سایر نکات کسب و کارکسب و کار

تابلو مغازه و مهمترین نکات نورپردازی

چکیده : نورپردازی در تابلوسازی به عنوان عنصری بسیار مهم در نظر گرفته می شود، چرا که بر جذابیت و تاثیر تابلو در جذب مخاطب به طور چشمگیری می افزاید.

 

استفاده از تابلو مغازه یکی از ارزان ترین و در عین حال بهترین روش های تبلیغ است که کسب و کارهای مختلف می توانند از آن استفاده کنند. یکی از روش هایی که قابلیت این روش تبلیغی را بالا می برد، استفاده از خاصیت نورپردازی در تابلوسازی است. در این مقاله قصد داریم مهمترین نکات نورپردازی تابلو مغازه را برایتان شرح دهیم.

روش های مختلف نورپردازی تابلو مغازه

روش های مختلف نورپردازی تابلو مغازه

به طور حتم نورپردازی تابلو مغازه به دلایل مختلف در ایجاد جلوه مناسب و جلب توجه مشتریان بسیار تاثیرگذاراست. بنابراین می توان به تاثیر تابلو فروشگاه بر جذب مشتری، به خوبی پی برد. چنانچه این نورپردازی به شیوه صحیح و اصولی انجام شود، می تواند نمای مناسبی به سردر مغازه ها ببخشد. در زیر برخی از روش های نورپردازی برایتان شرح داده شده است:

استفاده از لامپ های SMD بلوکی

از آنجایی که موضوع پخش یکسان و یکدست نور جزو اصول مهم در نورپردازی تابلو مغازه است، استفاده از لامپ های مناسب در اولویت قرار دارد. لامپ هایی از قبیل SMD یا هالوژن از جمله لامپ های قدیمی در صنعت تابلوسازی هستند که در پخش کردن نور یکدست در سطح کار تاثیر بسزایی دارند. برای این لامپ ها می توان دو مزیت‌ بالقوه در نظر گرفت که عبارتند از:

قیمت مناسب: مسلما فاکتور قیمت یکی از فاکتورهای مهم و اساسی است که در موارد مختلف مورد توجه قرار می گیرد. در تابلو مغازه نیز استفاده از لامپ های SMD از هر نظر می تواند مقرون به صرفه باشد. چرا که این لامپ ها از ارزان ترین و در عین حال باکیفیت ترین لامپ های مورد استفاده در نورپردازی تابلوهای مغازه هستند. لامپ های SMD در طی سال های اخیر خدمت زیادی به صنعت تابلوسازی کرده اند و به همین دلیل دارای جایگاه ویژه ای هستند.

مصرف انرژی پایین: بسیاری از افراد تصور می کنند که نورپردازی تابلو مغازه باعث مصرف بیش از اندازه انرژی می شود، اما این موضوع صحت ندارد. چرا که تمامی لامپ های مورد استفاده در نورپردازی من جمله لامپ های SMD مصرف برق پایینی دارند.

استفاده از لامپ های SMD بلوکی

نورپردازی به وسیله گاز نئون

استفاده از گاز نئون برای نورپردازی تابلو مغازه از جمله روش های قدیمی به شمار می رود که امروزه استفاده از آن منسوخ شده است. با این وجود هنوز افرادی وجود دارند که از این روش استفاده می کنند.

این روش نورپردازی در انواع مختلف تابلوها از قبیل تابلوهای پلاستیکی و تابلو چلنیوم انجام می شود. روش کار نیز به اینگونه است که گاز نئون پس از تزریق در لوله های شیشه ای و نصب دو الکترود در ابتدا و انتهای لوله نوری تولید می کند. این تابلوها باید به طور مداوم شارژ شوند، در غیر اینصورت نورپردازی آن از حالت یکدست خارج می شود. علاوه بر آن، تابلوهای نئونی دارای معایب دیگری نیز هستند که در زیر عنوان شده اند:

  • تولید صدا: تابلوهای نئونی به هنگام روشن شدن صدای نابهنجاری ایجاد می کنند که سبب شده است استقبال از آن به حداقل برسد.
  • قیمت بالا: این تابلوها نیاز به هزینه بالایی برای خرید، راه اندازی و نصب دارند که جزو معایب مهم آن است.

نورپردازی به وسیله گاز نئون

لامپ های SMD اندریک

این لامپ ها نوعی سیستم نورپردازی مخفی هستند که به دلیل زیبایی منحصر به فرد خود متقاضیان زیادی دارند. نورپردازی در این روش بر روی زمینه تابلو چلنیوم و به طور مخفی انجام می شود. شیوه طراحی نیز به گونه ای است که با در نظر گرفتن فضایی در حدود چند سانتی متر بستر مناسبی برای تابش نور ایجاد می شود. بیشتر تابلوهای تولید شده به این روش از متریالی نظیر پلکسی گلاس تهیه می شوند.

لامپ های SMD اندریک

نور اندریک

استفاده از سیستم نور اندریک به طور معمول در تابلوهای استیل متداول است. این سیستم نور نوعی نور مخفی است که در زیبایی و جذابیت تابلو مغازه بسیار تاثیرگذار است. باید توجه داشت که علت استفاده از این نوع نور در تابلوهای استیل به دلیل عدم قابلیت عبور نور در این تابلوهاست. همین موضوع سبب می شود که در نورپردازی آنها از سیستم نور اندریک استفاده کنیم.

به طور معمول، تابلوهای استیل در دو رنگ مختلف طلایی و استیل در بازار موجود هستند که توجه به رنگ آنها جزو بهترین روش ها در نورپردازی آنهاست. برای مثال ایجاد نور سفید برای هردوی این تابلوها قابل استفاده است.

نور اندریک

نتیجه گیری

استفاده از تابلوهای تبلیغاتی به دلیل تاثیر زیادی که در جذب مشتریان بالقوه دارد، به خودی خود در رونق کسب و کار بسیار تاثیرگذار است. حال، استفاده از نورپردازی در این تابلوها سبب شده است که جذابیت این تابلوها بسیار بیشتر شود. علاوه بر آن، انجام نورپردازی سبب شده است که کسب و کارهای مختلف بتوانند به تبلیغ محصولات خود به هنگام شب نیز بپردازند. تابلوسازی نامور یکی از متخصصین پیشتاز در صنعت تابلوسازی است و همیشه در کار نورپردازی تابلوها از طرح های منحصر به فرد و خلاقانه ای استفاده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا