تکنولوژی و دیجیتالساعتمد و پوشاک

چگونه فضا و حافظه اپل واچ را آزاد کنیم

تکنیکهای آزاد سازی حافظه (icloud) اپل واچ برای همیشه

به‌خصوص هنگام خرید یک دستگاه پوشیدنی هوشمند باید موارد زیادی را در نظر گرفت. علاوه بر عمر باتری ساعت هوشمند، باید فضای ذخیره‌سازی را برای انواع مختلف اپلیکیشن ها نیز در نظر بگیرید.

خرید اپل واچ در مقایسه با سایر باندها می‌تواند بسیار گران باشد، اما ویژگی‌هایی که ارائه می‌دهد ارزش قیمتش را دارد. با این حال، اگر فضای کافی برای برنامه‌هایی که باید نصب کنید ندارید، نمی‌توانید از پوشیدنی هوشمند لذت ببرید.

دیگر لازم نیست نگران باشید. زیرا در این مقاله یاد خواهید گرفت که چگونه فضای اپل واچ خود را آزاد کنید.

اپل واچ: نکات و ترفندهایی برای خالی کردن حافظه

در مقایسه با آیفون یا آی پد شما، پوشیدنی هوشمند اپل فضای زیادی را اشغال نمی‌کند، به‌خصوص اگر برنامه‌های تناسب‌اندام، موسیقی و حتی پادکست‌های مختلف را نصب کنید.

یادگیری نحوه آزاد کردن فضا در Apple Watch به شما کمک می‌کند تا انواع دیگری از محتوایی را که می‌خواهید نصب کنید در دستگاه پوشیدنی هوشمند خود قرار دهید. پس چگونه فضای بیشتری به‌دست آورید؟

چگونه حافظه اپل واچ را آزاد کنیم

برخلاف آیفون یا آی پد، اپل واچ فضای زیادی برای برنامه‌ها، موسیقی، پادکست‌ها و سایر محتوایی که ممکن است سعی کنید در آن ذخیره کنید، ندارد.

میزان ذخیره‌سازی بسته به نسخه ساعت متفاوت است. سری 6، 5 و SE 32 گیگابایت فضا ارائه می‌دهند، اما برای سری 4 تنها 16 گیگابایت، برای مدل سری 3 GPS + سلولار 16 گیگابایت و برای مدل جی‌پی‌اس سری 3 تنها 8 گیگابایت فضا وجود دارد.

بسته به ساعت شما و میزان محتوایی که دانلود یا همگام‌سازی می‌کنید، ممکن است قبل از اینکه متوجه شوید فضای خالی شما کم شده است.

اما ساعت شما می‌تواند به شما بگوید چقدر فضای دارید. همچنین می‌تواند به شما نشان دهد که برنامه‌ها و محتواهای خاص چقدر از فضا استفاده می‌کنند تا بدانید وقتی به یک فضای خالی نزدیک می‌شوید، از چه چیزی خلاص شوید.

بیشتر بخوانید: ویژگی‌های جدید اپل واچ OS8

فضای ذخیره‌سازی را بررسی کنید

فضای ذخیره‌سازی را بررسی کنید

فضای ذخیره‌سازی موجود در ساعت خود را از برنامه Watch در تلفن خود بررسی کنید. در برنامه به My Watch > General > About بروید.

چند ثانیه صبر کنید تا برنامه تعداد کل آهنگ‌ها، عکس‌ها و برنامه‌های خارجی دستگاه را نمایش دهد. همچنین ظرفیت کل و مقدار فضای موجود را نشان می‌دهد.

چگونه حافظه اپل واچ را آزاد کنیم

برای بررسی مستقیم ظرفیت اپل واچ، به Settings > General > Usage بروید. بخش ذخیره‌سازی میزان فضای موجود و میزان استفاده از فضا را نشان می‌دهد.

صفحه را به سمت پایین بکشید تا ببینید هر برنامه چقدر فضای اشغال می‌کند و چه نوع محتوا از جمله موسیقی، پادکست و عکس.

حذف برنامه‌ها

حذف برنامه‌ها

اکنون‌که می‌دانید چه محتوایی بیشترین فضا را اشغال می‌کند، می‌توانید مواردی را که دیگر نیازی ندارید یا نمی‌خواهید حذف کنید.

ابتدا، اجازه دهید نگاهی به حذف برنامه‌ها با استفاده از برنامه Watch در تلفن خود بیندازیم. برنامه را باز کنید و صفحه My Watch را به سمت پایین به قسمت Install on Apple Watch بکشید.

روی نام برنامه‌ای که می‌خواهید حذف کنید ضربه بزنید، سپس Show App را روی سوئیچ اپل واچ خاموش کنید تا برنامه از ساعت حذف شود.

به صفحه قبلی برگردید و برنامه اکنون در بخش برنامه‌های موجود ظاهر می‌شود، جایی که همیشه می‌توانید با کلیک بر روی دکمه نصب، آن را دوباره روی ساعت خود نصب کنید.

خالی کردن حافظه اپل واچ

برای حذف مستقیم یک برنامه از ساعت، Digital Crown را فشار دهید تا به صفحه اصلی بروید و همه برنامه‌های شما نمایش داده شوند.

اگر صفحه اصلی در نمای شبکه‌ای است، روی هر نماد ضربه بزنید تا همه آنها شروع به لرزیدن کنند. دکمه X را روی برنامه‌ای که می‌خواهید حذف کنید فشار دهید.

در صفحه تأیید، روی حذف برنامه ضربه بزنید. Digital Crown را فشار دهید تا حرکت آیکون خاموش شود. اگر صفحه اصلی در نمای فهرست است، در لیست اسکرول کنید تا برنامه‌ای را که می‌خواهید حذف کنید مشاهده کنید.

ورودی برنامه را به سمت چپ بکشید و روی نماد سطل زباله ضربه بزنید. برای تأیید روی حذف ورودی برنامه ضربه بزنید.

بیشتر بخوانید: نحوه اندازه‌گیری مچ دست برای اپل واچ و ساعت هوشمند

موسیقی را حذف کنید

موسیقی را حذف کنید

همچنین ممکن است بخواهید هر موسیقی ذخیره‌شده را از Apple Watch خود حذف کنید. این کار را با باز کردن برنامه Watch در آیفون خود انجام دهید. قسمت My Watch را به سمت پایین بکشید و روی ورودی Music ضربه بزنید.

گزینه Recent Music آهنگ‌هایی را که اخیراً پخش کرده‌اید اضافه می‌کند. اگر این گزینه فعال است و می‌خواهید بدانید چقدر فضا می‌توانید آزاد کنید، برای حذف آلبوم‌های اخیر، این گزینه را خاموش کنید.

سپس روی لینک ویرایش در بالا سمت راست کلیک کنید. روی نماد حذف در کنار لیست پخش یا آلبومی که می‌خواهید حذف کنید ضربه بزنید و سپس روی دکمه حذف ضربه بزنید.

چگونه مقدار حافظه موجود را در اپل واچ مشاهده کنیم؟

برای حذف مستقیم آلبوم‌ها از Apple Watch، برنامه Music را در ساعت خود باز کنید. انگشت خود را روی هر تصویر کوچک آلبوم به سمت پایین بکشید تا زمانی که ورودی‌های آیفون و کتابخانه را مشاهده کنید.

روی کتابخانه > آلبوم‌ها کلیک کنید و صفحه را به پایین بکشید تا آلبومی را که می‌خواهید حذف کنید ببینید. نام آلبوم را به سمت چپ بکشید و روی نماد بیضی ضربه بزنید. در صفحه اکشن، روی دکمه Remove ضربه بزنید.

برنامه از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید آلبوم را از کتابخانه خود حذف کنید یا این دانلود را از ساعت حذف کنید. روی حذف دانلود کلیک کنید و آلبوم از ساعت شما حذف خواهد شد. روی Done کلیک کنید.

همگام‌سازی مجدد تصاویر

همگام‌سازی مجدد. تصاویر

همچنین می‌توانید عکس‌هایی را که از تلفنتان با ساعتتان همگام‌سازی می‌شوند، تغییر داده و محدود کنید. اپلیکیشن Watch را در آیفون خود باز کنید، سپس بخش My Watch را به سمت پایین بکشید و روی Enter Photos ضربه بزنید.

چه این گزینه روی برخلاف آیفون من یا سفارشی تنظیم‌شده باشد، می‌توانید آلبومی را که همگام‌سازی می‌کند و تعداد عکس‌های همگام‌سازی شده با ساعتتان را کنترل کنید. روی همگام‌سازی آلبوم ضربه بزنید و آن را به آلبوم دیگری تغییر دهید، احتمالاً آلبومی با عکس‌های کمتر.

روی Photos Limit ضربه بزنید و تعداد عکس‌های همگام‌سازی شده را به بیش از ۲۵ کاهش دهید. سپس ساعت شما عکس‌های همگام‌سازی شده را به‌روزرسانی می‌کند.

حذف کتاب‌های صوتی

حذف کتاب‌های صوتی

اگر کتاب‌های صوتی را در ساعت خود ذخیره می‌کنید، می‌توان آن‌ها را در برنامه Watch در آیفون حذف کرد. در قسمت My Watch، روی Audiobooks ضربه بزنید. در اینجا، شما دو گزینه دارید.

اگر سوئیچ Reading Now و Want to Read فعال باشند، به این معنی است که ساعت شما به‌طور خودکار کتاب‌های صوتی را دانلود می‌کند تا فضا را پر کند. آن را خاموش کنید تا همگام‌سازی متوقف شود و در دستگاهتان جا باز شود.

فهرست کتاب‌های صوتی همگام‌سازی‌شده را جستجو کنید تا کتاب‌هایی را که دیگر در ساعتتان به آن نیاز ندارید، پیدا کنید. یکی را به سمت چپ بکشید و دکمه Delete را بزنید.

پادکست‌ها را حذف کنید

پادکست‌ها را حذف کنید

اگر پادکست دوست دارید، می‌توانید آن‌ها را در اپل واچ خود گوش دهید، اما اگر آن‌ها را در دستگاه ذخیره کنید، می‌توانید آن‌ها را از طریق برنامه Watch حذف کنید.

روی ورودی پادکست در صفحه ساعت من ضربه بزنید. دو گزینه برای دانلود خودکار اپیزودها وجود دارد، اما اگر فضا را فشار دهید می‌توانید آنها را کنترل کنید.

گزینه Up Next یک قسمت از 10 پادکست برتر را دانلود می‌کند، درحالی‌که سفارشی از هر نمایشی که انتخاب می‌کنید، سه قسمت اضافه می‌کند.

گزینه سفارشی به شما کنترل بیشتری بر حلقه‌های همزمان می‌دهد، بنابراین ممکن است بخواهید آن را امتحان کنید. در این صورت، سوئیچ پادکست‌هایی را که در ساعتتان نیاز ندارید، خاموش کنید.

Apple Watch خود را لغو جفت کنید

Apple Watch خود را لغو جفت کنید

اگر تمام این مراحل را طی کرده‌اید و فضا همچنان کم است، ممکن است بخواهید ساعت خود را لغو جفت کنید و آن را تعمیر کنید.

برای انجام این کار در برنامه Watch، روی پیوند All Watches در بالا ضربه بزنید. روی نماد اطلاعات ساعت خود ضربه بزنید و Unpair Apple Watch را انتخاب کنید.

اجازه دهید فرآیند لغو جفت شدن تمام شود، سپس آیفون را در نزدیکی اپل واچ قرار دهید. صبر کنید تا صفحه جفت شدن ظاهر شود، روی Continue ضربه بزنید و سپس مراحل را دنبال کنید تا دوباره آن را جفت کنید.

 

راهنمای خلاصه از آزادسازی فضای حافظه اپل واچ

1. ببینید اپل واچ شما چقدر فضای ذخیره‌سازی دارد.

اپل واچ دارای نسخه متفاوتی از ساعت است. به همین دلیل است که دانستن میزان فضای ذخیره‌سازی ساعت شما ضروری است.

به‌این‌ترتیب، از میزان محتوایی که قرار است در ساعت هوشمند قرار دهید بیشتر آگاه خواهید شد. برای مثال سری 6، 5 و SE می‌توانند 32 گیگابایت فضا داشته باشند.

این در حالی است که در مدل‌های سری 4 و سری 3 جی پی اس + سلولار تنها 16 گیگابایت وجود دارد اما برای مدل جی پی اس سری 3 تنها 8 گیگابایت وجود دارد.

2. از شر برنامه‌هایی که دیگر استفاده نمی‌کنید خلاص شوید.

حذف برنامه‌هایی که اغلب استفاده نمی‌کنید می‌تواند عملی باشد. به‌این‌ترتیب، می‌توانید Apple Watch خود را شلوغ کنید و فضای بیشتری را برای محتوای جدید در اختیارتان قرار دهید.

برای حذف برنامه‌ها، مراحل زیر را دنبال کنید:

برنامه را باز کنید و سپس صفحه‌نمایش ساعت من را به قسمت نصب‌شده اپل واچ بکشید.

در مرحله بعد، روی نام برنامه خاصی که می‌خواهید از شر آن خلاص شوید ضربه بزنید.

برنامه Show را روی سوئیچ اپل واچ خاموش کنید. پس‌ازآن، برنامه از ساعت حذف می‌شود.

هنگامی‌که به صفحه قبلی باز می‌گردید، اکنون برنامه در بخش برنامه‌های موجود ظاهر می‌شود.

می‌توانید با کلیک بر روی دکمه نصب، آن را دوباره روی ساعت خود نصب کنید.

3. عکس‌ها را دوباره همگام‌سازی (Resync) کنید.

محدودیت همگام‌سازی عکس‌ها از گوشی خود با ساعت اپل را در نظر بگیرید. برای این کار اپلیکیشن Watch را در آیفون خود باز کنید.

پس از انجام این کار، بخش ساعت من را پاک کنید و روی عکس‌ها وارد شوید.

آلبومی را که همگام‌سازی می‌شود تغییر دهید، سپس تعداد عکس‌های همگام‌سازی شده با ساعتتان را کنترل کنید.

4. Apple Watch خود را Unpair و repair کنید.

فرض کنید فضای کافی ندارید. سعی کنید ساعت خود را لغو و تعمیر کنید. در اینجا مراحل انجام می‌شود:

  • روی لینک تمام ساعات بالا کلیک کنید.
  • پس از اتمام کار، روی نماد اطلاعات ساعت خود ضربه بزنید و Unpair Apple Watch را انتخاب کنید.
  • صبر کنید تا فرآیند جفت شدن به‌پایان برسد.
  • بعد، آیفون را نزدیک اپل واچ قرار دهید. صبر کنید تا صفحه جفت شدن ظاهر شود.
  • روی Continue کلیک کنید و سپس مراحل را دنبال کنید تا دوباره آن را جفت کنید.

خرید اپل واچ ممکن است لوکس به نظر برسد، اما به دلیل ویژگی‌هایی که ارائه می‌دهد می‌تواند یک ضرورت باشد.

بااین‌حال، اگر نتوانید برنامه‌های موردنیاز خود را نصب کنید، استفاده از آن دشوار خواهد بود.

برای اطمینان از اینکه از Apple Watch خود نهایت استفاده را می‌کنید، فضای دستگاه خود را آزاد کنید و محتوای مهم‌تری را دریافت کنید.

مطالب مرتبط:

اپل واچ یا سامسونگ واچ

5 بند شیک اپل واچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا