خانه و آشپزخانهسبک زندگی

صفر تا 100 رفع مشکلات یخچال

تعمیر یخچال یکی از مواردی است که دیر یا زود برایمان پیش خواهد آمد. در بسیاری از مواقع اختلالات یخچال‌ها ناشی از خرابی نیست و تنها به نحوه استفاده کاربران از آن‌ها برمی‌گردد.

تعمیر یخچال

تعمیر یخچال یکی از مواردی است که دیر یا زود برایمان پیش خواهد آمد. در بسیاری از مواقع اختلالات یخچال‌ها ناشی از خرابی نیست و تنها به نحوه استفاده کاربران از آن‌ها برمی‌گردد. یخچال از جمله تجهیزات و لوازم خانه و آشپزخانه است که برحسب مدل و تکنولوژی به کار رفته در آن دارای پیچیدگی‌های خاص خود است؛ بر این اساس شما نمی‌توانید از دو یخچال با مدل متفاوت به یک روش مراقبت یا از آن استفاده کنید. تعمیر و رفع مشکلات یخچال برای کاربران محصولات غیرممکن است و باید حتماً از خدمات پس از فروش و شرکت‌ معتبر تعمیر یخچال استفاده کنند.

بد نیست که علاوه‌بر سپردن این مورد به تعمیرکار و نمایندگی محصول، خودمان نیز به برخی از دلایل بروز مشکل در یخچال‌ها پی ببریم. در این بخش قصد داریم درمورد رفع مشکلات یخچال همچون کاهش دمای فریزر، خرابی یخچال، علت خاموش و روشن شدن سریع محصول، برفک زدن یخچال و … اطلاعات خوبی در اختیارتان قرار دهیم.

تعمیر عدم خنک شدن یخچال

تعمیر مشکل عدم خنک شدن یخچال

یکی از موارد تعمیر یخچال در انواع مختلف، مسئله عدم خنک شدن آن‌هاست. در صورتی‌که بدانید یخچال‌ها به چه دلایلی خنک نمی‌شوند، خیلی راحت‌تر می‌توانید جلوی بروز این وضعیت و خرابی یخچال را بگیرید. عمده دلایل خنک نشدن یخچال عبارت‌اند از:

  • شارژ گاز
  • کمپرسور
  • خرابی فن
  • لاستیک درب
  • ترموستات

 

بیشتر بدانید: بررسی تمام دلایل بود بد یخچال منزل

 

عمدتاً علت خنک نشدن یخچال چیست؟

عمدتاً دلیل خنک نشدن یخچال خرابی یا بروز مشکل در ترموستات محصول است. همچنین پس از خرابی ترموستات تکنسین‌های تعمیر و سرویس یخچال، خالی شدن گاز یخچال را اصلی‌ترین دلیل عدم خنک شدن یخچال عنوان می‌کنند. گاهی خنک نشدن یخچال ناشی از شل شدن یا آسیب دیدن فریم درب است. درصورتی‌که این بخش لاستیکی خاصیت چسبندگی خود را از دست بدهد، سرما از یخچال پیوسته خارج می‌شود و محصول قادر به خنک کردن خود نخواهد بود.

علت خنک نشدن یخچال

تعمیر روشن ماندن آلارم فیلتر آب

یکی از موارد تعمیر و سرویس یخچال روشن ماندن آلارم فیلتر تصفیه آب است. در صورتی که چراغ فیلتر تصفیه آب یخچال سایدبای‌ساید روشن بماند، لازم است شما نسبت به تعویض فیلتر سایدبای‌ساید اقدام کنید. دقت کنید که ساید دارای دو فیتلر داخلی و پشتی است و باید هر دو را تعویض کنید. بهتر این است از 3 فیلتر برای سرویس و تعویض فیلترهای پشتی استفاده کنید. به خاطر بسپارید که عدم تعویض فیلتر تصفیه آب سایدبای‌ساید شما را از بهره‌مندی مزایای زیر محروم خواهد کرد:

  • آنتی باکتریال شدن آب آشامیدنی
  • تبدیل شدن آب آشامیدنی به آب معدنی
  • افزودن نیترات به آب

 

رفع مشکل داغ شدن موتور یخچال

تا زمانی که دمای یخچال تا 70 درجه باشد، نیاز به تعمیر یخچال نیست؛ اما اگر موتور یخچال بیش از این داغ شود لازم است علت بروز این مشکل را پیدا و رفع کنید. دمای بیش از 70 درجه موتور یخچال سبب خاموش شدن اورلود موتور می‌شود و پس از آن دیگر موتور نمی‌تواند به عملکرد خود ادامه دهد. داغی موتور یخچال دلایل متعددی دارد و به همین علت توصیه می‌شود برای رفع مشکلات یخچال به‌خصوص این مورد خاص حتماً از خدمات نمایندگی محصول استفاده کنید. از جمله دلایل اصلی داغ کردن یخچال می‌توان به کارکرد زیاد موتور، خراب شدن فن کندانسور، کثیف بودن کندانسور، خرابی رله استارت و کارکرد یخچال در محیط گرم اشاره کرد.

تعمیر مشکل داغ شدن موتور یخچال

رفع صدای یخچال

ایجاد صدا از یخچال ممکن است برای شما خیلی عجیب باشد و آن را خرابی محصول تلقی کنید. گاهی صداهایی که از یخچال خارج می‌شوند، هشداری در مورد ایجاد یک یا چند خرابی است؛ اما گاهی صداهای خروجی از یخچال طبیعی است و برعکس سلامت محصول را نشان می‌دهد. مثلاً اگر سیستم یخچال شما نوفراست است و گاهی صدایی شبیه به شکستن قولنج از آن می‌شنوید نگران نشوید.

یخچال‌های نوفراست دارای سیستم هوشمند برفک‌زدایی هستند؛ بنابراین هر چند وقت یکبار المنت فعال می‌کند و برفک‌ها را از بدنه اواپراتور یخچال پاک می‌کند؛ چون در این فرآیند المنت قرار گرفته در میان برفک‌ها کمی گرم می‌شود، شاید کمی صدا به گوشتان برسد. در صورتی‌که این صدا خیلی زیاد تکرار می‌شود، طبیعی نیست و لازم است از یک تکنسین تعمیر یخچال راهنمایی و خدمات دریافت کنید.

 

علت سرمای بیش از حد و انجماد زیاد مواد غذایی

عمدتاً علت انجماد مواد غذایی در یخچال خرابی ترموستات است. همچنین خرابی سنسور دستگاه، اشتباه در اتصال سیم‌های ترموستات و جدا شدن لوله بالب از محل خاصش در اواپراتور می‌تواند علت سرمای بیش از حد یخچال باشد.

 

جمع‌بندی

بروز خرابی در هر بخش از یخچال می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد آسیب‌های جدی‌تر به محصول و در نهایت از دور خارج شدن آن شود. برای اینکه بتوانید به رفع مشکل یخچال بپردازید یا علت خرابی محصول یخچال را پیدا کنید، لازم است از خدمات پس از فروش و مرکز تعمیر لوازم خانگی استفاده کنید. برای تماس با مرکز تعمیر کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا