کنترل موسیقی – ریموت دوربین و اعلان یادآور می بند 2 و می بند 4

ویژگی کنترل موسیقی با mi band 4 و Mi Band 2 شیائومی

می‌بند 4 یکی از جالبترین مچ بندهای هوشمندی هست که شرکت شیائومی وارد بازار کرده است. در این مطلب می‌خواهیم ویژگی‌های و امکانات جالب آن مخصوصا کنترل  موسیقی با می بند 4 را برای شما نشان دهیم.

این مچ بند امکانات بسیار خوبی دارد و نسبت به نسخه قبلی خود پیشرفت زیادی کرده است. کسانی که قصد تهیه مچ بند می‌بند 4 را دارند می‌توانند با خواندن این مطلب برای تهیه آن اقدام کنند.

در ایران هم بازار فروش آن بسیار خوب پی رفت و علاقه‌مندان زیادی را جذب خود کرده است. در مطلب خرید می‌بند 4 هم ما به‌صورت دقیق نظرات خریداران و سؤالات را بررسی کرده‌ایم.

بعد از ارائه نسخه 4 برنامه می فیت متوجه شدیم که apk این نرم‌افزار حاوی امکانات زیادی برای می‌بند 4 شده است.

فریمورها و ریسورس های این دستبند هم دارای امکانات بسیار خوبی شده هست. همین موارد می‌توانست کار رقبای شیائومی را به اندازه کافی سخت‌تر کند.

1- صفحه‌نمایش لمسی و رنگی

اولین قدمی که شیائومی برای رقابت سخت‌تر با رقبای خود در حوزه مچ بند و ساعت‌های هوشمند برداشته بود این بود که برای سری 4 خود یک صفحه‌نمایش تمام‌رنگی را وارد بازار کرد. قبل از این سری شما شاهد صفحات سیاه‌وسفید بوده‌اید.

عرضه 77 واچ فیس برای این گوشی باعث شده تا شما بتوانید هر واچ فیسی که باب میل شما هست را انتخاب کنید.

در می‌بند 4 شما حدود 100 عدد افزایش تصاویر را شاهد هستید. که این عدد بالغ بر 817 تصویر می‌باشد. در عرض یک سال شاهد تغییرات از 717 تا به 817 می‌باشید.

صفحه‌نمایش لمسی و رنگی

2- قفل نمایشگر در مچ بند می‌بند4

اگر شما مچ بند می‌بند3 شیائومی را داشته‌اید احتمالاً با قفل صفحه‌نمایش آشنا هستید. البته فقط با کشیدن انگشت دست از پایین به بالا شما می‌توانستید قفل آن را باز کنید. اما در نسخه 4 شرایط کمی پیچیده‌تر شده است.

دیگر شما باید از بین 4 مربعی که در هنگام قفل بودن صفحه‌نمایش نشان می‌دهد یک ترتیب را انجام دهید و اگر برای بار دوم و بعدی خواستید قفل صفحه‌نمایش را باز کنید باید به همان ترتیبی که 4 مربع را برای باز کردن تنظیم کرده بودید وارد کنید تا قفل صفحه باز شود.

نگران فراموشی رمز عبور نباشید. کافی است از طریق برنامه می فیت مچ بند را به تنظیمات کارخانه برگردانید تا بتوانید دوباره از آن استفاده کنید.

قفل نمایشگر در مچ بند می‌بند4

3- قابلیت کنترل موسیقی

اگر گوشی را با دستبند خود متصل کنید می‌توانید موسیقی در حال پخش از موبایل خود را کنترل کنید.

اگر قصد دارید که موسیقی در حال پخش را متوقف و یا به عقب و جلو تنظیم کنید می‌توانید با حرکت دست روی واچ فیس صفحه‌نمایش به سمت چپ و راست این کار را انجام دهید.

مطئمنا می‌توانید برای تنظیمات کم‌ و یا زیاد کردن صدای موزیک هم از واچ فیس روی صفحه نمایش مچ بند کمک بگیرید.

قابلیت کنترل موسیقی

4- زبان‌های مختلف در می‌بند4

اگر شما مشخصات می‌بند 3 را دیده باشید متوجه شده‌اید که این دستبند فقط از 2 زبان انگلیسی و چینی استفاده کرده است.

اما در حال حاضر می‌بند 4 با پشتیبانی از 18 زبان زنده دنیا توانسته کار بزرگی را انجام بدهد. با تمام این ویژگی های زیاد شما متوجه فاصله زیاد آن با سری قبلی آن یعنی می‌بند 3 شده‌اید.

اما همچنان نبود زبان فارسی در سری‌های مچ بند شیائومی مخصوصاً برای کاربران فارسی‌زبان کمی دور از انتظار بود. اما نگران این موضوع نباشید ما در مورد فارسی کردن زبان می‌بند 4 مطلبی جامع را در سایت قرار داده‌ایم.

زبان‌های مختلف در می‌بند4

5- قابلیت عجیب و دقیق و سریع روی دستان شما

اگر شما نسخه چینی می‌بند 4 را خریداری کرده باشید درصورتی‌که آن را به موبایل خو جفت کنید و زبان گوشی شما انگلیسی باشد, خود مچ بند در مدت‌زمان کمتر از 30 ثانیه زبان پیش‌فرض خود را به انگلیسی تغییر خواهد داد.

با انجام این کار دیگر تفاوتی بین نسخه گلوبال و چینی وجود نخواهد داشت. عملاً هیچ تفاوتی هم بین این دو نسخه وجود ندارد.

اگر می‌خواهید دقیق‌تر متوجه شوید که چه تفاوتی بین دو سری وجود دارد پیشنهاد می‌کنم مطلب تفاوت نسخه چینی و گلوبال می‌بند4 را مشاهده کنید.

6- اعلان‌های یادآور برای شما

اگر شما هم مثل من کارهای روزمره زیادی دارید و نیاز دارید که در ساعت‌های مختلف روز کارهای مختلفی انجام دهید می‌توانید از 50 یادآور به صورت همزمان و جداگانه روی آن تنظیم کنید. همچنین قابلیت اضافه کردن 10 آلارم روی مچ بند هم وجود دارد.

می‌توانید برای روزهای خاصی از سال یک یادآور مشخص کنید و در همان روز خاص اگر دستبند روی مچ شما باشد و دران زمان سراغ مچ بند دیگری نرفته باشید به شما یادآوری خواهد کرد. حتی اگر متنی برای آن تعیین کرده باشید هم می‌تواند به شما نشان دهد.

البته این را هم بگویم که اگر مچ بند دیگری خریده‌اید حتماً یادآورها و آلارم ها را بردارید تا برای کاربر بعدی یادآورهای شما نشان داده نشود. زیاد این موضوع جالب نیست. در این صورت باید شماره تماس خود را به کاربر بعدی بدهید تا یادآوری‌ها را به شما اعلام کند.

7- بلوتوث 5 و قدرت تازه در مچ بند سری 4

شیائومی با بلوتوث 5 در می‌بند4 توانسته یک اتصال قوی‌تر و دقیق‌تر را برای کسانی که قصد دارند با امکانات بی شمار این سری کار بکنند را آماده کرده است.

این یعنی استفاده بهتر از قابلیت‌های جدیدتر می‌بند 4 برای کاربران. این ویژگی برای رقبای آن بسیار گران تمام شد. زیرا قیمت می‌بند4 نسبت به رقبا بسیار کمتر هست.

8- انتخابی ارزان و مناسب برای ورزشکاران

اگر فعالیت ورزشی زیادی داشته باشم و نیاز به یک مچ بند با قیمت مناسب و با قابلیتهای بسیار خوب باشم بدون تردید می‌بند 4 را انتخاب خواهم کرد. امکانات این دستبند برای ورزشکاران به اندازه کافی هست و اگر نیاز به ویژگی خاص ورزشی داشتید می‌توانید از این مچ بند کمک بگیرید.

مخصوصاً شناگران می‌توانند برای فعالیت‌های ورزشی در استخر بدون مشکل از این مچ بند استفاده کنند. ویژگی‌های جالب برای شناگران: میزان فشار آب به ماهیچه – انتخاب دو حالت دویدن و تردمیل – دوچرخه‌سواری – تمرین آزاد – میزان قند بدن – میزان مصرف کالری و …. اشاره کرد.

9- قابلیت دستیار صوتی هوشمند در می بند4

شیائومی برای می‌بند 4 یک دستیار هوشمند تعبیه کرده است که می‌توانید با کمک برنامه mi ai انجام می‌شود. این دستیار قابلیت اتصال به اسپیکر هوشمند شیائومی را هم دارد.

البته شنیده‌ها حاکی از این هست که این قابلیت بیشتر برای بازار چین تعبیه‌شده است.

قابلیت دستیار صوتی هوشمند در می بند4

10- nfc قابلیت دیگر آن

هدف از ارائه این قابلیت برای شیائومی بیشتر بازار چین بوده است. زیرا این ویژگی به‌هیچ‌وجه در بازار ایران کار آیی نخواهد داشت.

این ویژگی حتی در موبایل‌ها هم وجود دارد. اما با تمام مزیت‌های خوبی که دارد برای ما ایرانی‌ها جالب نیست.

nfc قابلیت دیگر آن

11- بررسی کیفیت هوا

اگر در شهرهای شلوغ و پر رفت و آمد ساکن هستید و آلودگی هوا برای شما بسیار مهم است می توانید از این ویژگی خاص و دقیق روی می‌بند 4 استفاده کنید.

علاوه بر ویژگی دما و وضعیت آ بو هوا می‌توانید امکانات میزان آلودگی یا سرعت باد و.. را هم مشاهده کنید.

12- استفاده آیکون‌های مجزا

در سری می‌بند4 شما می‌توانید برای هر برنامه آیکون منحصر به فرد آن را مشاهده کنید. یعنی اگر شما برنامه‌های واتساپ یا ایسنتاگرام را داشته باشید می‌توانید آیکون‌های هر کدام را مشاهده کنید.

13- استفاده برای ریموت کنترل دوربین گوشی

در شیائومی برای انجام اینکار قابلیت پیشفرض وجود ندارد. اما به شما خواهیم گفت که چه کاری انجام دهید. شما با کمک نرم‌افزار Mi Band 2/3/4 & Amazfit Selfie می‌توانید تا حدی این کار را انجام دهید.

برای دانلود آن باید از گوگل پلی کمک بگیرید. لینک زیر را دنبال کنید.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.miband2.mibandselfie

ریموت کنترل دوربین گوشی می بند4

سپس نرم‌افزار می فیت را اجرا کنید و بعد از آن وارد پروفایل mi band 4 شوید. به پایین اسکرول کنید و آدرس بلوتوث را کپی کنید.

سپس برنامه‌ای که بالاتر به شما گفتیم را اجرا و آدرس بلوتوث را روی ac وارد کنید. طبق عکس زیر

ریموت کنترل دوربین گوشی می بند4

پس از کپی کردن آن باید دکمه اتصال را فشار دهید تا موبایل شما با مچ بند خود جفت کنید.

پس از اعلان لرزشی برای تأیید جفت شدن به مچ بند می‌توانید به راحتی برنامه دوربین را باز و از ریموت می‌بند4 استفاده کنید.

ریموت کنترل دوربین گوشی می بند4

کنترل موسیقی با دستبند سلامتی Mi Band 2

دستبند سلامتی شیائومی مدل Mi Band 2 که در زمان خودش با توجه به میزان فروشی که داشته به‌عنوان دومین ابزار پوشیدنی پرفروش شناخته می‌شد. مچ بند هوشمند می‌بند ۲ سومین دستبند هوشمند شیائومی بوده است.

البته بعدازآن با ورود نسخه‌های می‌بند 3 و می‌بند 4 هم شاهد فروش خوبی در این محصولات شاهد بودیم.

بعضی از کاربران بعد از خرید مچ بند هوشمند می‌بند2 اطلاعات کمی در مورد کنترل موسیقی آن دارند. در این مقاله قصد داریم به صورت خلاصه در مورد نحوه کنترل موسیقی با استفاده از این مچ بند هوشمند شیائومی صحبت کنیم.

در ابتدا باید برنامه Mi Band 2 Music&Camera Control را دانلود کنید. با کمک لینک زیر می‌توانید این اپلیکیشن را دانلود کنید.

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.explab.mibandmusiccontrol&hl=en

سپس مراحل زیر را به ترتیب انجام بدهید:

اپلیکیشن مای فیت را باز کرده و به قسمت Band alert بروید و Mi Band 2 Music Control را انتخاب و فعال کنید.

کنترل موسیقی با می بند 2

بعد از انجام کار بالا باید اپلیکیشن Mi Band 2 Music Control را باز کرده و مک آدرس شیائومی Mi Band ۲ خود را به صورت دستی وارد کنید.

آموزش کنترل موسیقی با مچ بند می بند 2

اگر مک آدرس مچ بند خود را ندارید به اپلیکیشن Mi Fit رفته و در پایین صفحه می‌توانید آن را مشاهده کنید.

آموزش کنترل موسیقی با مچ بند می بند 2

بعد از واردکردن مک آدرس می‌بند ۲, بر روی دکمه پلی در پایین نرم‌افزار کلیک کنید. الان دیگر شما می‌توانید با استفاده از می‌بند آهنگی که در حال پخش شدن از هست را کنترل کنید.

 

کنترل موسیقی با می بند 2

جمع بندی

مچ بند شیائومی می بند 4 یک دستگاه هوشمند بسیار خوب با قیمت بسیار پایین به نسبت رقبا می باشد. اگر قصد خرید آن را دارید پیشنهاد می کنم که در خرید آن شک نکنید و برای خرید آن اقدام کنید.

 

بیشتر بخوانید:

ست ساعت ارزان

بهترین ساعت هوشمند شیائومی

تفاوت نسخه چینی و گلوبال می بند 5 شیائومی

یک دیدگاه

  1. می بند 4 تو زمان خودش واقعا تونسته بود برای شیائومی مثل یک منجی وارد عمل بشه. خیلی از برندها داشتن اوج گیری می کردن که شیائومی با عرضه می بند 4 بخوبی تونست خودش رو بالا بکشه.
    اما یکی از ضعفهای این برند همون فارسی نبودنش بود که حتی تو نسخه های جدیدش هم هنوز ایرانیها این مشکل رو دارند.
    امیدوارم تو نسخه می بند 7 این مشکل رفع بشه و ایرانیها بتونن براحتی با اینها کار کنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا