تکنولوژی و دیجیتالساعتمد و پوشاک

افزایش عمر باتری ساعت هوشمند و مدیریت شارژ آن

طول عمر باتری ساعت های هوشمند چقدر است ؟ 12 روش افزایش شارژ باتری

وقتی صفحه دستگاه شما سیاه می شود، تنها دو دلیل برای آن وجود دارد. یا آن را خراب کردید یا باتری آن از بین رفت. در بیشتر موارد باتری تمام شده است. تصور کنید صبح در حال پیاده روی هستید که ناگهان باتری تمام می شود.

دانستن اینکه چقدر باتری ساعت هوشمند شما دوام می آورد، به شما ایده می دهد که چه زمانی باید دستگاه خود را شارژ کنید.

اهمیت عمر باتری اسمارت واچ

ساعت هوشمند می تواند یک یا دو روز دوام بیاورد و می تواند کوتاه تر یا طولانی تر از حد انتظار باشد. این کاملا به نحوه استفاده شما بستگی دارد. مانند گوشی‌های هوشمند، یک شکست، مقابله با چنین شرایطی است که در آن باتری خالی می‌شود.

یکی از عواملی که مانع از دریافت مدل می شود، عمر باتری ساعت هوشمند است. به همین دلیل است که سازندگان سعی می کنند ظرفیت باتری های خود را بهبود بخشند تا عمر طولانی تری داشته باشند. به این ترتیب، متوجه نمی‌شوید که ساعت هوشمند مرده به سر می‌کنید.

شارژ کافی به خصوص در ساعت های هوشمند کودکان ضروری است. شما فقط در صورتی قادر خواهید بود که آنها را تحت نظر داشته باشید که دستگاه آنها فعال باشد.

 

محصولات اسمارت واچ: خرید اینترنتی 36 مدل ساعت هوشمند گیفت کالکشن

 

نحوه بهبود عمر باتری ساعت هوشمند

اگر قبلاً یک ساعت هوشمند خریداری کرده‌اید، اما می‌تواند فقط برای چند روز دوام بیاورد، می‌توانید برای بهبود عمر باتری ساعت خود کارهای زیر را انجام دهید:

 • مسدود کردن اعلان از برنامه های غیر ضروری
 • اتصال ساعت هوشمند خود را محدود کنید.
 • ساعت هوشمند خود را در حالت خواب زمستانی قرار دهید.
 • سطح باتری ساعت هوشمند خود را کنترل کنید.
 • مطمئن شوید که روشنایی ساعت هوشمند خود را کاهش دهید، به خصوص اگر در یک مکان تاریک هستید.
 • ویژگی tilt to wake را غیرفعال کنید.
 • صفحه نمایش همیشه روشن را خاموش کنید.
 • در صورت نیاز حالت هواپیما را روشن کنید.
 • تشخیص صدا را در Google Assistant خاموش کنید.
 • اعلان‌ها را برای برنامه‌هایی که استفاده نمی‌کنید خاموش کنید.
 • برنامه های غیر ضروری را حذف کنید.

برخی از افرادی که ساعت های هوشمند می خرند به عمر باتری ساعت هوشمند فکر می کنند. آنها با توجه به کاربردها و ویژگی هایی که این دستگاه دارد، علاقه مند هستند که باتری ساعت هوشمند چقدر دوام بیاورد.

میانگین عمر باتری می تواند چند روز باشد. با این حال، مارک‌های ساعتی وجود دارند که ویژگی‌های باتری بادوام را ارائه می‌دهند، بنابراین خرید آن مارک‌ها را در نظر بگیرید، به خصوص اگر می‌توانند ساعت‌های باکیفیت تولید کنند.

 

بیشتر بخوانید: دلایل خالی شدن شارژ ساعت هوشمند

 

عمر باتری را افزایش دهید

دلایل مختلفی وجود دارد که باتری ساعت هوشمند شما رو به اتمام است. بیشتر آنها عوامل داخلی هستند و به مصرف باتری کمک می کنند و تعیین می کنند که ساعت های هوشمند چقدر عمر می کنند. با این حال، راه هایی برای استفاده از آن برای افزایش عمر باتری وجود دارد.

اطلاعیه ها

هر بار که اعلان دریافت می کنید، دستگاه شما را بیدار می کند. هنگامی که صفحه نمایش روشن می شود، باتری را مصرف می کند. با این حال، همه این اعلان ها مهم نیستند.

بنابراین، باید آنچه را که باید به شما اطلاع داده شود فیلتر کنید. با خاموش کردن برخی از اعلان ها، زمان صفحه نمایش خود را کاهش می دهید.

نمایشگر و روشنایی

برخی از افراد می خواهند صفحه نمایش خود را روشن نگه دارند و مهم نیست که به آن نگاه می کنند یا نه. همانطور که انتظار می رفت، تنها بیشتر باتری را مصرف می کند.

اگر شما یکی از آن افراد نیستید، می توانید انتخاب کنید که صفحه نمایش خود را خاموش کنید. همچنین برخی از ساعت های هوشمند با کج کردنشان بیدار می شوند و می توانید این ویژگی را نیز غیرفعال کنید.

اگر می‌خواهید صفحه‌نمایش همیشه روشن باشد، ممکن است بخواهید روشنایی را تنظیم کنید. همچنین مقداری باتری را ذخیره می کند اما نه به اندازه خاموش کردن صفحه.

ارتباط

خیلی خوب است که همیشه آنلاین باشید. چه Wifi باشد، چه بلوتوث یا حتی GPS، همه چیز را کارآمدتر می کند. با این حال، شرایطی وجود دارد که شما به یکی از آنها نیاز ندارید. جدا بودن همیشه عیب نیست. به علاوه، می توانید هر زمان که بخواهید از آن استفاده کنید، دوباره آن را روشن کنید.

دستیارهای صوتی

ساعت های هوشمند دستیار صوتی نیز دارند. بدون بلند کردن انگشت می توانید کارها را انجام دهید. شما باید توجه آنها را جلب کنید و آنها می توانند کار را انجام دهند.

برخی از افراد علاقه مند به استفاده از آن هستند و برخی اصلاً از آنها استفاده نمی کنند. به همین ترتیب، بهتر است آن را خاموش کنید. ممکن است متوجه آن نشوید، اما داشتن آن در حالت آماده به کار از انرژی استفاده می کند.

برنامه های کاربردی

اگر شما یکی از ساکنین مولد هستید، تعجب آور نیست که برنامه های زیادی روی دستگاه خود دارید. این برنامه‌ها، چه آن‌ها را باز کنید یا نه، احتمالاً از باتری شما استفاده می‌کنند.

اکثر ردیاب‌های تناسب اندام دارای برنامه‌ها یا فرآیندهایی هستند که برای جمع‌آوری داده‌ها در پس‌زمینه اجرا می‌شوند. دو راه برای مدیریت برنامه ها وجود دارد. ابتدا برنامه هایی را که نیاز ندارید حذف کنید، آنها فقط فضا و انرژی را اشغال می کنند. دوم، می‌توانید اعلان‌ها، صداها و هشدارهای برنامه را خاموش کنید.

یکی از ویژگی‌هایی که ساعت‌های هوشمند از ساعت‌های سنتی برخوردار نیستند، عمر باتری است. برخی از ساعت‌ها قبل از تعویض باتری سال‌ها طول می‌کشد و برخی دیگر اصلاً به آن نیاز ندارند.

مدت عمر یک ساعت هوشمند را نمی توان صرفاً با عمر باتری تعیین کرد. اگر به اندازه کافی مسئول نگهداری ساعت هوشمند خود هستید، تنها زمانی از چرخه خارج می شوید که توسعه دهندگان از پشتیبانی دستگاه خودداری کنند.

 

12 روش برای افزایش عمر باتری در ساعت هوشمند Wear OS

افزایش عمر باتری در ساعت هوشمند Wear OS شما

ساعت‌های سنتی عمر باتری بالایی دارند، اما وقتی صحبت از ساعت‌های هوشمند به میان می‌آید، به سادگی نمی‌توانند به همان اندازه برای شما دوام بیاورند. در واقع، هرچه ساعت هوشمند شما ویژگی های بیشتری ارائه دهد، باتری کمتری دارد.

ساعت‌های Wear OS بین یک یا دو روز دوام می‌آورند و این بدان معناست که باید حداقل 3 تا 4 بار در هفته آنها را به پریز وصل کنید. اگر صاحب یک دستگاه Wear OS هستید و می‌خواهید حداکثر استفاده را از باتری ساعت خود ببرید، مراحل زیر ممکن است به شما کمک کند عمر باتری خود را افزایش دهید.

به این ترتیب می توانید چرخه شارژ آن را به میزان قابل توجهی کاهش دهید تا بتوانید بدون انتخاب تعویض باتری، مدت زمان بیشتری از آن استفاده کنید.

1. صفحه ساعت کمتر تعاملی را انتخاب کنید

باور کنید یا نه، تعاملی ترین چیز در مورد دستگاه Wear OS شما در واقع بیشترین میزان باتری شما را خالی می کند.

بله، ما در مورد صفحه‌های ساعت صحبت می‌کنیم که استایل شما را هنگام بیرون رفتن مشخص می‌کنند و در مورد استفاده از ساعت هوشمند خود، اما در عین حال، عمر باتری این ابزار پوشیدنی را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

هرچه صفحه ساعت تعاملی و آموزنده تر باشد، مصرف باتری ساعت هوشمند شما بیشتر است. اگر ساعت شما اطلاعات تناسب اندام یا سلامتی زیادی را نشان می دهد یا حاوی اطلاعات تعاملی مانند نمایشگر ضربان قلب، گام شمار است، مطمئناً بیشتر باتری شما را خالی می کند.

می‌توانید صفحه ساعت اصلی را برای دستگاه Wear OS خود انتخاب کنید، که در طول روز بدون اطلاعاتی که لزوماً به آن نیاز ندارید به شما کمک می‌کند. می‌توانید با باز کردن قفل ساعت هوشمند Wear OS خود، فشار طولانی روی صفحه ساعت فعلی و انتخاب صفحه ساعتی که فکر می‌کنید ضروری است و باتری شما را خالی نمی‌کند، صفحه ساعت را تغییر دهید.

smart watch battery life 2 min

همچنین، می‌توانید با باز کردن برنامه تنظیمات و رفتن به صفحه، صفحه ساعت دستگاه خود را تغییر دهید.

smart watch battery life 3 min

اکنون روی گزینه Change watch face ضربه بزنید.

smart watch battery life 4 min

2. روشنایی صفحه را کاهش دهید یا آن را روی “Auto” تنظیم کنید

اکثر ساعت‌های Wear OS اخیراً با حسگرهای نور محیطی عرضه شده‌اند که به آن‌ها اجازه می‌دهد روشنایی نمایشگر ساعت را بر اساس محیط اطرافتان تنظیم کنند.

این می تواند به آنها کمک کند تا به طور موثر عمر باتری ساعت شما را حفظ کنند، به خصوص زمانی که در نور کم هستید و نمی خواهید صفحه ساعت شما تا حداکثر تنظیمات روشن شود. می توانید با باز کردن برنامه تنظیمات، به ساعت خود اجازه دهید روشنایی صفحه را به طور خودکار تنظیم کند.

smart watch battery life 5 min

اکنون به “Display” بروید.

smart watch battery life 6 min

در صفحه بعدی، گزینه «Adjust brightness» را انتخاب کنید.

smart watch battery life 7 min

گزینه “Auto” را از بالا انتخاب کنید تا آن را به عنوان پیش فرض خود تنظیم کنید.

smart watch battery life 8 min

همچنین اگر می خواهید بیشترین صرفه جویی در مصرف باتری را داشته باشید، می توانید روشنایی را روی کمترین مقدار “1” تنظیم کنید.

smart watch battery life 9 min

اگر ساعت هوشمند شما سنسور نور محیطی ندارد، نمی‌توانید از تنظیم روشنایی خودکار برای تنظیم خودکار روشنایی صفحه استفاده کنید. در این صورت باید عمر باتری ساعت خود را به صورت دستی تنظیم کنید.

برای صرفه جویی بیشتر در عمر باتری، صفحه اصلی ساعت خود را به پایین بکشید و روی نماد روشنایی (که شبیه خورشید است) از بالا ضربه بزنید.

smart watch battery life 10 min

اکنون باید بتوانید دکمه های «-» و «+» را در دو طرف ساعت ببینید. برای صرفه جویی در مصرف باتری، روی علامت منفی ضربه بزنید تا روشنایی را به کمترین میزان کاهش دهید.

smart watch battery life 11 min

در شرایطی که به روشنایی بیشتری نیاز دارید، مانند زمانی که در بیرون از خانه زیر نور خورشید هستید، می توانید با کلیک بر روی نماد مثبت، روشنایی را افزایش دهید.

3. نمایشگر Always-ON را غیرفعال کنید

درست مانند گوشی‌های هوشمند، ساعت‌های Wear OS همچنین دارای صفحه نمایش همیشه روشن (AOD) هستند که همیشه بدون فشار دادن دکمه، کج کردن یا لمس ساعت، اطلاعات لازم را از ساعت شما می‌گیرد.

اگرچه AOD در استفاده از کمترین انرژی باتری بسیار کارآمد شده است، خاموش کردن آن می‌تواند ساعت‌های بیشتری را از باتری ساعت هوشمند شما بگیرد. می‌توانید با باز کردن برنامه تنظیمات، نمایشگر همیشه روشن را در Wear OS خاموش کنید.

smart watch battery life 12 min

وقتی برنامه تنظیمات باز شد، بخش Display را انتخاب کنید.

smart watch battery life 13 min

در صفحه بعدی، به پایین اسکرول کنید و گزینه Always-on screen را خاموش کنید تا AOD غیرفعال شود.

smart watch battery life 14 min

4. کاهش زمان نمایش صفحه

وقتی از ساعت خود استفاده نمی کنید، حالت محیطی یا همیشه روی صفحه بعد از 5 ثانیه عدم فعالیت شروع می شود.

اگر در گذشته این بازه زمانی را افزایش داده‌اید تا بتوانید صفحه ساعت خود را برای مدت طولانی‌تری مشاهده کنید، ممکن است بخواهید آن را به پایین‌ترین حالت خود کاهش دهید تا حداکثر استفاده را از باتری ساعت هوشمند خود ببرید.

این را می توان با باز کردن برنامه تنظیمات، رفتن به Screen > Screen timeout و سپس انتخاب کمترین مقدار (شاید 5 ثانیه) از لیست گزینه ها انجام داد.

5. تشخیص «Ok Google» را غیرفعال کنید

ساعت‌های Wear OS که دارای میکروفون داخلی هستند می‌توانند برای احضار دستیار Google از طریق ورودی صوتی استفاده شوند. با این حال، می توان با فشار دادن و نگه داشتن تاج یا دکمه کناری روی آن، همین کار را انجام داد.

بنابراین، اگر می‌خواهید در مصرف باتری صرفه‌جویی کنید، می‌توانید با باز کردن برنامه تنظیمات و سپس رفتن به Personalization، تشخیص «Ok Google» را در دستگاه Wear OS خود غیرفعال کنید.

smart watch battery life 15 min

در صفحه بعدی، دکمه «Ok Google Discovery» را در موقعیت خاموش قرار دهید.

smart watch battery life 16 min

6. یک برنامه خاص را از ارسال اعلان برای شما محدود کنید

ساعت‌های هوشمند علاوه بر اینکه علائم حیاتی بدنتان را به شما می‌دهند، اعلان‌های تلفنتان را نیز در اختیارتان قرار می‌دهند، بنابراین نیازی نیست برای دیدن اینکه چه کسی با شما تماس می‌گیرد یا پیامک می‌فرستد، دستتان را به دستگاه تلفن همراهتان ببرید.

با این حال، این راحتی هزینه دارد. زیرا ساعت شما هر بار که یک اعلان دریافت می‌شود، می‌لرزد یا روشن می‌شود، که به نوبه خود سهم نسبتاً زیادی از باتری شما را اشغال می‌کند. اگر می‌خواهید اعلان‌ها را در عین حفظ باتری ساعت خود دریافت کنید، می‌توانید برنامه‌های خاصی را از ارسال اعلان‌ها برای شما در ساعت خود محدود کنید.

این کار را نمی توان در ساعت شما انجام داد و برای دسترسی به این تنظیمات باید از برنامه Wear OS در تلفن خود استفاده کنید. برای شروع، برنامه Wear OS را در دستگاه همراه خود باز کنید.

مطمئن شوید ساعتتان به برنامه Wear OS متصل است. برای این کار، باید بلوتوث را هم در دستگاه Wear OS و هم در گوشی خود فعال کنید.

smart watch battery life 17 min

هنگامی که ساعت شما به عنوان متصل در برنامه Wear OS ظاهر شد، به پایین بروید و روی گزینه Notifications در قسمت تنظیمات ضربه بزنید.

smart watch battery life 18 min

در اینجا، روی گزینه «Change watch notifications» ضربه بزنید. در صفحه بعدی، کلیدهای کنار برنامه‌هایی را که نمی‌خواهید اعلان‌ها را ببینید، غیرفعال کنید.

وقتی این غیرفعال باشد، همه اعلان‌های برنامه‌های غیرفعال در ساعت نشان داده نمی‌شوند، اما همچنان می‌توانید آنها را در تلفن خود مشاهده کنید.

smart watch battery life 19 min

برای کاهش شلوغی اعلان ها و صرفه جویی در باتری ساعت خود، می توانید اعلان ها را از هر تعداد برنامه که می خواهید غیرفعال کنید.

7. اگر ساعت شما از آن پشتیبانی می کند، از حالت باتری استفاده کنید

برخی از ساعت‌های Wear OS مانند ساعت Fossil به کاربران خود راه کارآمدتری برای حفظ باتری ساعت خود ارائه می‌دهند. فسیل با عرضه ساعت‌های هوشمند نسل 5 خود، حالت‌های اختصاصی صرفه‌جویی در باتری را با ادعای استفاده چند روزه با یک بار شارژ به شما معرفی می‌کند.

از آن زمان، این ویژگی برای برخی از ساعت‌های هوشمند قدیمی‌تر از جمله Fossil Sport، Diesel Axial، Kate Spade Scallop Sport، Michael Kors MKGO، Puma Smartwatch و غیره نیز عرضه شده است.

اگر از ساعتی سازگار استفاده می‌کنید، می‌توانید با باز کردن قفل ساعت، کشیدن انگشت از بالای صفحه اصلی به پایین و سپس ضربه زدن روی نماد باتری از صفحه تنظیمات سریع، به این حالت‌های باتری دسترسی پیدا کنید.

smart watch battery life 20 min

از اینجا می توانید حالت باتری مورد نظر خود را از یکی از گزینه های زیر انتخاب کنید.

smart watch battery life 21 min

Daily: این حالت به طور پیش‌فرض روی ساعت‌های فسیلی است که کمتر در مصرف باتری صرفه‌جویی می‌کند اما بیشتر ویژگی‌ها را ارائه می‌دهد.

حالت روزانه نمایشگر همیشه روشن، وای‌فای، بلوتوث، دکمه‌های بیدار، لمس برای بیدار شدن، اعلان‌ها و لرزش را فعال می‌کند. اگر با شارژ هر شب ساعت خود مشکلی ندارید، می توانید از این حالت استفاده کنید.

Extended: حالت Extended برای بیش از یک روز طراحی شده است و AOD، WiFi، Touch-to-Wake، Tilt-to-wake، “Ok Google” و کشف و زمان بندی بلوتوث را خاموش می کند.

Custom: همانطور که از نام آن پیداست، حالت سفارشی به شما این امکان را می دهد که کنترل کنید کدام ویژگی فعال و کدامیک غیرفعال می ماند.

در صورت تمایل می‌توانید گزینه‌های زیر را غیرفعال کنید: بلندگو، WiFi، موقعیت مکانی، NFC، تشخیص «Ok Google»، Touch-to-wake، Tilt-to-wake، بلوتوث و موارد دیگر.

Time Only: این حالتی است که ممکن است طولانی ترین عمر باتری را به شما بدهد زیرا تمام ویژگی های ساعت هوشمند شما را حذف می کند و اساساً به شما امکان می دهد از آن فقط برای بررسی زمان استفاده کنید.

شما می توانید این حالت را زمانی که به طور فعال ساعت خود را به دست ندارید فعال کنید تا دفعه بعد که می خواهید از آن استفاده کنید آب میوه باقی بماند.

 

8. به Battery Saver اجازه دهید به طور خودکار روشن شود

علاوه بر این حالت‌های باتری، Wear OS همچنین گزینه‌ای برای روشن کردن حالت بهینه‌سازی باتری در زمانی که باتری رو به اتمام است، دارد.

بسته به ساعتی که دارید، می‌توانید تنظیم کنید تا زمانی که باتری به 10 یا 15 درصد کاهش می‌یابد، «بهینه‌سازی باتری» به‌طور خودکار فعال شود. وقتی «بهینه‌سازی باتری» روشن است، ساعت شما نمایش اعلان‌ها را متوقف می‌کند و موقعیت مکانی، داده‌های پس‌زمینه، لرزش، نمایشگر همیشه روشن، Wi-Fi و بلوتوث را غیرفعال می‌کند.

از بسیاری جهات، حالت صرفه جویی در باتری مشابه حالت فقط زمان موجود در ساعت های فسیلی است که می توانید فقط زمان ساعت خود را بررسی کنید.

برای روشن کردن خودکار باتری، برنامه تنظیمات را در ساعت خود باز کنید.

smart watch battery life 22 min

از صفحه تنظیمات روی گزینه “System” ضربه بزنید.

smart watch battery life 23 min

“باتری” را انتخاب کنید.

smart watch battery life 24 min

در صفحه بعدی، کلید «Battery saver at x%» را روشن کنید.

smart watch battery life 25 min

9. «Tilt-to-wake» و «Touch-to-wake» را خاموش کنید.

اگر گزینه Always On Display را قبلاً خاموش نکرده‌اید، راه دیگر برای بیدار کردن صفحه ساعت استفاده از ” Tilt برای بیدار کردن” و “Touch برای بیدار کردن” است.

با گزینه اول، می توانید صفحه را با بالا بردن مچ خود بیدار کنید در حالی که آخرین گزینه به شما امکان می دهد صفحه را لمس کنید تا بیدار شود.

در حالی که این ممکن است راه خوبی برای صرفه جویی در باتری شما باشد، استفاده از این ویژگی ها به این معنی است که یکی از سنسورهای ساعت شما دائماً به دنبال منبع ورودی است – ژیروسکوپ یا لمس. این به نوبه خود بخش بزرگی از باتری شما را تخلیه می کند.

خوشبختانه، می‌توانید با باز کردن اپلیکیشن تنظیمات روی ساعت و رفتن به قسمت Gesture، این دو عملکرد را غیرفعال کنید.

smart watch battery life 26 min

در این صفحه کلیدهای کنار گزینه «Tilt-to-wake» و «Touch-to-wake» را غیرفعال کنید تا حداکثر استفاده را از باتری خود ببرید.

smart watch battery life 27 min

با خاموش بودن این دو ویژگی، نگران نباشید، همچنان می توانید با فشار دادن دکمه کناری یا دکمه تاج روی ساعت هوشمند، صفحه ساعت خود را بیدار کنید.

 

10. هنگامی که به صفحه ساعت خود نیاز ندارید، حالت تئاتر را فعال کنید

می توانید به طور موقت صفحه ساعت خود را خاموش کنید تا هر بار که یک اعلان وجود دارد روشن نشود. این کار با استفاده از عملکرد حالت تئاتر انجام می شود که فقط در برخی از دستگاه های Wear OS موجود است.

این حالت همچنین تضمین می کند که وقتی ساعت شما را لمس می کنید یا مچ دست خود را بالا می آورید، بیدار نمی شود و تنها راه بیدار کردن آن فشار دادن دکمه پاور است.

برای روشن کردن حالت سینما، قفل ساعت خود را باز کنید و از بالای صفحه اصلی به پایین بکشید. این باید صفحه تنظیمات سریع ساعت را نمایش دهد. از اینجا، روی نماد ساعت ضربه بزنید تا حالت تئاتر روشن شود.

 

smart watch battery life 28 min

صفحه‌نمایش سیاه می‌شود. اما همه عملکردهای پس‌زمینه ساعت شما همچنان همانطور که انتظار دارید کار می‌کنند.

می‌توانید از این حالت برای ردیابی تناسب اندام و فعالیت استفاده کنید، در حالی که همچنان می‌خواهید با جلوگیری از روشن شدن صفحه، مقداری باتری ذخیره کنید. برای فعال کردن نمایشگر ساعت کافی است تاج یا دکمه کناری ساعت را فشار دهید.

 

11. اتصال بلوتوث و وای فای را غیرفعال کنید مگر اینکه لازم باشد

ما می‌دانیم که برای دریافت اعلان‌های تلفن خود به ساعت هوشمند خود نیاز دارید تا متصل بمانید. اما برای همگام سازی اعلان ها و داده های تناسب اندام بین تلفن و ساعت خود فقط به یکی از این اتصالات نیاز دارید.

این بدان معناست که وقتی شارژ کم است، می‌توانید وای‌فای را روشن کنید یا از طریق بلوتوث به گوشی خود متصل شوید تا جزئیات فعالیت و اعلان‌های بین دو دستگاه را دریافت کنید.

همچنین می توانید از مراحل زیر برای خاموش کردن هر یک از عملکردهای تماس استفاده کنید تا بیشترین صرفه جویی در مصرف باتری را داشته باشید. برای خاموش کردن Wi-Fi در Wear OS، قفل ساعت خود را باز کنید، برنامه تنظیمات را باز کنید و به Connectivity بروید.

smart watch battery life 29 min

در این صفحه، “Wi-Fi” را انتخاب کنید.

smart watch battery life 30 min

برای خاموش کردن آن، کلید کنار «Wi-Fi» را غیرفعال کنید.

smart watch battery life 31 min

اکنون می توانید با کشیدن انگشت از چپ به راست روی صفحه WiFi به صفحه اتصال بازگردید.

برای غیرفعال کردن بلوتوث، روی گزینه «بلوتوث» در داخل صفحه «Connectivity» ضربه بزنید.

smart watch battery life 32 min

اکنون گزینه “Bluetooth” را در صفحه بعدی خاموش کنید و مطمئن شوید که خاکستری باقی می ماند.

smart watch battery life 33 min

هنگامی که می خواهید ساعت خود را به تلفن خود وصل کنید، می توانید هر یک از این گزینه های اتصال را با دنبال کردن همان مراحل بالا روشن کنید.

 

12. برنامه‌های تخلیه باتری Wear OS را حذف نصب کنید

درست مانند گوشی شما، بسیاری از برنامه‌ها در Wear OS می‌توانند با مصرف منابع زیادی در پس‌زمینه، سرعت ساعت شما را کاهش داده و باتری را بیش از آنچه که باید تخلیه کنند.

در این مواقع، صرفاً غیرفعال کردن اعلان‌ها از این برنامه‌ها به درستی باتری شما را برطرف نمی‌کند، اما حذف آن‌ها از ساعت شما قطعاً می‌تواند به شما کمک کند.

با باز کردن برنامه تنظیمات، می‌توانید برنامه‌هایی را که فکر نمی‌کنید برای شما ضروری هستند از Wear OS حذف نصب کنید.

smart watch battery life 34 min

در تنظیمات، «برنامه‌ها و اعلان‌ها (Apps & notifications)» را انتخاب کنید.

smart watch battery life 35 min

بر روی گزینه “اطلاعات برنامه (App info)” کلیک کنید.

smart watch battery life 36 min

برنامه ای را که می خواهید از ساعت خود حذف کنید انتخاب کنید.

smart watch battery life 37 min

در صفحه بعد، روی گزینه “حذف نصب (Uninstall)” کلیک کنید.

smart watch battery life 38 min

از شما خواسته می شود که عملیات را تایید کنید. برای حذف نصب برنامه انتخاب شده از ساعت خود، روی دکمه تیک قرمز ضربه بزنید.

smart watch battery life 39 min

می توانید مراحل بالا را تکرار کنید تا هر تعداد برنامه را که می خواهید از دستگاه Wear OS خود حذف کنید.

اینها همه راه هایی هستند که می توانید بیشترین استفاده را از باتری ساعت خود در Wear OS ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا