ساعتمد و پوشاک

آیا می توان ساعت هوشمند را با دو گوشی به طور همزمان جفت کرد؟

وقتی صحبت از ابزارهای پوشیدنی به میان می‌آید، نگرانی‌هایی در مورد نحوه جفت کردن یک ساعت هوشمند با چندین گوشی به‌طور همزمان وجود دارد. ساعت هوشمند به‌عنوان کمک گوشی هوشمند شما عمل می‌کند و می‌تواند اعلان‌هایی را برای پیام‌ها، ایمیل‌ها و تماس‌ها دریافت کند.

بنابراین، خوب است که دو تلفن به هم متصل شوند، این مانند ادغام هر دو تلفن در یک تلفن است. علاوه بر این، می‌توانید داده‌های سلامت خود را از هر یک از تلفن‌های خود مشاهده کنید.

امروزه گجت های پوشیدنی به عنصری جدانشدنی از فعالیت‌های روزمره ما تبدیل شده‌اند. خیلی از افراد نمی‌توانند بدون کمک گرفتن از این گجت ها فعالیت‌های زیاد روزمره خودشان را انجام دهند.

این سناریو برای حرفه‌ای‌هایی که از یک سبک زندگی فعال لذت می‌برند و همیشه دو تلفن همراه خود دارند ، یکی برای کار و دیگری برای استفاده شخصی ایده‌آل است.

همراه با ساعت هوشمند، به آن‌ها کمک می‌کند تا در عین تناسب‌اندام، روزی پربار داشته باشند. اما این سؤال باقی می‌ماند که آیا این امکان‌پذیر است؟

 

آیا می‌توانید یک ساعت هوشمند را همزمان با دو گوشی جفت کنید؟

یک ساعت هوشمند را همزمان با دو گوشی جفت کنید

جواب کوتاه، نه است. شما نمی‌توانید یک ساعت هوشمند را با دو گوشی به‌طور همزمان جفت کنید. با این حال، برخی از ساعت‌های هوشمند را می‌توان به چندین تلفن متصل کرد، اما آنها فقط می‌توانند یک به یک کار کنند. همچنین می‌تواند به‌صورت معکوس کار کند.

می‌توانید چندین ساعت هوشمند را در یک تلفن جفت کنید. در اینجا چند راه برای انجام این کار وجود دارد.

 

یک گوشی در یک زمان

برای جفت کردن یک ساعت هوشمند با چندین تلفن، هنگام جفت کردن تلفن جدید خود با ساعت هوشمند قدیمی، مراحل یکسانی را دنبال خواهید کرد.

به یاد داشته باشید که در هر زمان فقط می‌توانید از یک تلفن استفاده کنید. همچنین باید توجه داشته باشید که لغو جفت کردن ساعت هوشمند با تلفن دیگر، دستگاه را ریست می‌کند.

این به معنای پاک کردن تمام داده‌های شما است. خوشبختانه، می‌توانید داده‌ها را از ردیاب‌های تناسب‌اندام که پشتیبان‌گیری کرده‌اید، بازیابی کنید.

برخی از کاربران این روش را دست‌وپا گیر می‌دانند. تنظیم مجدد و راه‌اندازی مجدد مدتی طول می‌کشد و بازیابی اطلاعات شما مدتی طول می‌کشد.

برای راهنمایی، در اینجا مراحل لغو جفت و جفت کردن آیفون و اپل واچ آورده شده است.

1- دو راه برای لغو جفت اپل واچ با آیفون وجود دارد. اولین مورد از طریق برنامه Watch است. مورد دوم از طریق تنظیمات ساعت شما است. اطمینان حاصل کنید که از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

۲- پس از راه‌اندازی مجدد ساعت هوشمند، گوشی دوم خود را نزدیک‌تر کرده و منتظر صفحه جفت شدن باشید.

3- چهره اپل واچ را با دوربین گوشی دوم خود اسکن کنید.

4- تنظیمات ساعت خود را از پشتیبان iCloud بازیابی کنید.

5- راه‌اندازی باقیمانده را تکمیل کنید.

 

یک ساعت هوشمند در یک زمان

یک ساعت هوشمند در یک زمان

در حالی که افراد دیگر چندین تلفن دارند، برخی ساعت‌های هوشمند متفاوتی برای ورزش دارند، هم رسمی و هم غیررسمی.

جفت کردن تلفن خود با چندین ساعت هوشمند بسیار ساده‌تر است تا برعکس. با این حال، این بدان معنا نیست که همه آنها می‌توانند به‌طور همزمان فعال باشند.

برای جفت کردن یک دستگاه جدید با تلفن خود، باید برنامه مربوطه را داشته باشید. در زیر لیستی از بهترین ساعت‌های هوشمند و الزامات برنامه‌های کاربردی آنها آورده شده است.

 • اپل واچ – برنامه ساعت
 • Samsung Galaxy Watches – برنامه پوشیدنی Galaxy
 • ساعت‌های Fitbit – برنامه Fitbit
 • ساعت‌های گارمین – اپلیکیشن گارمین کانکت

باید «افزودن دستگاه جدید» را انتخاب کنید و ساعت هوشمند خود را با استفاده از این برنامه‌ها جفت کنید. بسته به مدل ساعتتان، ممکن است لازم باشد مراحل مختلفی را هنگام جفت کردن دنبال کنید.

پس از آن، می‌توانید از یک ساعت هوشمند به ساعت دیگر سوئیچ کنید. همچنین می‌توانید تمام داده‌های دستگاه‌های جفت شده را مشاهده کنید. علاوه بر این، برخی از والدین می‌خواهند ساعت هوشمند کودکان را به‌طور همزمان به گوشی خود متصل کنند.

این را می‌توان با Apple Watch خود انجام داد و ساعت یکی از اعضای خانواده را از طریق برنامه Watch در آیفون خود تنظیم و مدیریت خواهید کرد.

اینکه چگونه از این وسایل در زندگی روزمره خود استفاده خواهید کرد، نگرانی بسیار بزرگ‌تری است. چقدر هیجان‌انگیز خواهد بود اگر بتوانید دو گوشی را به یک ساعت هوشمند متصل کنید؟ این یکی از واضح‌ترین سؤالاتی است که می‌توانید در صورت داشتن چندین گوشی هوشمند بپرسید.

این سؤال مانند این است که بپرسید “آیا می‌توانم با دو زن در یک روز و در یک تاریخ ازدواج کنم؟ بیایید دریابیم که آیا جفت کردن یک ساعت هوشمند با دو تلفن امکان‌پذیر است یا خیر! ساعت‌های هوشمند را نمی‌توان همزمان به بیش از یک تلفن جفت یا متصل کرد.

همه برندهای ساعت هوشمند از جابجایی یکپارچه بین گوشی‌های هوشمند پشتیبانی نمی‌کنند. برای استفاده از ساعت هوشمند با گوشی دیگری، باید آن را از تلفنی که در حال حاضر به آن متصل است جدا کنید. اما آیا راه دیگری برای مقابله با این موضوع وجود دارد؟ بیایید بررسی کنیم!

 

چرا ساعت هوشمند نمی‌تواند به دو گوشی متصل شود؟

چرا ساعت هوشمند نمی‌تواند به دو گوشی متصل شود؟

ساعت‌های هوشمند برای اتصال یا جفت شدن همزمان با یک گوشی هوشمند طراحی و ساخته می‌شوند. قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم، بیایید نگاهی به نحوه اتصال ساعت هوشمند به تلفن هوشمند بیندازیم:
ساعت هوشمند چگونه به گوشی متصل می‌شود؟

یک ساعت هوشمند برای عملکرد به یک گوشی هوشمند نیاز دارد. برای اتصال ساعت هوشمند به گوشی هوشمند، باید اپلیکیشنی را که با ساعت هوشمند مرتبط است، روی گوشی خود نصب کنید. در مرحله بعد، برنامه را اجرا می‌کنید و بلوتوث را برای همگام‌سازی تلفن با ساعت هوشمند خود روشن می‌کنید.

اکنون هر دو دستگاه متصل هستند و اعلان‌ها و پیام‌ها را روی صفحه ساعت هوشمند دریافت می‌کنند. مشکل اتصال دو یا چند گوشی هوشمند به ساعت هوشمند این است که هیچ گزینه یا راهی برای همگام‌سازی چند گوشی هوشمند در برنامه یا روی یک ساعت وجود ندارد.

همه تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند ساعت‌های خود را به گونه‌ای طراحی می‌کنند که با یک ساعت هوشمند سازگار باشند و در هر زمان با یک ساعت هوشمند کار کنند.

اگر می‌خواهید ساعت هوشمند خود را با گوشی هوشمند دیگری جفت کنید، ابتدا باید ساعت هوشمند خود را ریست کنید.

پس از تنظیم مجدد ساعت، می‌توانید آن را با گوشی دیگری جفت کنید.

 

برای بازنشانی کارخانه‌ای اپل واچ:

 • روی تنظیمات > عمومی در اپل واچ ضربه بزنید
 • روی Reset ضربه بزنید و سپس تمام محتوا و تنظیمات را پاک کنید.
 • در صورت مشخص بودن رمز عبور خود را وارد کنید.

برای بازنشانی ساعت Android Wear خود به تنظیمات کارخانه:

 • اگر نمی‌توانید صفحه ساعت را ببینید، با بیدار کردن ساعت خود شروع کنید.
 • از بالای صفحه به پایین بکشید و روی تنظیمات ضربه بزنید
 • با اسکرول کردن به پایین و ضربه زدن روی آن، Disconnect را پیدا کنید.
 • روی Reset یا Unpair Phone ضربه بزنید
 • روی Done کلیک کنید تا موافقت کنید که می‌خواهید ساعت خود را بازنشانی کنید و آن را لغو جفت کنید.

 

آیا می‌توانید دو ساعت هوشمند را به یک تلفن متصل کنید؟

آیا می‌توانید دو ساعت هوشمند را به یک تلفن متصل کنید؟

خوب، شما نمی‌توانید چندین گوشی را به یک ساعت هوشمند متصل کنید، اما آیا می‌توانید دو ساعت هوشمند را به یک تلفن هوشمند متصل کنید؟

درست مانند کاری که با ساعت‌های مچی انجام می‌دهیم، مطمئنم که همه ما چندین ساعت مچی برای کار، معمولی یا رسمی داریم.

بله، می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن Android Wear، دو ساعت یا بیشتر به تلفن هوشمند متصل شوید. این مراحل سریع را برای جفت کردن تلفن خود با چند ساعت هوشمند دنبال کنید:

 • ساعت خود را روشن کنید و برنامه Android Wear را در گوشی خود راه‌اندازی کنید.
 • در تلفن خود، روی منوی کشویی در گوشه سمت چپ بالا ضربه بزنید.
 • روی “افزودن ساعت جدید” کلیک کنید
 • منوی تنظیمات ظاهر می‌شود، ساعت جدید خود را انتخاب کرده و روی OK کلیک کنید.
 • اکنون باید ساعت دیگر خود را طبق معمول با انجام مراحل تنظیم جفت کنید.
 • اکنون به دو ساعت هوشمند روی گوشی خود متصل هستید. برای جابه‌جایی بین ساعت‌های هوشمند می‌توانید
 • از منوی کشویی در سمت چپ بالای صفحه استفاده کنید.

تا زمانی که ساعت‌ها جفت شوند، علی‌رغم آنچه در برنامه Wear OS مشخص کرده‌اید، هر دو ساعت اعلان‌هایی را از تلفن هوشمند دریافت می‌کنند.

حتما ببینید: چگونه حافظه اپل واچ را آزاد کنیم

 

آیا اپل واچ می‌تواند به دو آیفون متصل شود؟

آیا اپل واچ می‌تواند به دو آیفون متصل شود؟

اپل واچ یک ساعت هوشمند قانونی است، اما هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید چندین آیفون را با اپل واچ خود جفت کنید. اپل ساعت‌های خود را طوری طراحی کرد که هر بار فقط با یک آیفون جفت شوند.

اپل واچ یک ساعت هوشمند قانونی است، اما هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید چندین آیفون را با اپل واچ خود جفت کنید. اپل ساعت‌های خود را طوری طراحی کرد که هر بار فقط با یک آیفون جفت شوند.

اپل رسماً این موضوع را روشن کرد:

WatchOS از پوشیدن دو ساعت به‌طور همزمان پشتیبانی نمی‌کند و همچنین از اشتراک ساعت بین چند کاربر به‌طور همزمان پشتیبانی نمی‌کند. با این حال، می‌توانید همزمان بیش از یک اپل واچ را به آیفون خود متصل کنید.

همچنین این روش مفیدی است زیرا بسیاری از افراد بیش از یک اپل واچ برای مناسبت‌های مختلف دارند.

نکته جالب در مورد استفاده از آیفون با بسیاری از ساعت‌های اپل این است که watchOS دارای ویژگی سوئیچ خودکار داخلی است که امکان جفت کردن بیش از یک ساعت را با آیفون فراهم می‌کند.

WatchOS دارای ویژگی سوئیچ خودکار داخلی است که به شما امکان می‌دهد بیش از یک اپل واچ را همزمان جفت کنید.

در اینجا نحوه اتصال یک آیفون به چند ساعت اپل آورده شده است

 • در آیفون خود، برنامه Apple Watch را اجرا کنید.
 • روی Pair a new watch در پایین صفحه ضربه بزنید.
 • هنگامی‌که نشان داده شد، آیفون را متناسب با آن قرار دهید تا اپل واچ در نمای یاب برنامه واچ ظاهر شود.
 • روی Set up Apple Watch ضربه بزنید.

با دنبال کردن این مراحل ساده، می‌توانید اعلان‌ها و موارد دیگر را مستقیماً در ساعت هوشمند اپل واچ خود دریافت کنید.

 

آیا Samsung Galaxy Watch می‌تواند به دو گوشی متصل شود؟

آیا Samsung Galaxy Watch می‌تواند به دو گوشی متصل شود؟

ساعت‌های هوشمند سامسونگ مانند Samsung Galaxy Watch Active، Gear S2 یا Gear S3 دستگاه‌های درجه یک هستند که با فناوری‌ها و اجزای پیشرفته بارگذاری شده‌اند. گاهی اوقات این وسایل به من احساس می‌کنند که از آینده هستند!

با این حال، ساعت‌های سامسونگ را نمی‌توان با دو یا چند گوشی هوشمند متصل یا جفت کرد. سامسونگ مانند سایر برندها هیچ ساعت هوشمندی را معرفی نکرده است که بتواند همزمان با چندین گوشی جفت شود.

تنها راه برای اتصال گوشی هوشمند دیگر به ساعت گلکسی این است که ساعت هوشمند قبلی جفت شده را لغو جفت کنید. برای انجام این کار، ابتدا باید گلکسی واچ خود را ریست کنید و سپس می‌توانید آن را با گوشی دیگر جفت کنید.

آیا می‌توانید ساعت سامسونگ گلکسی من را به تلفن وصل کنید؟

بله، سامسونگ به شما اجازه می‌دهد چند ساعت هوشمند را به یک گوشی متصل کنید.

قابلیت تعویض خودکار در برنامه Galaxy Wearable به شما امکان می‌دهد بین چندین ساعت هوشمند جابجا شوید بدون اینکه هیچ یک از آنها را از برق جدا کنید. اگر بیش از یک ساعت سامسونگ دارید، این ایده آل است.

نحوه جفت کردن دو یا چند ساعت سامسونگ با گوشی هوشمند:

 • در تلفن هوشمند خود، برنامه «Galaxy Wearable» را اجرا کنید
 • برای باز کردن منو، انگشت خود را روی صفحه به سمت راست بکشید. همچنین می‌توانید روی سه خط گوشه سمت چپ بالای گوشی ضربه بزنید.
 • “افزودن یک دستگاه جدید” را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید.
 • از شما خواسته می‌شود لیستی از تمام باندهای پوشیدنی گلکسی سامسونگ را دریافت کنید که شامل Galaxy Watch Active 2، Galaxy Watch، Gear S3، Galaxy Watch 3 و بسیاری دیگر می‌شود.
 • ساعت هوشمندی را که می‌خواهید به آن متصل شوید انتخاب کنید و مراحل راه‌اندازی را طی کنید.

بیشتر بخوانید: لیست بهترین ساعت هوشمند سامسونگ

 

آیا Fitbit Watch می‌تواند به دو گوشی متصل شود؟

آیا Fitbit Watch می‌تواند به دو گوشی متصل شود؟

Fitbit با بیش از 29.7 میلیون کاربر فعال، یکی از تولیدکنندگان پیشرو ساعت‌های هوشمند در سطح جهان است.

آنها لیست گسترده‌ای از ساعت‌های هوشمند مانند Fitbit Versa 3 و Fitbit Charge 4 دارند.

با این حال، Fitbit فقط به یک گوشی هوشمند در هر زمان اجازه می‌دهد تا به ساعت هوشمند متصل شود. Fitbit هیچ ساعت هوشمندی تولید نکرده است که به شما این امکان را بدهد.

در اینجا برنامه Fitbit در مورد اتصال چندین تلفن به ساعت Fitbit شما می‌گوید.

اگر بیش از یک تلفن دارید، مثلاً یکی برای کار و دیگری برای استفاده شخصی، دستگاه Fitbit شما نمی‌تواند اعلان‌ها را از هر دو تلفن دریافت کند.

تنظیم اعلان‌ها یک پیوند بین دستگاه Fitbit و تلفن شما ایجاد می‌کند و دستگاه Fitbit شما فقط می‌تواند به یک تلفن مرتبط شود.

از طرف دیگر، اگر بخواهید 2 یا چند ساعت فیت بیت را به گوشی هوشمند متصل کنید، این امکان وجود دارد.

در اینجا نحوه جفت کردن چندین ساعت Fitbit با یک تلفن هوشمند آورده شده است:

 • در تلفن خود، برنامه Fitbit را اجرا کنید.
 • به تب Account بروید و آن را باز کنید.
 • “Set up a New Fitbit Device” را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.
 • برای تکمیل جفت شدن با گوشی هوشمند، فرآیند راه‌اندازی معمول را ادامه دهید.

 

آیا ساعت گارمین می‌تواند به دو گوشی متصل شود؟

آیا ساعت گارمین می‌تواند به دو گوشی متصل شود؟

ساعت‌های گارمین ارزان نیستند، اما به این دلیل است که بادوام هستند و دارای ویژگی‌های عالی هستند. همچنین می‌توانید پشتیبانی فنی فوق‌العاده‌ای از آنها دریافت کنید.

با وجود این، هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید ساعت‌های گارمین را همزمان به دو یا چند گوشی هوشمند متصل کنید.

همان‌طور که دیگر برندهای ساعت هوشمند هیچ مدلی تولید نکرده‌اند که به شما امکان اتصال به چندین دستگاه را بدهد، گارمین نیز این کار را نکرده است.

اما، همچنان می‌توانید چندین ساعت گارمین را با یک گوشی هوشمند جفت کنید. آیا می‌خواهید آن را امتحان کنید؟

در اینجا نحوه اتصال چندین ساعت گارمین به یک تلفن هوشمند آورده شده است:

 • در تلفن هوشمند خود، برنامه Garmin Connect را اجرا کنید.
 • به منوی تنظیمات بروید و روی «دستگاه‌های گارمین» ضربه بزنید.
 • روی افزودن دستگاه کلیک کنید و مراحل نصب را طی کنید تا فرآیند جفت شدن با گوشی هوشمند خود تکمیل شود.

 

با یک ساعت هوشمند چقدر می‌توانید از تلفن خود فاصله داشته باشید؟

با یک ساعت هوشمند چقدر می‌توانید از تلفن خود فاصله داشته باشید؟

محیط محدوده ارتباط بلوتوث بی‌سیم بین ساعت هوشمند و تلفن هوشمند شما را محدود می‌کند.

اما، به‌طور کلی، ساعت هوشمند خود را حداقل 30 فوت دورتر از گوشی هوشمند قرار دهید.

اتصال دو گوشی هوشمند به یک ساعت هوشمند عالی است. اما متأسفانه این امکان‌پذیر نیست.

سازندگان ساعت‌های هوشمند این ساعت‌ها را طوری طراحی و می‌سازند که با یک گوشی هوشمند در یک زمان جفت شوند.

هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید چندین گوشی را به یک ساعت هوشمند متصل کنید.

جمع بندی اتصال اسمارت واچ با دو گوشی

برای برخی افراد، یکی کافی نیست. یا دو گوشی دارند یا دو ساعت هوشمند.

تا زمانی که بدانید چگونه آنها را مدیریت کنید، داشتن چندین وسیله مضر نیست.

جفت کردن ساعت هوشمند با گوشی هوشمند تنها بخشی از آن است.

در این راهنما هر آنچه را که باید در مورد اتصال دو گوشی به ساعت هوشمند بدانید پیدا خواهید کرد. امیدوارم این مطلب برای شما مفید باشد. برای امروز کافی است.

بیشتر ببینید:

ساعت مردانه ارزان

چرا باید ساعت هوشمند بخریم

ساعت مچی زنانه ارزان

بهترین ردیاب تناسب اندام

ساعت مچی مردانه کلاسیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا