تفاوت‌ ساعت هوشمند و مچبند هوشمند + مقایسه آنها

تفاوت‌های زیادی بین دستبند هوشمند و ساعت هوشمند وجود دارد. به ساده‌ترین روش، یکی می‌تواند جستجو کند درحالی‌که دیگری فقط به‌عنوان یک اعلان ظاهر می‌شود.

بااین‌حال، برخی از کاربران ممکن است انتظار عملکرد یکسانی از دستبند و ساعت هوشمند داشته باشند. زیرا نمی‌توانند تفاوت بین آنها را به‌طور کامل درک کنند.

ساعت‌های هوشمند همان چیزی هستند که هستند: ساعت. ازاین‌رو نام آنها ساعت هوشمند است. مچ‌بندهای هوشمند با انواع و اقسام نام‌ها خوانده می‌شوند و نمی‌توان آنها را با ساعت‌های هوشمند مقایسه کرد.

برخی آنها را دستبند هوشمند می‌نامند و برخی دیگر آنها را ردیاب تناسب‌اندام هوشمند می‌نامند.

این به این دلیل است که مچ‌بندهای هوشمند بر تناسب‌اندام تمرکز می‌کنند. درحالی‌که بهترین ساعت‌های هوشمند یک بسته کامل هستند. مانند: ردیابی تناسب‌اندام، ارتباطات، مد و عمل به‌عنوان یک تلفن روی مچ دست.

در این مطلب به بررسی تفاوت‌ ساعت هوشمند و مچبند هوشمند می‌پردازیم و شما را با ویژگی‌های بارز آنها آشنا می‌کنیم.

مقایسه و تفاوت بین مچبند هوشمند و ساعت هوشمند

ویژگی‌های دستبند هوشمند

اول از همه با ویژگی‌های دستبند هوشمند شروع می‌کنیم. این دستگاه شامل بسیاری از خدمات بهداشتی و ورزشی هست.

این دستبند که گزینه‌های زیادی از هشدار گرفته تا کنترل پخش‌کننده موسیقی را ارائه می‌دهد، خدمات مختلفی مانند: اندازه‌گیری ضربان قلب، ردیابی کالری و نظارت بر خواب را نیز برای سلامتی شما ارائه می‌دهد.

وقتی به جنبه ورزش و فعالیت نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که ویژگی‌هایی مانند حالت ورزشی، کرونومتر و فاصله‌سنج وجود دارد.

این دستبند هوشمند شامل پشتیبانی از بسیاری از فعالیت‌ها ازجمله دوچرخه‌سواری، دویدن و طناب زدن است.

ازنظر حسگرها، دستگاهی که شتاب سنج، ژیروسکوپ و سنسور ضربان قلب را ارائه می‌دهد، فاکتورهای نجات دهنده‌ای نیز دارد.

یکی از بهترین مچ‌بندهای هوشمند حال حاضر در بازار، می‌بند 6 هست. که امکانات بسیار زیادی دارد.

علاوه بر این نکته که اکثر آنهایی که قیمت حدود 1 میلیون به بالا دارند، معمولاً دارای ویژگی مقاومت در برابر آب نیز هستند.

ویژگی‌های دستبند هوشمند

ویژگی‌های ساعت هوشمند

وقتی به سراغ ویژگی‌های ساعت هوشمند می‌رویم با خدمات متنوعی روبه‌رو می‌شویم.

این دستگاه که پشتیبانی زیادی از تماس گرفته تا ارسال پیامک را ارائه می‌دهد، امکانات رفاهی مختلفی را درزمینه سلامت و ورزش نیز ارائه می‌دهد.

درزمینه سلامت، جزئیاتی مانند ردیابی کالری، سطح اکسیژن خون و سطح استرس را نشان می‌دهد. هنگامی‌که به باشگاه ورزشی حرکت می‌کنیم، پشتیبانی‌هایی مانند کیلومتر شمار، ردیابی مسیر و حالت‌های ورزشی با هم ادغام می‌شوند. همانند دستبندهای هوشمند، این محصولات نیز اغلب در برابر آب مقاوم هستند.

یکی از جالب‌ترین جنبه‌های این دستگاه توسط کاربران، ارائه قابلیت پاسخگویی به تماس و مکالمه است. به‌عنوان مثال، وقتی دوستی با شما تماس می‌گیرد، می‌توانید تماس را باز کنید و با ساعت هوشمند پاسخ دهید.

ویژگی برجسته دستبند هوشمند

بیایید با مثالی از یک دستبند هوشمند در اینجا پیش برویم. به‌عنوان مثال، شیائومی می بند 5 از 512 کیلوبایت رم پشتیبانی می‌کند، درحالی‌که فضای ذخیره‌سازی 16 مگابایتی را ارائه می‌دهد.

ظرفیت باتری 120 میلی‌آمپر ساعتی در حدود 120 دقیقه به شارژ کامل می‌رسد. پس از شارژ، عمر باتری دستگاه در شرایط استفاده کم می‌تواند تا 15 روز یا بیشتر باشد.

دستبند هوشمند با استفاده از Android 5.0+ در قسمت سیستم‌عامل دارای اتصال بلوتوث 5.0 است. بااین‌حال، دستگاه از Wi-Fi پشتیبانی نمی‌کند.

نکات برجسته ساعت هوشمند

یک بار دیگر با ذکر مثالی از یک ساعت هوشمند به ادامه مطلب می‌پردازیم. بیایید به اپل واچ 6 ادامه دهیم و ویژگی‌های آن را بیان کنیم.

درحالی‌که دستگاه از سیستم‌عامل WatchOS استفاده می‌کند، از چیپست Apple S6 SiP تغذیه می‌کند. این پردازنده دارای معماری 64 بیتی است. همچنین فضای ذخیره‌سازی 32 گیگابایتی را ارائه می‌دهد.

هنگامی‌که به بخش اتصال می‌رسیم، پشتیبانی از بلوتوث 5.0، GPS و Wi-Fi وجود دارد. در مورد باتری، نوید میانگین عمر باتری 18 ساعت را می‌دهد.

آیا به یک دستبند هوشمند یا ساعت هوشمند نیاز دارید؟

دنیای پوشیدنی‌ها گسترده و پیچیده است: انواع، اندازه‌ها، رنگ‌ها و قیمت‌ها وجود دارد. اغلب در مورد تفاوت بین مچ‌بندهای هوشمند و ساعت‌های هوشمند سؤال می‌شود و اینکه کدام یک بهتر است.

آیا به یک دستبند هوشمند یا ساعت هوشمند نیاز دارید؟

مچ‌بندهای هوشمند چیست؟

در بیشتر موارد، آنها فرم ساده‌ای دارند و وظیفه اصلی مچ‌بندها، ردیابی و تجزیه‌وتحلیل حرکات شما در طول روز است. به همین دلیل، اکثر مچ‌بندهای هوشمند دارای گام شمار و گاهی اوقات سنسور ضربان قلب نوری و سنسورهای مختلف دیگر نیز هستند.

مچ‌بندهای هوشمند ازنظر مفهومی به یک دستبند نزدیک‌تر هستند تا ساعت، اما برخی از بندهای هوشمند با صفحه‌نمایش وجود دارند که می‌توانند زمان و اطلاعات مفید دیگر را به شما اطلاع دهند.

ساعت‌های هوشمند چیست؟

ساعت‌های هوشمند مانند ساعت‌های معمولی، اما دارای ویژگی‌های هوشمند هستند. شکل آن به یک ساعت معمولی نزدیک است و این دستگاه‌ها معمولاً برای انجام وظایف اصلی خود با گوشی هوشمند جفت می‌شوند.

همه ساعت‌های هوشمند، اصولاً دارای نمایشگری هستند که شماره‌گیری یک ساعت واقعی، آنالوگ یا دیجیتال را شبیه‌سازی می‌کند. به لطف نمایشگر، بسیاری از ویژگی‌های دیگر ممکن شده است.

مانند خواندن و تعامل با اعلان‌ها، استفاده از برنامه‌های نصب‌شده روی خود ساعت هوشمند، یا انتخاب یک صفحه ساعت جایگزین که متناسب با سبک ما باشد. همچنین ساعت‌های هوشمند ترکیب‌شده با عقربه‌های واقعی و برخی عملکردهای هوشمند محدود وجود دارد.

اما کدام یک را انتخاب کنیم؟

انتخاب بین دستبند هوشمند و ساعت هوشمند یک موضوع شخصی است، اما نکاتی وجود دارد که باید هنگام تصمیم‌گیری در مورد اینکه کدام یک به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد، در نظر داشته باشید.

ابتدا باید از خود بپرسید که آیا می‌خواهید بتوانید زمان را روی مچ دست خود بخوانید؟ اگر بله، مچ‌بندهای هوشمند را به‌طور کامل رد نکنید، زیرا می‌توانند زمان را نمایش دهند.

دوم، شما باید تعیین کنید که آیا شما علاقه‌مند به نظارت بر ضربان قلب خود هستید یا خیر. اگر بله، باز هم باید مچ‌بندهای هوشمند را رد کنید، زیرا فقط برخی مانند این ویژگی را به‌صورت دقیق دارند.

تفاوتهای ساعت هوشمند و مچبند هوشند

سؤال دیگری که باید از خود بپرسید این است که آیا می‌خواهید هر روز از این گجتهای پوشیدنی استفاده کنید یا فقط هنگام انجام فعالیت بدنی؟ نه تنها این، آخرین چیزی که باید در نظر بگیرید احتمالاً مهم‌تر از همه است: آیا می‌خواهید بتوانید با اعلان‌ها تعامل داشته باشید؟

پاسخ به این دو سؤال آخر آنهایی است که سوزن را از یک دسته‌به‌دسته دیگر منتقل می‌کند. ساعت‌های هوشمند می‌توانند زمان دریافت اعلان را به شما اطلاع دهند و حتی می‌توانید با پاسخ سریع یا با صدای خود با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. علاوه بر این، ساعت‌های هوشمند طراحی سنتی‌تری دارند تا بتوانند با موقعیت‌های روزمره، مهمانی‌های شام زیبا یا جلسات کاری مناسب باشند.

از طرف دیگر، مچ‌بندهای هوشمند بیشتر به چشم می‌آیند و گاهی اوقات رنگ‌های روشن دارند، البته بستگی به مدل دارد. مچ‌بندهای هوشمند به دلیل صفحه‌نمایش کوچک و بدون برنامه یا اعلان برای همگام‌سازی، عمر باتری بهتری دارند. یکی از معدود موارد استثنایی Gear Fit2 Pro است که یک دستبند هوشمند با صفحه‌نمایش زیبا و تعداد زیادی برنامه در دسترس است.

همان‌طور که می‌توانید تصور کنید، مرز بین ساعت‌های هوشمند و مچ‌بندهای هوشمند گاهی اوقات ممکن است محو شود و تعداد کمی از محصولات در این دو دسته قرار دارند. تعداد زیادی دستگاه عالی وجود دارد، و اکنون‌که می‌دانید چه چیزی را باید در نظر داشته باشید، راهنمای بهترین ساعت‌های هوشمند و راهنمای خرید مچ‌بند هوشمند را در اختیار شما قرار می‌دهم.

ساعت‌های هوشمند محصولاتی هستند که ساعت را به تلفن متصل می‌کنند و به فرد اجازه می‌دهند تا ویژگی‌های خاص گوشی را مستقیماً روی ساعت کنترل کنند. دستبندهای هوشمند شامل ساعت‌های هوشمند و مچ‌بندهای هوشمند هستند، اما بیشتر به شکل دستبند هستند تا ساعت.

مقایسه ساعت هوشمند و مچبند هوشند

فناوری به حدی پیشرفت کرده است که مردم اکنون می‌توانند هر کاری را در حال حرکت انجام دهند، ازجمله ایمیل‌های خود را بررسی کنند، ارسال کنند، چت ویدیویی و غیره داشته باشند، و حتی رایانه‌های خود را برای انجام کاری از تلفن خود برنامه‌ریزی کنند.

درحالی‌که گوشی‌های هوشمند دنیا را بسیار آسان‌تر کرده‌اند، اکنون دستگاه‌هایی وجود دارند که تلاش می‌کنند کار با تلفن هوشمند را حتی آسان‌تر کنند.

در یک جلسه شرکت می‌کنید و ناگهان تلفن در جیب شما شروع به زنگ زدن می‌کند. این یک وضعیت اضطراری است، اما شما نمی‌توانید آن را بردارید و ببینید چه کسی تماس می‌گیرد.

در یک قطار شلوغ، می‌خواهید آهنگ را تغییر دهید، اما نمی‌توانید دستتان را در جیبتان بگذارید تا تلفنتان را بگیرید؟ خوب، اینها اهدافی هستند که پوشیدنی‌های هوشمند برای آن ساخته می‌شوند.

پوشیدنی‌های هوشمند گجت‌های هوشمندی هستند که می‌توان آن‌ها را روی مچ قرار داد و زندگی شما را آسان‌تر می‌کند. 2 دستگاه پوشیدنی هوشمند در بازار فعلی وجود دارد: ساعت هوشمند، مچبند هوشمند. دستبندهای هوشمند ابتدا به بازار عرضه شدند و مانیتورهای تناسب‌اندام بودند که می‌توانستند روی مچ دست بسته شوند.

تفاوت اسمارت واچ و مچبند هوشند

اینها شامل متر، سیستم‌های ضربان قلب، سنسورهای جاذبه و غیره است. اینها برای علاقه‌مندان به تناسب‌اندام در نظر گرفته شده بود که وقتی برای دویدن دوست نداشتند تلفن همراه خود را داشته باشند.

بعد از آن ساعت هوشمند بود. آنها حسگرهای تناسب‌اندام را با اتصال تلفن همراه ترکیب کردند. اکنون، این دستگاه‌های کوچک را می‌توان به تلفن‌ها متصل کرد و عملکردهای بیشتری مانند مشاهده پیام‌های دریافتی، پاسخ دادن یا رد کردن تماس‌های تلفنی، ارسال پیام، بازگرداندن آهنگ‌ها و حتی بررسی ایمیل‌ها را ارائه می‌دهد.

اینها اساساً گوشی‌های هوشمند کوچکی هستند که می‌توانند بسیاری از عملکردهای یک گوشی هوشمند را انجام دهند. با معرفی اپل واچ در چند سال اخیر، رقابت در این بازار به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

برندهای معروف تولیدکننده مچ بند و ساعت هوشمند

در این قسمت به صورت مختصر قصد داریم بهترین برندهای تولیدکننده این گجتهای پوشیدنی را به شما معرفی کنیم. از بهترین برندهای تولیدکننده می‌توانیم به:

مچ بند هوشمند و ساعت هوشمند شیائومی

ساعت هوشمند برند سامسونگ

ساعت هوشمند (اپل واچ) برند اپل

مچ بند و ساعت هوشمند آمیزفیت

مچبند و ساعت هوشمند هواوی

مچبند و ساعت هوشمند آنر

ساعت هوشمند سونتو

اشاره کنیم که فروش محصولات این برندها در جهان بسیار بالا هست. مخصوصاً برندهای شیائومی – سامسونگ و اپل.

تنها تفاوت مچ بند هوشمند با ساعت در این است که بیشتر یک دستبند است تا ساعت. همچنین از صفحه‌نمایش و سنسورهای مختلف تناسب‌اندام و قابلیت اتصال به گوشی پشتیبانی می‌کند.

تفاوت مچبند هوشمند و ساعت هوشمند

به گفته بسیاری از کارشناسان این صنعت، این دستگاه‌ها تنها آغاز بازار گسترده دستگاه‌های پوشیدنی هوشمند هستند.

این فناوری بسیار پیشرفته‌تر از گذشته است. اکنون همه انواع، اندازه‌ها، شکل‌ها و دسته‌بندی‌های ابزار و لوازم فناوری وجود دارد. که برای مصرف‌کننده می‌تواند گیج‌کننده شود.

دستگاه‌های پوشیدنی به‌عنوان مثال؛ ساعت‌های هوشمند، بندهای هوشمند، لباس‌های هوشمند، عینک‌های هوشمند، انگشترها و حتی کفش‌ها وجود دارد. با این حال، محبوب‌ترین و پرکاربردترین دستگاه‌های پوشیدنی ساعت‌های هوشمند و بندهای هوشمند هستند.

و از آنجایی که هر دو دستگاه روی مچ بسته می‌شوند، بسیاری از کاربران آنها را اشتباه می‌گیرند. برخی از دوستان و غریبه‌ها گاهی اوقات از من می‌پرسند که چه چیزی یک ساعت هوشمند را از یک مچبند هوشمند متمایز می‌کند؟ زیرا هر دو دستگاه تقریباً همیشه یکسان هستند و گاهی اوقات عملکرد یکسانی را انجام می‌دهند.

ساعت هوشمند و مچبند هوشمند به‌عنوان دستگاه‌های پوشیدنی

اگر هر دو دستگاه را دیده باشید یا از آنها استفاده کرده باشید، متوجه خواهید شد که هر دو ویژگی‌های مشترکی دارند. به‌طور معمول، هر دو ساعت هوشمند و دستبندهای هوشمند زمان را نشان می‌دهند، دارای ویژگی‌های سلامت/تناسب‌اندام (گام‌سنج، سرعت‌سنج، مانیتور خواب، نمایشگر ضربان قلب و غیره)، همگام‌سازی با گوشی‌های هوشمند هستند و معمولاً می‌توانند در اطراف مچ دست استفاده شوند.

تفاوت بین این دو پوشیدنی اغلب حول اندازه صفحه‌نمایش، ابعاد و سایر ویژگی‌های پیچیده است.

ابعاد و اندازه صفحه‌نمایش

ساعت‌های هوشمند معمولاً بزرگ‌تر از مچ‌بندهای هوشمند هستند. همین‌طور به‌طور کلی، اندازه صفحه‌نمایش ساعت‌های هوشمند معمولاً بین 1 تا 3 اینچ است. در حالی که اندازه مچبندهای هوشمند معمولاً 0 تا 1 اینچ است.

علاوه بر این، صفحه‌نمایش ساعت‌های هوشمند کاملاً با صفحه نمایش لمسی سازگار است تا بتوانید آن‌ها را با انگشتان خود کنترل کنید (همان‌طور که با گوشی هوشمند خود انجام می‌دهید). از طرف دیگر، دستبندهای هوشمند هم با صفحه نمایش لمسی سازگار هستند.

امکانات

همان‌طور که قبلاً ذکر شد، مچبندهای هوشمند بر روی تناسب‌اندام تمرکز می‌کنند و به این ترتیب عمدتاً بر ویژگی‌های ورزشی تمرکز می‌کنند که به شما کمک می‌کند سلامتی خود را کنترل کنید. علاوه بر تعیین زمان، مچبندهای هوشمند معمولاً دارای گام شمار، مانیتور ضربان قلب، مانیتور خواب و سایر ویژگی‌های سلامت هستند.

یک ساعت هوشمند معمولاً تمام ویژگی‌های یک مچبند هوشمند و بیشتر را دارد. برای مثال، ساعت‌های هوشمندی با اسلات سیم‌کارت، وای‌فای، دوربین، شبکه 4G LTE، اپلیکیشن‌های مستقل، فروشگاه اپلیکیشن و حتی ویژگی‌های بهداشتی پیچیده‌ای که در یک دستبند هوشمند نمی‌توانید پیدا کنید، پیدا خواهید کرد.

نحوه استفاده

یکی دیگر از تفاوت‌های اصلی و تعیین‌کننده که باید بین ساعت هوشمند و دستبند هوشمند، این است که چه زمانی، کجا و چگونه (اغلب) قصد استفاده از دستگاه را دارید.

یک ساعت هوشمند که بسیار شبیه به یک ساعت معمولی طراحی شده است. و این بدان معناست که ساعت‌های هوشمند برای استفاده روزمره مناسب هستند.

برخی از ساعت‌های معمولی بهتر از ساعت‌های معمولی طراحی شده‌اند و دارای بندهای جداشدنی (استیل ضدزنگ، چرم، لاستیک و غیره) هستند، که می‌توانید آن‌ها را برای یک موقعیت یا گردش متفاوت تعویض کنید.

ردیاب‌های تناسب‌اندام هوشمند، همان‌طور که از نام آن پیداست، بهترین استفاده را در حین ورزش یا فعالیت‌های اوقات فراغت دارند، و به همین دلیل در بیشتر مواقع فقط دارای تسمه‌های الاستیک هستند.

در حالی که برخی از افراد در تمام روز بندهای هوشمند خود را می‌پوشند، آنها برای موقعیت‌های خاص به خوبی طراحی نشده‌اند. شما هم با نظر من موافقید که باید در یک جلسه یا محیط شرکت از ساعت هوشمند استفاده کنید، نه یک دستبند هوشمند.

اگر بیشتر از شرکت در رویدادها، مهمانی‌ها یا در باشگاه، ورزش می‌کنید، باید یک دستبند هوشمند/ردیاب تناسب‌اندام بخرید. اما باید بدانید که ساعت‌های هوشمند مناسب برای استفاده روزمره ایده آل هستند.

تفاوت در سیستم‌عامل آنها

این یکی دیگر از عوامل مهمی است که ساعت‌های هوشمند و مچبندهای هوشمند را متمایز می‌کند. از آنجایی که ساعت‌های هوشمند سیستم‌عامل و ویژگی‌های پیچیده‌تری دارند و همچنین صفحه‌نمایش بزرگ‌تر و بهتری دارند، تعامل بسیار نرم‌تر و پیشرفته‌تر از دستگاه در مقایسه با مچبندهای هوشمند انجام می‌شود.

ساعت‌های هوشمند می‌توانند به‌طور مستقل عمل کنند، درست مانند یک گوشی هوشمند. می‌توانید پیام‌های متنی ارسال کنید و به پیام‌های واتس‌اپ یا ایمیل همکارانتان مستقیماً در گوشی هوشمند خود پاسخ دهید.

اگر سیم‌کارت وارد شده باشد، می‌توانید تماس تلفنی برقرار کنید. برخی از ساعت‌های هوشمند دارای بلندگو هستند که به شما امکان پخش موسیقی در صبح را می‌دهند.

در حالی که برخی ممکن است دارای یک اسلات کارت SD برای ذخیره موسیقی، عکس‌ها و سایر رسانه‌های چندرسانه‌ای باشند. اعلان‌ها نیز در ساعت‌های هوشمند بهتر از مچبندهای هوشمند هستند.

مچبندهای هوشمند فاقد این ویژگی‌های پیچیده و تعاملی هستند.

عمر باتری

قبل از اینکه فکر کنید ساعت‌های هوشمند عمر باتری طولانی‌تری دارند، اما در هنگام استفاده متوجه خواهید شد که این‌طور نیستند.

بله، آنها معمولاً ظرفیت و اندازه باتری بیشتری دارند، اما به دلیل بسیاری از ویژگی‌های پیشرفته، صفحه‌نمایش لمسی رنگی بزرگ و فعالیت‌های پیچیده سیستم عامل، ساعت‌های هوشمند معمولاً عمر باتری کمتری دارند.

معمولاً پس از استفاده روزانه به احتمال زیاد نیاز به شارژ مجدد ساعت هوشمند خواهید داشت. در مقابل، مچبندهای هوشمند با یک بار شارژ می‌توانند بین 2 تا 5 روز دوام بیاورند.

قیمت‌گذاری

در حالی که قیمت پوشیدنی‌ها به‌طور کلی به ویژگی‌ها و برند سازنده آنها بستگی دارد، قیمت ساعت‌های هوشمند بیشتر از مچبندهای هوشمند است.

ردیاب تناسب‌اندام دستگاهی با حسگرهایی است که داده‌ها را به گوشی هوشمند شما منتقل می‌کند. در حالی که یک ساعت هوشمند صفحه‌نمایشی دارد که اساساً پسوند تلفن هوشمند شما است، یک دستگاه متصل به مچ که به شما امکان می‌دهد متون، ایمیل‌ها و حتی رسانه‌های اجتماعی را بررسی کنید.

در چند سال گذشته، این دو دستگاه به هم نزدیک شده‌اند. ردیاب‌های تناسب‌اندام با تکیه بر صفحه‌نمایش و حتی قابلیت نمایش اعلان‌های گوشی‌های هوشمند پیچیده‌تر شده‌اند، در حالی که ساعت‌های هوشمند واقعاً جنبه تناسب‌اندام را پیش برده‌اند.

ساعت‌های هوشمند ویژگی‌های بیشتری دارند.

تفاوت اصلی بین ردیاب تناسب‌اندام و ساعت هوشمند لیست ویژگی‌ها و قابلیت‌های هوشمند است.

یک ساعت هوشمند معمولاً همان قابلیت‌های ردیابی تناسب‌اندام را دارد که یک ردیاب تناسب‌اندام مانند سنسورهای ضربان قلب و GPS داخلی برای ردیابی دقیق‌تر سلامتی، همراه با آموزش و ردیابی ورزش خاص، که فقط در ردیاب‌های تناسب‌اندام پیشرفته‌تر موجود است.

ساعت‌های هوشمند در مقابل مچبندهای هوشمند، کدام یک برای شما بهتر است؟

با گسترش بازار فناوری پوشیدنی، شاهد تفاوت‌های زیادی در این زمینه خواهیم بود. در واقع دستگاه‌های مختلفی در دسترس هستند.

یکی از مسائلی که شایع‌تر خواهد شد ساعت هوشمند است که می‌دانیم دیگر وجود نخواهد داشت. این دستگاه با دستگاه‌های دیگر مانند مچبندهای تناسب‌اندام، دوربین‌ها و موارد دیگر ادغام خواهد شد.

صادقانه بگویم، ساعت‌های هوشمند در واقع دارای بسیاری از ویژگی‌های داخلی هستند که به آن‌ها اجازه می‌دهد بیشتر از یک ساعت عمل کنند.

اما حتی با وجود برنامه‌های تناسب‌اندام و ویژگی‌های پیشرفته، یک ساعت هوشمند مانند یک دستگاه تناسب‌اندام اختصاصی نیست. آنها کاملاً متفاوت هستند.

بسیاری از تولیدکنندگان، خط قرمز بین ساعت هوشمند و دستبند تناسب‌اندام سفارشی را محو کرده‌اند.

ساعت‌های هوشمند در مقابل مچبندهای تناسب‌اندام: تفاوت بین آنها در چیست؟

یک ساعت هوشمند، مانند یک گوشی هوشمند، می‌تواند کارهای زیادی انجام دهد. از طرف دیگر، Fitness Squad یک کار را انجام می‌دهد: تناسب‌اندام شما را پیگیری کند.

مطمئناً، برخی از مچبندهای تناسب‌اندام زمان را نمایش می‌دهند، در حالی که برخی دیگر برای نمایش اعلان‌ها با تلفن جفت می‌شوند. اما اکثر آنها یک کار را به خوبی انجام می‌دهند.

ویژگی‌های هر کدام از گجتهای پوشیدنی

به طور کلی، ساعت‌های هوشمند دارای صفحه‌نمایش لمسی مانند گوشی‌های هوشمند هستند. اکثر مچبندهای تناسب‌اندام صفحه‌نمایش لمسی بزرگی ندارند، در واقع اکثر آنها فضای خوبی برای دیدن اعلان‌ها ندارند.

تجهیزات مچبند معمولاً شامل یک صفحه‌نمایش برای انتقال اطلاعاتی مانند مایل‌ها دویدن یا کالری سوزانده شده است. برخی از مچبندهای تناسب‌اندام وجود دارند که صفحه‌نمایش لمسی دارند تا در صورت تمایل بتوانید یکی از آن‌ها را پیگیری کنید.

از آنجایی که ساعت‌های هوشمند مانند گوشی‌های هوشمند دارای پد هستند، دارای پردازنده و حافظه برای مدیریت برنامه‌های پیشرفته هستند. گروه‌های مچبند و دستبند، چنین قدرتی ندارند.

مچبندهای تناسب‌اندام فضای ذخیره‌سازی داخلی زیادی را ارائه نمی‌دهند. دستگاه‌های کمی با قابلیت پخش‌کننده رسانه با ظرفیت ذخیره‌سازی محدود وجود دارد.

علاوه بر این، دستگاه‌های مرتبط با تناسب‌اندام اغلب از پشتیبانی برنامه بومی برخوردار نیستند. برای روشن بودن، آنها می‌توانند با تلفن هوشمند جفت شوند و داده‌ها را همگام‌سازی کنند، اما نمی‌توانید برنامه‌ها را روی دستگاه نصب کنید.

اگرچه همه ساعت‌های هوشمند از برنامه‌های بومی پشتیبانی نمی‌کنند، اما یکی از مزایای اصلی انتخاب ساعت هوشمند به‌جای ردیاب تناسب‌اندام است.

ساعت‌های هوشمند در مقابل مچبندهای تناسب‌اندام: چرا تجهیزات بدنسازی اغلب ارزان‌تر هستند؟

از آنجایی که مچبندهای تناسب‌اندام ویژگی‌های مشابه ساعت‌های هوشمند را ندارند، معمولاً ارزان‌تر هستند.

جنس بندهای مچبندهای پلاستیکی و لاستیکی زیادی پیدا خواهید کرد که نشان می‌دهد تجهیزات بدنسازی از مواد مختلفی ساخته‌شده است. ساعت‌های هوشمند معمولاً از فولاد یا فلز بادوام‌تر ساخته می‌شوند.

ساعت‌های هوشمند کمی هستند که از پلاستیک ساخته‌شده‌اند، به همین دلیل مچبندهای تناسب‌اندام همیشه از مواد ارزان‌تر ساخته‌شده‌اند.

از آنجایی که هیچ توضیح بهتری وجود ندارد، دستبندهای تناسب‌اندام … خوب، به طور کلی مچ‌بند می‌شوند درحالی‌که ساعت‌های هوشمند دارای یک صفحه‌نمایش جلو و یک بند هستند.

به همین دلیل است که مچبندها ارزان‌تر هستند.

علاوه بر این، همه تجهیزات اختصاصی تناسب‌اندام از نوعی نیستند که روی مچ پوشیده می‌شوند. برخی را می‌توان به کمربند یا لباس شما وصل کرد تا طرحی کاملاً متفاوت داشته باشند.

ساعت‌های هوشمند در مقابل مچبندهای تناسب‌اندام: کدام بهتر است؟

مانند بسیاری از چیزهایی که ممکن است بخواهید بخرید، کدام یک برای شما بهترین است به ویژگی‌هایی که می‌خواهید بستگی دارد.

به‌عنوان مثال، اگر می‌خواهید چیزی برای پیگیری فعالیت خود داشته باشید، یک مچبند اینکار را به خوبی انجام می‌دهد. اما اگر می‌خواهید برنامه‌ها را راه‌اندازی کنید و کارهای بیشتری انجام دهید – در کنار ردیابی فعالیت‌ها – بهتر است از یک ساعت هوشمند استفاده کنید.

آیا باید از مچبندهای تناسب‌اندام اجتناب کرد؟

نه قطعاً. مچبندهای تناسب‌اندام می‌توانند به اندازه ساعت‌های هوشمند مفید باشند. باز هم بستگی به برند و مدل موردنظر دارد.

همچنین بستگی به این دارد که در یک دستگاه پوشیدنی به دنبال چه چیزی هستید.

اگر می‌خواهید با گوشی هوشمند همگام شوید و اعلان دریافت کنید، دستبند تناسب‌اندام انتخاب ایده آلی نیست. مگر اینکه یک دستبند تناسب‌اندام بخرید که بتواند اعلان‌ها را مدیریت کند، که برخی این کار را انجام می‌دهند.

اگر به دنبال یک ساعت هوشمند در بازار هستید، ممکن است ایده خوبی باشد که برخی از مچبندهای تناسب‌اندام محبوب را بررسی کنید. فقط توجه داشته باشید که این دو نوع دستگاه تفاوت‌های خود را دارند.

چند نمونه از اعلان‌های ورزشی در گجتهای پوشیدنی

تمام این صحبت‌ها در مورد ساعت‌های هوشمند در مقابل مچبندهای هوشمند کارساز نخواهد بود. اگر ندانید چگونه تفاوت را تشخیص دهید. در اینجا تعدادی از محبوب‌ترین گروه‌های اعلان تناسب‌اندام آورده شده است.

 • سنسور تشخیص مقدار اکسیژن خون
 • برنامه سلامت ECG
 • کنترل سطح اکسیژن خون
 • اتصالات NFC
 • مقاوم دربرابر ترک خوردگی
 • مقاوم دربرابر گرد و غبار
 • پشتیبانی از گواهی IP6X
 • فناوری‌های مکان‌یابی GPS
 • سنسور 6 محوره: شتاب سنج 3 محوره کم مصرف و ژیروسکوپ سه محوره
 • مدیریت سلامت: شامل کیفیت خواب، مدیریت استرس
 • دارای چراغ قوه
 • شامل 10 برنامه حرفه ای ورزشی
 • 85 حالت تمرینی انتخابی
 • برنامه جدید برای طناب زدن

ساعت‌های هوشمند در مقابل گروه‌های تناسب‌اندام: نظر شما چیست؟

وقتی به آن نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که ساعت هوشمند برای استفاده روزمره مناسب‌تر است، درحالی‌که دستبند یک وسیله با اعلان‌های کمتر است.

در اینجا، سؤالی که هنگام خرید باید به آن پاسخ داد این است که “برای چه استفاده‌ای نیاز به آن خواهم داشت؟” باید این‌گونه باشد.

اگر قرار است از آن فقط برای ورزش یا فعالیت‌های روزانه استفاده کنید، این مچ‌بند هوشمند می‌تواند نیازهای شما را برآورده کند. با این حال، اگر بیشتر می‌خواهید، ممکن است لازم باشد یک ساعت هوشمند انتخاب کنید.

نتیجه گیری تفاوتهای بین ساعت هوشمند و مچبند هوشمند

اگر به دنبال چیزی تکنیکی برای استفاده روزمره روی مچ دست خود هستید و برایتان مهم نیست که چقدر هزینه دارد، پس باید یک ساعت هوشمند بخرید.

از طرف دیگر، اگر از آن دسته ورزشکاری هستید که روی سلامتی و تناسب‌اندام تمرکز می‌کنید، یک دستبند هوشمند یک سرمایه‌گذاری ارزشمند خواهد بود.

هزینه زیادی ندارد و می‌توانید آن را در تمام طول روز بپوشید. نکته منفی این است که برخی از ویژگی‌های هیجان‌انگیز ساعت هوشمند را از دست خواهید داد.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

 1. ایکاش به طور مثال 2 تا ساعت و مچ بند رو میزاشتید تو مطلب و به صورت کیس استادی توضیح میدادید.
  اینطوری خیلی از دوستان بهتر متوجه مقایسه این دوتا گجت پوشیدنی می شدن.

  اگر امکانش هست لطفا بخش ویدیو رو تو سایتتون قرار بدید

  چون خیلی از سایتهای مجله ای بزرگ الان از ویدیو تو سایتشون بخوبی دارن استفاده می کنن

  امیدوارم شما هم تو سایت خوبتون همین کار رو انجام بدید

  1. سلام و احترام
   در این مورد ما بررسی خوبی را انجام دادیم…اینکه دو گجت پوشیدنی رو در کنار هم بگذاریم و مقایسه انجام بدهیم، تا حدودی می شود مقایسه بین 2 مدل گجت پوشیدنی.
   هدف ما یک جمع بندی کلی در مورد این 2 نوع گجت پوشیدنی پرطرفدار بود.
   در سایت کوک باش در مورد مقایسه بین این گجتها ، مطالبی قرار داده شده که می توانید مشاهده بفرمایید.
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا