آرایش صورتمجله آرایشی

چگونه زاویه فک داشته باشیم؟ زاویه دار کردن فک با آرایش

اگر دوست دارید تا با کمک آرایش یک خط فک زیبا داشته باشید تا صورت شما لاغرتر و کشیده‌تر نشان داده شود، پیشنهاد می‌کنیم که حتماً این مطلب را تا آخر بخوانید و تمام موارد آن را برای داشتن یک خط چانه زیبا انجام دهید.

پس از بیش از 2 سال استفاده از ماسک، اکثر خانم‌ها و دختران به‌طور کلی لب، رژگونه و کانتور را حذف کرده‌اند. به هر حال، چرا وقت خود را برای آرایشی تلف کنیم که دیده نمی‌شود، به هر حال فقط قرار است زیر نقاب ما کشیده شود؟

ما قطعاً چند بار در اینجا در وبلاگ در مورد کانتورینگ صحبت کرده‌ایم. به یاد دارید زمانی را به شما نشان دادیم که چگونه بر کانتور بینی مسلط شوید و بایدها و نبایدها را به اشتراک گذاشتیم؟

ما دوست داریم در مورد این تکنیک صحبت کنیم و نشان دهیم که برای کامل کردن ظاهر نیازی به متخصص نیست.

آیا می‌خواهید بدانید که در مرحله بعد به کدام ناحیه از صورت تسلط داشته باشید؟

همه‌چیز در مورد پایه صورت است: چگونه خط فک را مشخص کنیم. این قسمت از صورت وقتی اشتباه انجام شود می‌تواند یک منطقه فاجعه در روی صورت شما باشد.

باید در قسمت دیگری از بدن (گردن) مخلوط شود و کمی سخت‌تر از کانتور استاندارد گونه یا بینی ما شود.

در زیر ما 5 روش منحصربه‌فرد برای تعیین کانتور چانه را با دقت شگفت‌انگیز به اشتراک خواهیم گذاشت!

اصول کانتورینگ خط فک

تکنیک‌های کانتورینگ که برای خط فک خود اعمال می‌کنیم، الزامات خاصی دارند.

ابتدا باید با گردن ترکیب شود. هر کسی که کمی از آرایش صورت اطلاعات داشته باشد، موافق است که این غیرقابل انکار است. عامل اصلی، که باعث می‌شود خط فک طبیعی به نظر برسد.

کانتور اطراف چانه را نیز باید با یک برس کوچکتر، نوک‌تیز یا زاویه‌دار اعمال کنید. هر چیزی بیش‌ازحد بزرگ و کرکی، محصول را بیش‌ازحد به دهان نزدیک می‌کند و جلوه‌ای “ریش‌دار” ایجاد می‌کند که باید به هر قیمتی از آن اجتناب کرد.

از نظر رنگ، محصولی را 1 تا 1.5 درجه تیره‌تر از پوست طبیعی خود انتخاب کنید. این سایه باید از سایه‌های طبیعی صورت شما تقلید کند.

کانتور فک باید آخرین کانتوری باشد که اعمال می‌کنیم. بنابراین، اگر قسمت‌های دیگر صورت مانند پیشانی، گونه‌ها یا بینی را مشخص کرده‌اید، خط فک را کامل کنید. استفاده از محصول باقیمانده بر روی به رس‌هایتان، جلوه‌ای شگفت‌انگیز و صاف ایجاد می‌کند که بیش از حد استفاده نمی‌شود.

چگونه فک صورت را مشخص کنیم

چگونه فک صورت را مشخص کنیم: چانه دوتایی را پاک کنید

چانه دوتایی: در عکس‌ها، سلفی‌ها و سایر مکان‌های ناخوشایند خود را نشان می‌دهد. مهم نیست که با چه نوع چانه دوتایی سروکار دارید، کانتورینگ یک راه عالی برای ایجاد شکل و تعریف به خط فک شما است.

با تکمیل پایه شروع کنید: مرطوب‌کننده، پرایمر، فونداسیون و کانسیلر. اگر شما از جمله افرادی هستید که خشکی پوست را به‌خصوص در ماه‌های سردتر تجربه می‌کنید، ما فونداسیون کرم رنگدانه میوه و کانسیلر دوم پوست میوه پیگمنتد را توصیه می‌کنیم. فقط مراقب باشید که آن را به یقه‌اسکی منتقل نکنید!

سپس تصمیم می‌گیریم از کرم کانتور استفاده کنیم یا پودر. از آنجایی که خط فک به‌عنوان یک بخش که ممکن هست با لباس برخوردی داشته باشد (اغلب تحت تأثیر ماسک‌های صورت، دست و لباس قرار می‌گیرد) ما یک محصول پودری را ترجیح می‌دهیم. دوام بیشتری دارد، استفاده از آن آسان‌تر است و آسیب دیدن آن دشوارتر است.

در مکانی با نور مناسب به جلو بایستید و به آینه نگاه کنید. با شروع از پایین نقطه محکم چانه، کدام قسمت از چانه دوتایی شما بیشترین نور را جذب می‌کند؟

به جای اینکه اجازه دهیم نور از آن ناحیه منعکس شود، می‌خواهیم با اعمال یک کانتور به شکل منحنی از مربع فک/زیر گوش در سمت چپ تا مربع فک در سمت راست، یک سایه ایجاد کنیم.

قبل از استفاده از یک محصول کانتور، می‌خواهیم مطمئن شویم رنگی که انتخاب می‌کنیم 1 تا 1.5 درجه تیره‌تر از گردن ما است، نه صورت ما. سایه گردن ما می‌تواند کمی متفاوت از صورت ما باشد، اغلب کمی تیره‌تر و گاهی اوقات گرم‌تر یا سردتر رنگ دارد.

برای دستیابی به طبیعی‌ترین ظاهر، راز ما این است که به‌جای پودرهای کانتورینگ، خط فک خود را با فونداسیون پودری مشخص کنید، زیرا می‌تواند برای گردن بیش‌ازحد سرد باشد.

میوه‌های غنی از آنتی‌اکسیدان موجود در فونداسیون پودر میوه پیگمنتد، یافتن سایه‌ای که به طور یکپارچه با آن مطابقت دارد را آسان می‌کند.

با پاک کردن جلو و عقب با یک برس زاویه دار یا مخروطی روی یک ترکیب صاف تمرکز کنید. همچنین باید محصول را از زیر گوش در دو طرف، درست زیر گردن بکشید. ممکن است لازم باشد خطوط خشن را با مخلوط کردن آنها با یک برس نرم و پودر شفاف کننده از بین ببرید.

به سمت بالا زیر چانه و پایین به سمت استخوان ترقوه حرکت کنید، مطمئن شوید که با رنگ پوست گردن مطابقت دارد. وقتی کارتان تمام شد، نباید هیچ خط یا شکلی را تشخیص دهید، اما در عوض متوجه چانه تمیزتر و تیزتر خواهید شد.

نحوه کانتور کردن فک صورت: یک تعریف جامع ایجاد کنید

اگر فقط می‌خواهید زاویه تندتری به فک خود داشته باشید، این یکی از ساده‌ترین ظاهرهایی است که می‌توانید با آرایش به دست آورید.

شما خط فک خود را با مجسمه‌سازی مشخص می‌کنید، تقریباً مانند ترسیم یک طرح قبل از رنگ‌آمیزی.

با نور طبیعی شروع کنید و مستقیماً در آینه نگاه کنید. با استفاده از یک برس مخروطی با کمی محصول کانتور، اطراف خط فک را بکشید. با شروع از پایین گوش در یک طرف، به دور مربع فک و تا چانه حرکت کنید. در طرف دیگر صورت خود تکرار کنید.

اکنون باید یک خط نسبتاً خشن در امتداد خط فک خود داشته باشید. حالا می‌خواهیم با مخلوط کردن آن از روی صورت، آن را نرم کنیم. حفظ این تعریف بسیار مهم است، در حالی که همچنان به ظاهری یکپارچه دست می‌یابیم.

ما یک پودر نیمه شفاف صاف و سبک برای ترکیب کانتور می‌خواهیم. پودر Bamboo Blur، مات خطوط خشن را از بین می‌برد و کانتور را مانند یک سایه واقعی صاف نگه می‌دارد.

نحوه کانتور فک صورت: خط فک مربعی را صاف کنید

نحوه کانتور فک صورت: خط فک مربعی را صاف کنید

ما عاشق خط فک تیز هستیم، اما هیچ اشکالی ندارد که این ویژگی را بسته به ترجیح شما کاهش دهید. این ترفند تقریباً برعکس قسمت آخر است که در خدمت ایجاد یک تعریف است.

به‌جای اینکه خط فک را با یک برس مخروطی پایین بکشید، در امتداد خط فک بکشید و آنها را به سمت صورت و زیر چانه به سمت پایین ترکیب کنید.

ما می‌خواهیم مطمئن شویم که کانتور به خوبی با فونداسیون ما ترکیب می‌شود. راز ما برای درست کردن آن این است که به آرامی با یک مخلوط‌کن آرایش بدون لاتکس و مقداری از کرم پودر باقیمانده به کانتور ضربه بزنید.

این کمک می‌کند که سایه صورت ما با سایه روشن‌تر در امتداد خط فک ترکیب شود و خط فک باریک‌تر و کمتر قابل مشاهده باشد.

نحوه مشخص کردن کانتور: افزایش طول گردن

گردن بلند بید (صرف‌نظر از قد واقعی ما) باعث می‌شود همه افراد معمولی‌تر به نظر برسند. برای کمک به داشتن ظاهری چشم‌نواز در باند فرودگاه، ما با هایلایت ها و سایه‌ها نه تنها با کانتور بلکه با کانسیلر نیز بازی می‌کنیم.

اولین استفاده از هر سایه‌ای از کانسیلر دوم یک سایه بالاتر از رنگ گردن شما است. ما روشی را دوست داریم که این کانسیلر مایع خشک می‌شود و ظاهری ابریشمی دارد که واقعاً شبیه پوست واقعی است. بدون وزن و غیرقابل تشخیص است، اما با پوشش متوسط تا کامل قابل ساخت است.

مستقیم به آینه نگاه کنید و با استفاده از چانه به‌عنوان نقطه مرکزی، یک خط عمودی از فک تا استخوان ترقوه بکشید.

قبل از مخلوط کردن، با کانتور اعمال کنید. ما می‌خواهیم به گردن ظاهری مشخص‌تر بدهیم، بنابراین محصولات را از پایین گوش تا استخوان ترقوه پایین می‌کشیم.

برای تکمیل این کار، می‌خواهیم کانسیلر را با یک اسفنج بیرون بیاوریم و کانتور را به سمت داخل به سمت کانسیلر مخلوط کنیم.

پس از اینکه همه‌چیز به خوبی مخلوط شد، کانتور را در امتداد بالای استخوان ترقوه و در قسمت زیرین چانه تیز کنید. همه‌چیز را با پودر شفاف برس بزنید تا صاف و سفت شود.

نحوه انتخاب: یک تعریف چانه ایجاد کنید

ترفند دیگر برای تعیین شکل خط فک، ایجاد چانه تیزتر است. در مقایسه با سایر تکنیک‌ها، این روش نسبتاً ساده است.

ابتدا چانه را با یک نقطه کانسیلر درست در وسط تقویت کنید و آن را با یک اسفنج ترکیب کنید. در مرحله بعد، می‌خواهیم پودر کانتورینگ خود را با کشیدن دو خط از گوشه‌ی دهان تا خط فک به سمت پایین و ترکیب آن‌ها به سمت عقب استفاده کنیم.

این تکنیک بر روی چانه تمرکز می‌کند تا ظاهری برجسته‌تر داشته باشد تا چهره را به شکل مثلث یا قلب متعادل کند. می‌توانید کانتور را زیر چانه بکشید تا ظاهری واضح‌تر داشته باشید، یا همه‌چیز را با Bamboo Blur پولیش دهید تا فوکوس ملایمی داشته باشید.

ما قبلاً اسرار خود را در مورد نحوه کانتور کردن صورت گرد، صورت مربعی و بسیاری روش‌های دیگر برای کانتورینگ صورت به اشتراک گذاشته‌ایم. این راهنماهای سریع را دنبال کنید و در کمترین زمان یک حرفه‌ای خواهید شد!

بیشتر بخوانید:

آرایش صورت جدید 1401

آرایش صورت دخترانه ملایم

آرایش صورت ساده دخترانه

آرایش صورت با حجاب

آرایش صورت گرد دخترانه

آرایش صورت مجلسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا