کد جلوگیری مصرف اینترنت آزاد در همراه اول و ایرانسل (ساده و سریع)

کد غیرفعال کردن مصرف اینترنت آزاد سیم کارت های ایرانسل و همراه اول

زمانی که در اینترنت و شبکه‌های مجازی هستید و با اینترنت سیم‌کارت همراه اول و یا ایرانسل، در فضای مجازی در گشت‌وگذار هستید، متوجه می‌شوید که اینترنت شما تمام شده است و از این زمان به بعد شما باید از طریق مصرف اینترنت آزاد، حجم اینترنت را دریافت کنید. اما این کار باعث می‌شود که شارژ سیم‌کارت ایرانسل و یا همراه اول شما تمام شود.

در این لحظه از خودتان می‌پرسید که ای‌کاش می‌توانستید با کمک یک کد خاصی از استفاده شدن اینترنت آزاد سیم‌کارت خود، جلوگیری کنید.

ممکن است از خودتان بپرسید که “چگونه مصرف آزاد اینترنت را قطع کنیم؟” یا به دنبال “کد جلوگیری از مصرف آزاد اینترنت ایرانسل” هستید. اگر هم سیم‌کارت همراه اول دارید، اولین چیزی که سرچ می‌کنید “کد جلوگیری از مصرف آزاد اینترنت همراه اول” است. در هر صورت شما به دنبال یک رمز غیرفعال سازی اینترنت سیم‌کارت خود هستید.

البته اگر شما برنامه‌های “ایرانسل من” و “همراه من” را نیز داشته باشید، می‌توانید از میزان مصرف و حجم باقی‌مانده اینترنت سیم کارت‌های ایرانسل و همراه اول اطلاع داشته باشید و قبل از اینکه حجم اینترنت آنها تمام شوند، بتوانید یک بسته اینترنت خریداری کنید.

اما امروز قصد داریم برای شما فقط روش جلوگیری از مصرف اینترنت آزاد در انواع سیم‌کارت (ایرانسل و همراه اول) را با کمک کد دستوری غیرفعال کردن هر کدام از این اپراتورها را به شما آموزش دهیم. اما اگر شما این کار را انجام دهید ، راهی هم برای فعال سازی مصرف اینترنت آزاد همراه اول و ایرانسل نیر وجود دارد که با کمک کدهای دستوری مخصوص هر اپراتور در مطلب جدایی برای شما بیان کرده ایم.

کد جلوگیری از مصرف آزاد اینترنت همراه اول

شما باید مراحل ساده و سریع زیر را در زمان درست خودش انجام دهید.

1- با سیم‌کارت همراه اول خودتان باید کد دستوری #11*100* را تماس بگیرید.

 کد دستوری قطع مصرف آزاد اینترنت همراه اول

2- با تماس زیر یک منو برای شما باز می‌شود که باید گزینه 3 یعنی قطع تعرفه آزاد را انتخاب کنید و سپس گزینه Send را ارسال کنید.

کد غیرفعال کردن مصرف آزاد اینترنت همراه اول

نکته مهم: شما می‌توانید با شماره‌گیری کد دستوری غیرفعال کردن مصرف آزاد اینترنت به شماره #113*100* نیز در یک مرحله آسان و سریع، این کار را در سیم‌کارت همراه اول انجام دهید.

3- در این مرحله یک پیام کوتاه از طرف همراه اول برای شما ارسال می‌شود که نشان‌دهنده انجام عملیات قطع مصرف اینترنت آزاد در سیم‌کارت شما است.

پیامک قطع اینترنت آزاد سیم کارت

4- همچنین یک پیام هم از طرف همراه اول برای شما ارسال می‌شود که به مشاء می‌گوید قطع مصرف اینترنت آزاد از چه تاریخ و ساعتی شروع شده است.

حتی در آن پیامک کد دستوری فعال‌سازی آن نیز برای شما ارسال می‌شود، تا اگر قصد داشتید که از سیم‌کارت شما برای مصرف اینترنت کمک بگیرید، بتوانید آن را فعال کنید.

پیام و راهنمایی برای مصرف اینترنت آزاد

 

کد جلوگیری از مصرف آزاد اینترنت ایرانسل

اگر شما سیم‌کارت ایرانسل دارید و قصد دارید که از مصرف اینترنت آزاد سیم‌کارت خودتان با کمک کد دستوری جلوگیری کنید، می‌توانید از روش زیر استفاده کنید.

در این قسمت برخلاف سیم‌کارت رقیب ایرانسل نیاز نیست مراحل زیاد را بروید. فقط کافی است که در ابتدا کد # ۳*۲*۳*۵۵۵* را تماس بگیرید و سپس با ارسال عدد 1 لاتین غیرفعال سازی اینترنت آزاد را به‌پایان برسانید.

چرا اپراتورهای ایرانسل و همراه اول از اینترنت آزاد سیم‌کارت شما استفاده می‌کنند؟

این موضع زمانی اتفاق می‌افتد که شما هیچ‌گونه حجم اینترنتی را نخریده‌اید. در این زمان، اپراتورهای اینترنت مجبور هستند از میزان شارژ سیم‌کارت شما برای دریافت تعرفه اینترنت استفاده کنند، که در این صورت در زمان کوتاهی شارژ سیم‌کارت شما به‌پایان خواهد رسید.

یا اینکه حجم اینترنت شما در حال اتمام هست و شما در حال دیدن ویدیو هستید و بدون اینکه اطلاع داشته باشید، حجم اینترنت شما تمام شود. در این صورت همان‌طور که در بخش بالا بیان کردیم، اپراتورها مجبور هستند که از شارژ سیم‌کارت شما برای اینکه بتوانید از اینترنت استفاده کنید، کم می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا