دانستنی و علمیسرگرمی

24 قوانین کشور ژاپن که بسیار عجیب و جالب هستند

ژاپن به عنوان یک کشوری دارای قوانین عجیب و سخت بسیار معروف شده است. در این مقاله درباره 24 قوانین عجیب و ممنوعه در ژاپن صحبت خواهیم کرد. برخی از قوانین با توجه به شرایط این کشور کاملاً منطقی هستند، گرچه مجازات این قوانین می‌تواند در مقایسه با سایر کشورها بسیار زیاد و غیرقابل توجیه است.

همان‌طور که همه ما می‌دانیم، هر کشوری قوانین و قوانین خاص خود را دارد که باید رعایت شود و هرکسی که در هر کشوری زندگی می‌کند موظف است از آنها پیروی کند. در ژاپن هم فرقی نمی‌کند، همه حتی توریست‌ها باید قوانین آن را رعایت کنند. پس اگر قصد ندارید تا این قوانین کشور ژاپن را که تا حدی عجیب هستند را در این کشور انجام دهید و مجازات سختی را تحمل کنید، حتما این قوانین را بخوانید تا یک سفر مناسبی را در این کشور داشته باشید.

 

در مورد ژاپن بیشتر بدانید: حقایق جالب در مورد ژاپن و مردم این کشور که نمی دانید

 

قوانین عجیب در کشور ژاپن

قوانین ممنوعه در کشور ژاپن

1 – قانون عجیب دوچرخه سواری با چتر حتی در زیر باران

آیا فکر می‌کنید که در ژاپن، در هوای بارانی می‌توانید از چتر در هنگام دوچرخه سواری استفاده کنید؟ در ژاپن استفاده از چتر باز در هنگام دوچرخه سواری حتی در صورت بارندگی غیرقانونی است، قانون آن سخت‌گیرانه است و اگر رعایت نشود ممکن است عواقبی داشته باشد.

2 – قانون ممنوعه دوچرخه سواری در حال مستی

برای تمام کشورها رانندگی در حالت بی‌اراده و مستی غیرقانونی است، اما در ژاپن علاوه بر این موضوع، دوچرخه سواری بعد از آن مشروب‌خواری نیز غیرقانونی است، این قانون نیز یک قانون بسیار سخت‌گیرانه است و این قانون ممنوعه حتی برای کسانی که می‌خواهند در تعطیلات یک تور داشته باشند نیز صدق می‌کند.

3 – دوچرخه در پیاده‌رو

در ژاپن یک قانون عجیب بسیار سخت‌گیرانه برای دوچرخه سواری در پیاده‌رو وجود دارد، به خصوص زمانی که جمعیت‌های بزرگی در شهری مانند توکیو وجود دارد، غیرقانونی تلقی می‌شود. دوچرخه سواری در پیاده‌روها فقط برای کودکان بالای 13 سال، بزرگ‌سالان بالای 70 سال یا افراد کم‌تحرک مجاز است.

4 – عبور از خیابان بدون اجازه تابلوی عبور عابر پیاده

اگرچه این عمل توسط بسیاری از ژاپنی‌ها و حتی کشورهای دیگر انجام می‌شود، اما عبور از خیابان بدون اجازه‌ی تابلوی عابر پیاده خلاف قوانین راهنمایی و رانندگی در ژاپن است، بنابراین اگر نمی‌خواهید دردسری ایجاد کنید، بهتر است از قانون پیروی کنید.

5- گوشی موبایل روی فرمان ممنوع

همه ما می‌دانیم که این عمل می‌تواند عواقب جدی برای همه رانندگان به همراه داشته باشد، و این نه تنها در مورد ژاپن، بلکه برای همه کشورهایی که می‌شناسیم این قانون را دارند که استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی غیرقانونی است.

6 – سیگار کشیدن در اماکن عمومی ممنوع

سیگار کشیدن در مکان‌های عمومی در ژاپن غیرقانونی است، بنابراین اگر سیگار کشیدن را دوست دارید و به ژاپن می‌روید، بهتر است که از آن اجتناب کنید و به یک منطقه مخصوص سیگار کشیدن بروید و در آنجا می‌توانید بدون مشکل با دیگران سیگار بکشید.

 

در مورد فرهنگ ژاپن بیشتر بدانید: فرهنگ مردم ژاپن که برای افزایش اطلاعات عمومی

 

7- قوانین دزدی چتر در خیابان

از این نظر، ژاپن با سایر کشورها متفاوت است، زیرا یافتن مکان‌هایی برای قرار دادن چترهای خیس بسیار رایج است و همان‌طور که می‌دانید، سرقت این چترها قطعاً غیرقانونی است و ممکن است به خاطر این جرم به زندان بیفتید. اما باز هم این اتفاق در مواقعی رخ می‌دهد. حتی مردم ژاپنی که بسیار در زمینه اخلاق و احترام به دیگران مشهور هستند.

8 – قانون ممنوعه نوشیدنی‌های الکلی برای افراد زیر 20 سال

مصرف مشروبات الکلی برای جوانان زیر 20 سال در ژاپن غیرقانونی است، اگرچه خرید آن آسان است و اگر زیر 20 سال هستید، ایده خوبی نیست که از آن استفاده کنید.

9- ایستادن در مکان‌های ممنوعه

هزاران ژاپنی از دوچرخه در طول روز استفاده می‌کنند و در شهرهای بزرگ جایی برای پارک خودروهایشان وجود ندارد که باعث می‌شود در مکان‌های ممنوعه پارک کنند. به همین دلیل بسیار مراقب هستند.

10- بلند صحبت کردن در وسایل نقلیه عمومی ممنوع

اگر فردی با صدای بلند شروع به صحبت کند، این بی‌احترامی به افراد کنار شما خواهد بود. به همان اندازه که تصورش سخت است، در حمل‌ونقل عمومی در ژاپن، مردم در مواقع لزوم با صدای بلند با آنها صحبت نمی‌کنند، آنها فقط زمزمه می‌کنند یا ترجیح می‌دهند ساکت باشند.

11- قوانین ممنوعه خیره شدن به مردم یا عکس گرفتن از آنها در خیابان

ممکن است فردی را در حال پوشیدن لباس یا چیزی مانند آن مشاهده کرده باشید، و حتی ممکن است به فکر گرفتن عکس مخفی از یک شخص باشید، اما بدانید که در ژاپن مردم دوست ندارند به آنها خیره شوند، چه برسد به گرفتن عکس از آنها.

12- بردن دارو بسیار سخت است

بردن دارو به ژاپن می‌تواند دشوار باشد، زیرا محدودیت‌هایی در مقدار برخی از اقلام وجود دارد. مقدار معینی از داروهایی که در کشور ما طبیعی تلقی می‌شوند، در واقع در ژاپن نیستند. بنابراین زمانی که به سفر می‌روید، از مصرف بیش‌ازحد داروها خودداری کنید، زیرا قابل پیشگیری هستند.

13 – سفر به آرتانتیکا بدون اطلاع دولت ممنوع است

اکثر مردم نیازی به اطلاع دولت از محل سفر خود ندارند. اما در ژاپن، اگر قصد رفتن به قطب جنوب را دارید، به دلیل معاهده‌ای که ژاپن با قطب جنوب در سال 1997 امضا کرد، باید این کار را انجام دهید و از دولت اجازه بگیرید.

14- عدم شرکت در جنگ

پس از جنگ جهانی دوم، ژاپن به متحد ایالات‌متحده تبدیل شد و با امضای قراردادی از شرکت در هر نوع جنگ یا داشتن هر نوع ارتشی جلوگیری کرد. در حال حاضر هیچ ارتشی در ژاپن وجود ندارد.

15- قوانین عجیب در مورد طلاق زن

طبق قانون کشور ژاپن، زنان مطلقه باید شش ماه قبل از ازدواج مجدد صبر کنند. اگر زنی در این مدت زایمان کند، قانوناً فرزند پسر شوهر قبلی محسوب می‌شود.

16- تولد و ملیت ژاپنی

اگر یک شهروند ژاپنی از یک خارجی باردار شود، باید کودک را در طول بارداری شناسایی کند. تنها در این صورت است که کودک می‌تواند تابعیت ژاپن را دریافت کند. در غیر این صورت فقط یک کودک 20 ساله می‌تواند به عنوان بزرگ‌سال به عنوان ملیت ژاپنی ثبت‌نام کند.

17 – قانون عجیب داشتن سوتین در محل کار

یک قانون ژاپنی وجود دارد که زنان را ملزم به پوشیدن سوتین در مکان‌های دارای تهویه مطبوع می‌کند و هدف از این قانون جلوگیری از آزار و اذیت در محل کار است.

18- زنان نمی‌توانند پاها را باز کنند

اگرچه بسیاری از دختران ژاپنی دامن کوتاه می‌پوشند، اما بر اساس قانون جنحه سال 1948، نشان دادن پاها و باسن خود در ملاء عام غیرقانونی است. با این حال، اکثر مردم از قانونی که به ندرت اجرا می‌شود آگاه نیستند، اما بر اساس قانون جنحه، هر فردی که این قانون را نقض کند می‌تواند تا 29 روز زندانی شود.

20- نه ضرر، نه اسراف

در ژاپن تخریب یا دور ریختن پول (اسکناس و سکه) با جریمه 200000 ین و تا یک سال حبس مجازات دارد. اگر شما در مورد این قانون شک دارید، آن را در مقابل مقامات ژاپنی انجام دهید و ببینید چه اتفاقی می‌افتد!!

21 – شبیه‌سازی حیوانات در ژاپن ممنوع است

شبیه‌سازی خودتان جالب و سرگرم‌کننده به نظر می‌رسد، اما در ژاپن، آزمایش‌های شبیه‌سازی انسان از سال 2001 غیرقانونی است. اگرچه بسیار خاص است، اما می‌تواند منجر به جریمه و حبس شود.

اگر یک انسان شبیه‌سازی شود، به 10 سال زندان یا جریمه 10،000،000 ین (حدود 100،000 دلار آمریکا) محکوم می‌شود. این قانون برای جلوگیری از مشارکت دانشمندان در تحقیقات شبیه‌سازی انسان وضع شد.

22- خیس کردن محتمل‌ترین خودرو ممنوع است

هیچ‌چیز ترسناک‌تر از رانندگی در خیابانی که جمعیت زیادی در حال پیاده‌روی هستند در ژاپن وجود ندارد، زیرا ممکن است که دیگران را خیس کنید. چنین رانندگی بی‌احتیاطی در ژاپن قابل قبول نیست و رانندگان می‌توانند تا 7000 ین جریمه شوند.

این قانون همچنین وسایل نقلیه را ملزم می‌کند که در هنگام بارندگی سرعت ماشین خود را کاهش دهند تا ایمنی عابران پیاده را به خطر نیندازند. اگر با ماشین خیس شدید، فقط از ماشین عکس بگیرید و گزارش دهید.

23- در ژاپن اجبار به نوشیدن مشروب ممنوع است

مست کردن دیگران در ژاپن غیرقانونی است و مجازات دارد. پس اگر نوشیدنی سرو می‌کنید مراقب باشید که به دیگرات اجبار به نوشیدن مشروب نکنید (به غیر از دوستان خود). مجبور کردن کسی به نوشیدن یا زورگویی می‌تواند قلدری در نظر گرفته شود.

24- قانون جالب ازدواج بالای 18 سال

رابطه جنسی در ژاپن از سن 13 سالگی مجاز است، اما ازدواج تنها پس از 18 سالگی مجاز است. شایان ذکر است که سن رضایت در ژاپن 20 سال است که حداقل سن برای نوشیدن الکل نیز است.

در قوانین گذشته ژاپن، دختران می‌توانستند در سن 16 سالگی ازدواج کنند و پسران می‌توانستند تا سن 18 سالگی ازدواج کنند. اما اکنون قانون تغییر کرده و حداقل سن ازدواج برای هر دو نفر 18 سال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا