، برنامه‌نویسی یک صفحه وب در یک ویرایشگر کد و سپس نمایش آن در یک مرورگر – باید چندین ویدیو بگیرید.

و اگر می‌خواهید به آنها نشان دهید که چگونه هر کاری را در Windows 11 یا 10 UI انجام دهند، مانند استفاده از منوی Start، نمی‌توانید.

برای این فعالیت‌ها باید از ابزار دیگری مانند OBS استفاده کنید که در ادامه این مقاله نحوه ضبط صفحه‌نمایش را به شما نشان خواهیم داد.

1. روی برنامه‌ای که می‌خواهید ثبت‌نام کنید کلیک کنید.

2. کلید Windows + Alt + R را فشار دهید تا ضبط صفحه شروع شود. یک ویجت ضبط کوچک که نشان می‌دهد چه مدت ضبط کرده‌اید، در جایی روی صفحه ظاهر می‌شود، به‌احتمال زیاد در گوشه‌ای.

همچنین می‌توانید با راه‌اندازی نوار بازی Xbox (کلید ویندوز + G) و سپس جستجوی ابزار ضبط به اینجا بروید، اما میانبر صفحه‌کلید بسیار ساده‌تر است.

ضبط صفحه ویندوز با نوار بازی Xbox

3. هر اقدامی را که می‌خواهید انجام دهید و از میکروفون برای ضبط صدا استفاده کنید. همچنین اگر نمی‌خواهید صدایی دریافت کنید، می‌توانید میکروفون را بی‌صدا کنید.

4. Windows Key + Alt + R را دوباره فشار دهید تا ضبط صفحه متوقف شود. همچنین می‌توانید دکمه توقف روی گجت را فشار دهید و یک هشدار دریافت خواهید کرد که «کلیپ بازی ضبط شده است.

اگر روی آن کلیک کنید، به بخش گالری برنامه Gamebar هدایت می‌شوید و می‌توانید ویدیویی را که گرفته‌اید پیش‌نمایش کنید. همچنین می‌توانید فایل MP4 را که ضبط کرده‌اید در پوشه Videos/Stills پیدا کنید.

ضبط صفحه ویندوز با نوار بازی Xbox

ضبط صفحه بازی Xbox Gamebar را پیکربندی کنید

اگرچه تنظیمات پیش‌فرض احتمالاً برای اکثر افراد خوب است، اما چند گزینه وجود دارد که می‌توانید تغییر دهید.

1. به Settings-> Gaming-> Capture بروید.

ضبط صفحه بازی Xbox Gamebar را پیکربندی کنید

2. هر یک از تنظیمات زیر را تغییر دهید. توجه داشته باشید که حتی اگر آنها از کلمه “بازی” استفاده می‌کنند، تنظیمات باید برای هر برنامه‌ای که ضبط می‌کنید اعمال شود، خواه بازی باشد یا نباشد.

تاریخچه (Win 11) / ضبط پس‌زمینه (Win 10): این به‌طور خودکار یک بافر از محتوای ضبط‌شده 30 ثانیه‌ای (یا بیشتر در صورت تغییر تنظیمات) ایجاد می‌کند.

بنابراین، اگر در حال انجام یک بازی هستید و به‌تازگی یک بازی حماسی دریافت کرده‌اید، می‌توانید Windows Key + G را فشار دهید تا نوار بازی راه‌اندازی شود و می‌توانید 30 ثانیه گذشته را ذخیره کنید، حتی اگر به‌طور فعال صفحه را ضبط نمی‌کردید.. توجه داشته باشید که نام این تنظیمات در ویندوز 11 با 10 متفاوت است، اما ویژگی یکسان است.

ضبط صفحه بازی Xbox Gamebar را پیکربندی کنید

حداکثر مدت‌زمان ضبط: مدت‌زمانی که پس از آن ضبط صفحه به‌طور خودکار خاموش می‌شود. من توصیه می‌کنم این را در دو ساعت پیش‌فرض بگذارید.

ضبط صدا هنگام ضبط بازی: به‌طور پیش‌فرض، صداها را از میکروفون و خود بازی ضبط می‌کند، اما صداهای پس‌زمینه ویندوز یا سایر برنامه‌های شما را حذف نمی‌کند.

می‌توانید ضبط صدا را به‌طور کامل غیرفعال کنید، آن را برای ضبط صداهای سیستم فعال کنید یا تعادل را تغییر دهید.

ضبط صفحه بازی Xbox Gamebar را پیکربندی کنید

نرخ فریم ویدیو: پیش‌فرض 30 فریم در ثانیه است، اما می‌توانید آن را به 60 فریم در ثانیه تغییر دهید.

کیفیت ویدیو: استاندارد یا بالا را انتخاب کنید.

هنگام ضبط بازی، نشانگر ماوس خود را بردارید: توصیه می‌کنم این را فعال کنید، به‌خصوص اگر برنامه‌ای را ضبط می‌کنید که بازی نیست.

کل صفحه را با OBS Studio ضبط کنید

بزرگ‌ترین ایراد استفاده از گیمبار ایکس باکس تعبیه‌شده در ویندوز 10 یا ویندوز 11 برای ضبط صفحه این است که فقط با یک برنامه در یک زمان کار می‌کند و دسکتاپ ویندوز یا کاوشگر فایل را نشان نمی‌دهد.

برای گرفتن کل دسکتاپ و تمام پنجره‌های روی آن، به یک برنامه شخص ثالث نیاز دارید، و اگرچه تعداد زیادی از آنها وجود دارد، ما OBS Studio را برای این کار دوست داریم.

OBS Studio در جامعه استریم بازی بسیار محبوب است زیرا برای پخش بازی‌ها به Twitch و سایر سایت‌ها رایگان و عالی است.

با این حال، می‌توانید از OBS برای ضبط کل صفحه در ویندوز 11 و ذخیره آن به‌عنوان یک فایل MP4، بدون پخش جریانی کاری که انجام می‌دهید، استفاده کنید.

1. دانلود، نصب و راه‌اندازی OBS Studio. هنگامی که برای اولین بار OBS را راه‌اندازی می‌کنید، اگر قبلاً راه‌اندازی نکرده‌اید، از شما پرسیده می‌شود که آیا می‌خواهید آن را برای پخش جریانی یا فقط ضبط بهینه کنید. اگر قصد پخش جریانی ندارید، “Optimize for Recording Only” را انتخاب کنید.

کل صفحه را با OBS Studio ضبط کنید

2. برای افزودن یک منبع جدید، روی نماد Plus در زیر Sources کلیک کنید.

کل صفحه را با OBS Studio ضبط کنید

3. اسکرین شات را انتخاب کنید.

کل صفحه را با OBS Studio ضبط کنید

4. در گفتگوی پاپ آپ روی OK کلیک کنید. در صورت تمایل می‌توانید منبعی غیر از Display Capture را نام ببرید.

کل صفحه را با OBS Studio ضبط کنید

5. یک پیشنهاد را انتخاب کنید و روی OK کلیک کنید. اگر بیش از یک صفحه دارید، این به شما این امکان را می‌دهد که OBS را در یک صفحه داشته باشید در حالی که فعالیت را در صفحه دیگر ضبط می‌کنید. اگر فقط یک مانیتور دارید، تنها یک گزینه وجود دارد.

کل صفحه را با OBS Studio ضبط کنید

6. روی دکمه Start Recording در گوشه سمت راست پایین صفحه کلیک کنید.

کل صفحه را با OBS Studio ضبط کنید

7. اگر روی صفحه از همان صفحه‌ای ضبط می‌کنید که OBS ضبط می‌کنید OBS را به حداقل برسانید.

8. پس از اتمام بر روی Stop OBS Recording کلیک کنید.

کل صفحه را با OBS Studio ضبط کنید

به‌طور پیش‌فرض، ضبط ویدیوهای صفحه‌نمایش در پوشه ویدیوهای ویندوز 11 (یا 10) قرار می‌گیرد.

آنها به‌طور پیش‌فرض در قالب فایل mkv. ذخیره می‌شوند. با این حال، می‌توانید با رفتن به منوی Settings->Output در OBS، خروجی را به فایل‌های MP4 یا MOV تغییر دهید.

پرسش و پاسخ نحوه فیلم گرفتن از صفحه ویندوز 10 یا 11

1. چگونه صفحه‌نمایش خود را در ویندوز 10 به‌صورت رایگان ضبط کنم؟

با ابزار داخلی Game Bar می‌توانید صفحه‌نمایش خود را در ویندوز 10 به‌صورت رایگان ضبط کنید.

می‌توانید صفحه‌نمایش را تا 4 ساعت و هر بار یک برنامه ضبط کنید. شما نمی‌توانید صفحه دسکتاپ یا فایل کاوشگر خود را ضبط کنید.

2. ضبط صفحه‌نمایش در ویندوز 10 کجا می‌رود؟

به‌طور پیش‌فرض، تمام ضبط‌های صفحه‌نمایش در پوشه Capture ذخیره می‌شوند. از تنظیمات به بازی‌ها بروید.

از گزینه‌های سمت چپ روی Capture کلیک کنید. همه اسکرین شات ها و ضبط‌های صفحه در اینجا ذخیره می‌شوند.

3. چه زمانی می‌توان صفحه ویندوز را ضبط کرد؟

با Game Bar، می‌توانید هر بار تا 4 ساعت صفحه‌نمایش خود را ضبط کنید.

4. چگونه می‌توانم ویدیو و صدا را در لپ‌تاپ ضبط کنم؟

اگر از لپ‌تاپ ویندوز 10 استفاده می‌کنید، دستگاه شما دارای برنامه داخلی، دوربین است که به شما امکان می‌دهد صدا و تصویر را در رایانه شخصی خود ضبط کنید.

دوربین داخلی به‌طور خودکار تمام صداها را هنگام ضبط ضبط می‌کند.

جمع بندی نهایی

اکنون با 3 روش مختلف برای گرفتن صفحه‌نمایش خود، ساختن فیلم‌های ضبط صفحه، در ویندوز 10، با استفاده از برنامه Xbox، برنامه OBS یا برنامه ShareX آشنا هستید.

اگر یک گیمر یا مبتدی ویندوز هستید، این برنامه‌ها شگفت‌انگیز هستند و می‌توانید از آن‌ها برای عکس گرفتن از جلسات بازی خود استفاده کنید.

در اینجا شما آن را دارید، یاد گرفته‌اید که چگونه صفحه‌نمایش را در ویندوز 10 ضبط کنید و همچنین نحوه ضبط ویدیو در ویندوز 10 و سایر رایانه‌ها را کشف کرده‌اید، و همچنین می دانید که چگونه با ویرایشگر آنلاین InVideo ضبط‌های صفحه خود را به فیلم‌های حرفه‌ای تبدیل کنید.

بیشتر ببینید:

نکات Steam برای بازی کامپیوتری

بازیابی فایل پاک شده در ویندوز 10 و 11

حذف کامل برنامه در ویندوز

تشخیص مدل کارت گرافیک

تبدیل فایل PDF به Word

‫2 دیدگاه ها

 1. مطلب جالبی بود
  من که ازش بخوبی استفاده کردم
  از این مطالب بیشتر بزارید تو سایتتون

 2. مطلب حالبی بود
  البته برنامه های حرفه ای تر به صورت کرک شده هست تو سایتهای دانلودی
  اما خب هم حجمشون زیاده و هم برای کامپیوترهایی که گرافیک ضعیفتری دارند ، شاید مناسب نباشه
  ممنون از این مطلب خوب شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا