آرایش صورتمجله آرایشی

11 نکته مهم آرایش برای صورت‌های مربعی

بهترین روش برای آرایش صورت مربعی شما چیست؟ این نکات آرایشی عالی را برای صورت‌های مربعی بررسی کنید تا ظاهری بی‌عیب و نقص داشته باشید!

ما همیشه در تلاشیم تا آرایش صورت خود را به بهترین شکل انجام دهیم. صورت من مربع است و اگر شقیقه‌ها، استخوان‌های گونه و انتهای فک شما کاملاً متناسب باشد، شما هم صورت مربعی دارید.

من نکات آرایشی که برای صورت‌های گرد و حتی آموزش‌هایی برای صورت‌های قلبی شکل بود را دنبال می‌کردم. تعجبی نداشت که آرایش من کمی عجیب بود.

بعد از اینکه فرم صورتم را مشخص کردم، روی نکات آرایشی برای کسانی که فقط صورت مربعی دارند، تمرکز کردم. وقتی متوجه شدم، آرایش من هرگز بهتر به نظر نمی‌رسید!

اگر صورت مربعی دارید و در آرایش کردن با مشکل کمی روبرو هستید، این نکات آرایشی برای صورت‌های مربعی را بررسی کنید تا همین حالا آن را امتحان کنید!

نکات مهم برای آرایش صورت مربعی

1- کانتور کردن صورت

اول از همه، شما همیشه می‌خواهید با استفاده از سایه‌ای کمی تیره‌تر از رنگ پوست طبیعی خود کانتور کنید – سایه‌ای که خیلی نزدیک به رنگ پوست شما باشد در ایجاد جلوه سایه مؤثر نخواهد بود. لبه‌های پیشانی خود را برای کاهش ظاهر و صاف کردن کناره‌ها مشخص کنید.

فقط دور خط موی خود را کانتور نکنید، بلکه روی شقیقه‌های خود نیز تمرکز کنید. شما می‌خواهید لبه‌های پیشانی خود را صاف کنید و تا زمانی که خطوط خشن ناپدید شوند مخلوط کنید.

پالت کانتور هوشمند Kiko دارای سایه کاملی است که می‌خواهید از آن برای صاف کردن لبه‌های پیشانی خود استفاده کنید. برای ظاهری طبیعی خیلی تیره نیست و بافت نرم آن نیز قابل ساخت است.

اگر در مورد کانتور کردن اطلاعات دقیقی ندارید، مطلب ” نحوه کانتور کردن فرم صورت ” را حتما مشاهده کنید.

2- استخوان گونه

اگر به دنبال بهترین نکات آرایشی برای صورت‌های مربعی هستید، استخوان گونه نقش مهمی ایفا می‌کند. زیرا می‌خواهید آنها را تقویت کنید. همه افراد گونه‌ها را دوست دارند، و اگر صورت مربعی دارید، بهتر است آن را واضح‌تر نشان دهید.

کانتور را با حرکت اسکوپ درست زیر استخوان گونه اعمال کنید. این باعث می‌شود که آنها تعریف‌شده و بیشتر دیده شوند. به یاد داشته باشید، هنگام کانتورینگ، هدف شما نرم کردن لبه‌های اجزای صورت است.

کاملاً مخلوط کنید و از اعمال بیش‌ازحد کانتور خودداری کنید که باعث می‌شود صورت شما شلخته و بی‌عیب به نظر برسد.

RMS Beauty’s Contour Bronzer بهترین سایه برای مشخص کردن استخوان گونه شماست. این برنزر کانتور دارای رنگ‌های برنزی درخشان برای درخشش آفتابی است و آن‌قدر کرمی است که به‌راحتی با پوست شما ترکیب می‌شود.

3- صاف کردن فک

افرادی که صورت‌های مربعی دارند، خط فک بسیار محکمی دارند. من همیشه در تلاش برای کاهش ضخامت خط فکم مشکل داشته‌ام، اما در واقع آسان‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد. شما خط فک را تغییر نمی‌دهید، بلکه با کانتور کردن صورت، ظاهر آن را نرم می‌کنید.

هنگام کانتور کردن خط فک خود از حرکت اسکوپ کردن نیز استفاده خواهید کرد. هر دو طرف خط فک خود را به‌جای مجسمه‌سازی به‌صورت دایره‌ای تعریف کنید. از آنجایی که وسعت خط فک خود را کاهش می‌دهید، استفاده از کانتور به‌صورت گرد می‌تواند لبه‌های خط فک شما را نرم کند.

4- کانتور کردن پیشانی

بهترین نکات آرایشی برای صورت‌های مربعی شکل شامل کانتور کردن پیشانی، چانه، پل بینی و استخوان گونه است. شما در حال استفاده از نور در جایی هستید که نور به‌طور طبیعی صورت شما را لمس می‌کند.

شما بر روی نقاط بلند صورت خود تمرکز می‌کنید که ممکن است پیشانی، استخوان گونه، پل بینی و چانه شما باشد.

کانتور مرکز پیشانی و پل بینی شما را برجسته می‌کند. سپس انتهای استخوان‌های گونه خود را برجسته کنید تا برجسته شوند. در نهایت، کمی هایلایت به وسط چانه خود اضافه کنید، اما نه بیش‌ازحد برای جلوگیری از داشتن صورت چرب – مگر اینکه هدف شما این باشد.

برای درخشش طبیعی همه‌چیز را کاملاً مخلوط کنید. پالت کانتور هوشمند KIKO با بهترین هایلایتر کانتور ارائه می‌شود که باید در نقاط بلند صورت خود از آن استفاده کنید. قابل مخلوط شدن است، به نرمی اعمال می‌شود و در یک لحظه در پوست شما می‌نشیند.

5- بزرگ کردن چشم

بسیاری از ما به دنبال بزرگ‌تر نشان دادن چشمان خود هستیم. به نظر می‌رسد که چشم معمولاً روی سایه‌های تیره‌تر مانند قهوه‌ای، خاکستری، سیاه و حتی بنفش تیره تمرکز می‌کند.

متوجه شدم که سایه‌های تیره چشم‌هایم را حتی برای صورت مربعی‌ام که شکل چشم‌هایم را پوشانده بود، بسیار بزرگ‌تر نشان می‌داد.

سایه‌های تیره و ریمل زیاد، کلیدی برای درشت‌تر شدن چشم‌ها هستند. شما همچنین می‌توانید از مژه مصنوعی برای باز کردن چشمان خود استفاده کنید، اما این اختیاری است.

به‌علاوه، هرگز از پوشیدن چشم دودی برای ظاهری جذاب نترسید! پالت سایه چشم دودی Urban Decay بهترین پالت برای ایجاد یک ظاهر چشمگیر دودی است. دارای سایه‌های چشم تیره خیره‌کننده است که می‌تواند چشمان شما را برجسته کند و هر سایه مانند کره روی پلک‌ها ترکیب می‌شود!

6- رژگونه مناسب برای رنگ پوست خود

هنگام انتخاب رژگونه مناسب برای رنگ پوست خود، به سراغ رژگونه های خیلی صورتی نروید. شما سایه‌ای می‌خواهید که آن‌قدر طبیعی باشد که به گونه‌های شما جان بدهد!

استفاده از رژگونه صورتی یکی از بهترین نکات آرایشی برای صورت مربعی شکل است، زیرا به سمت طبیعی نزدیک‌تر است، اما شما همچنان رنگ را روی گونه‌های خود قرار می‌دهید.

از آنجایی که گونه‌های خود را مشخص کرده‌اید، می‌خواهید کانتورینگ بیشترین توجه را به خود جلب کند، نه اینکه گونه‌های شما چقدر قرمز است. برای داشتن ظاهری ظریف، مقداری از بهترین رژگونه بلندمدت را روی گونه‌ها بزنید.

رژگونه پودر گل رز میلانی یک انتخاب شگفت‌انگیز که سایه مناسب رژگونه ای را فراهم می‌کند که همه صورت‌های مربعی شکل به آن نیاز دارند! رژگونه پودری فشرده به شما درخشندگی درخشانی می‌بخشد و مکمل کرم پودر شما است که به شما درخشندگی طبیعی می‌دهد.

7- آرایش لب ها

زمان پر کردن آن لب‌هاست! برای بلند کردن لب‌هایتان نیازی به پرکننده نخواهید داشت، اما جادوی آرایش این کار را انجام می‌دهد. اگر لب‌های واقعاً ضخیم دارید، به آنچه دارید بچسبید و از سایه‌های رژ لبی که خیلی تیره نیستند استفاده کنید. براق‌کننده لب نیز به خوبی عمل می‌کند تا لب‌های شما را پر کند.

اگر شما هم مثل من هستید و لب‌های نازکی دارید، از بزرگ کردن فرم لب‌هایتان خجالت نکشید. از خط لب برای مشخص کردن لب‌های طبیعی خود استفاده کنید و آن را کمی اما نه زیاد بزنید.

سپس لبه‌های بیرونی لب‌های خود را به آرامی و بدون پر کردن کامل لب‌ها با خط لب پر کنید. اگر از رژ لب مایع برای پر کردن لب‌های خود استفاده می‌کنید بهترین گزینه است.

زیرا می‌توانید به راحتی آن را با خط لب مخلوط کرده و روی خط لب خود خشک کنید تا ماندگاری بیشتری داشته باشید.

8- برنزر روی گودی گونه

استفاده از برنزر روی گودی گونه یکی از نکات آرایشی برای صورت‌های مربعی شکل است که نباید از آن چشم‌پوشی کنید. بله، شما قبلاً توخالی‌های استخوان گونه‌تان را مشخص کرده‌اید، اما اکنون زمان آن است که واقعاً آنها را برجسته کنید و بیرون بیاورید.

بسته به رنگ پوستتان، نمی‌خواهید از برنزه کننده تیره‌تر استفاده کنید. شما به دنبال آرایش طبیعی‌تری هستید، بنابراین سایه‌ای را کمی تیره‌تر از رنگ طبیعی خود انتخاب کنید. برنزینگ را فشار ندهید، زیرا از قبل آماده شده‌اید.

برنزه ظریف کانتور را برجسته می‌کند و تا زمانی که سایه با پوست شما ترکیب شود، مخلوط می‌شود.

9- سایه زدن

سایه زدن می‌تواند کمی مشکل باشد، زیرا می‌خواهید ظاهری مرطوب و شبنم دار داشته باشید یا ظاهری طبیعی داشته باشید. در این مورد، هدف ما ظاهری طبیعی‌تر است، بنابراین در هایلایتر خود زیاده‌روی نکنید.

افرادی که صورت‌های مربعی شکل دارند باید از شقیقه‌ها تا استخوان گونه بیرون بزنند. این روش لبه‌های صورت انتخاب‌شده را نرم می‌کند و در هنگام بازتاب نور، درخشش شگفت‌انگیزی را به ما می‌دهد!

10- سایه کردن نوک بینی

کمان کوپید و نوک بینی شما نیز باید برای زیبایی بیشتر سایه شوند. می‌توانید از هر سایه به صورت جداگانه استفاده کنید یا قلم‌مو را به اطراف حرکت دهید و هر سه را جمع کنید!

در نهایت، یکی از بهترین نکات آرایشی برای صورت‌های مربع شکل این است که ابروهای خود را گرد کنید. این به این معنی نیست که کل ابرو را به صورت هلالی درآورید، بلکه باید قوس آن کمی نرم شود.

11- تیز نکردن ابرو

اگر صورت مربعی دارید، هیچ‌گونه تیزی نمی‌خواهید و این شامل ابروهای شما نیز می‌شود. اگر ابروهای شما به‌طور طبیعی در قسمت کمان تیز شده است، آنها را با مداد ابرو صاف کنید.

این روش ظاهر صاف‌تری به شما می‌دهد، اما پر کردن آن باعث می‌شود ابروهای شما پررنگ و درشت به نظر برسید.

بیشتر ببینید:

آرایش صورت پوست گندمی

آرایش صورت پهن

زیباترین فرم صورت

آموزش آرایش صورت گرد

آرایش کردن صورت چاق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا