اینترنتتکنولوژی و دیجیتال

چگونه یک صفحه وب را برای یک دوست ارسال کنیم؟

هنگامی که از یک صفحه وب بازدید می‌کنید، ممکن است با صفحه‌ای از وب مواجه شوید که برای دوستان شما نیز جذابیت و یا مهم است. ممکن است که بخواهید یک صفحه وب و محتوایی که در آن وجود دارد را برای کسی که به اطلاعات آن صفحه نیاز دارد، ارسال کنید. اما متوجه عدم اشتراک‌گذاری با ایمیل و موارد دیگر در آن سایت می‌شوید. برای صفحاتی که گزینه اشتراک‌گذاری یا ایمیل ندارند، استفاده کردن از مراحل زیر به شما امکان ارسال پیوند به یک دوست را بدهد. برای تمام مرورگرها روش‌هایی را معرفی کرده‌ایم. این روش‌ها برای کسانی که آشنایی زیادی با دنیای وب ندارند، یک نیاز مهم است.

ارسال لینک صفحه وب با مرورگرهای کروم، فایرفاکس، Edge، Internet Explorer، اپرا

اکثر کاربران از این مرورگرها برای مشاهده صفحات وب و جستجو در اینترنت استفاده می‌کنند. روش انجام این کار در این مرورگرها به یک طریق است و اگر این روش ساده را به خوبی یاد بگیرید، به‌راحتی در اکثر مرورگرها قابل استفاده است.

در هر زمانی که نیاز داشتید تا از یک صفحه وب برای دوستان خود ارسال کنید، فقط باید بر روی آن صفحه مورد نظر و در قسمت نوار آدرس، کلیک راست کرده و سپس در لیست، روی لینک ارسال کلیک کنید. بعد از انجام این کار می‌توانید این لینک را برای هر کسی که دوست دارید، ارسال کنید.

روش دیگری که برای ارسال لینک در زمان دیگری کاربرد دارد، بوکمارک کردن آن صفحه است. فقط نیاز هست تا در قسمت محتوایی آن صفحه، کلیک راست کنید و بر روی نماد ستاره در پنجره ظاهر شده کلیک چپ کنید. بعد از انجام این کار، در هر زمانی که نیاز داشتید، قادر به ارسال لینک صفحه وب مورد نظر برای هر کسی هستید.

ارسال لینک با مرورگر Netscape

کار با این مرورگر کمی متفاوت است. اگرچه خیلی از کاربران از این مرورگر زیاد استفاده نمی‌کنند و تا حدودی در ایران ناشناخته است. اما در هر صورت در این قسمت ما روش ارسال یک صفحه وب از طریق مرورگر Netscape را می‌گوییم.

با کلیک بر روی File و سپس Send Page، صفحه وبی را که در حال مشاهده آن هستید برای دوست خود ارسال کنید.

همچنین می‌توانید برای کپی و ارسال لینک، مراحل موجود در قسمت همه مرورگرها را دنبال کنید.

روش دیگر ارسال لینک با مرورگرهای دیگر

اگر مرورگر شما در اینجا فهرست نشده است یا به روش دیگری برای ارسال پیوند نیاز دارید، می‌توانید URL هر صفحه را از نوار آدرس خود کپی کنید. سپس، می‌توانید آن URL را در یک پیام، مانند ایمیل، جایگذاری کنید و برای دوست خود ارسال کنید.

همچنین می‌توانید با استفاده از سرویس کوتاه کننده URL، یک URL کوتاه‌تر و خوانا از یک URL طولانی‌تر ایجاد کنید. سایت‌های کوتاه کننده ایرانی و خارجی زیاد هستند که برای این کار بسیار مناسب هستند. نکته مهم در انتخاب این سایت‌ها بعد از استفاده، بررسی لینک هست که آیا بعد از کلیک کردن دوستان شما، قابلیت مشاهده دارند یا نه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا