ترفند کامپیوترتکنولوژی و دیجیتال

8 بهترین نرم افزار پشتیبان گیری از هارد + لینک دانلود

بهترین برنامه های بکاپ گیری ایمن از اطلاعات هارد

اگر می‌خواهید از داده‌های ذخیره‌شده در رایانه خود محافظت کنید، باید مرتباً از محتویات هارد دیسک خود با بهترین نرم‌افزار پشتیبان گیری، نسخه پشتیبان تهیه کنید. این برنامه‌ها به شما کمک می‌کنند تا در مواقع اضطراری به سرعت از تمامی رمزهای عبور، عکس‌ها، اسناد و حتی پیام‌ها برای بازیابی با یک کلیک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

با کمک این برنامه‌ها، نه تنها در مواقع اضطراری از تمامی اطلاعات مهم از هارد دیسک خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، بلکه فایل‌های مورد نیاز خود را نیز به صورت خودکار ذخیره کنید. علاوه بر این، برخی از آنها به شما این امکان را می‌دهند که در صورت از بین رفتن داده‌ها، به سرعت آنها را بازیابی کنید.  استفاده از این برنامه ها به عنوان یکی از روش های پشتیبان گیری از کامپیوتر، یک راهکار بسیار معقول است. استفاده از هارد اکسترنال برای ذخیره سازی این اطلاعات کامپیوتر یک روش معروف است.

1. Kernel Data Recovery

DOWNLOAD

+بازیابی اطلاعات در شرایط بحرانی
+رفع خطاهای خرابی ویندوز
+برای بازیابی اطلاعات از درایوهای قابل جابجایی راحت است
+داده‌ها را به صورت آنلاین کپی کنید

برنامه Kernel Data Recovery برای بکاپ از هارد

این یکی از بهترین نرم‌افزارهای پشتیبان گیری آنلاین برای هارد اکسترنال است. می‌تواند داده‌های ارزشمند شما را در ناامیدکننده‌ترین شرایط، از جمله آسیب، پاک کردن، از دست دادن یا نوعی فساد، بازیابی و کپی کند. می‌توان از آن در موقعیت‌های استانداردتر برای رونویسی اطلاعات و ذخیره آن برای آینده استفاده کرد.

کاربران می‌توانند فیلترها و گزینه‌های جستجو را برای فیلتر کردن یک قالب خاص یا حتی چندین نوع به طور همزمان اعمال کنند. تمام داده‌های به‌دست‌آمده در طول فرآیند بازیابی، ویژگی‌های اصلی خود را حفظ خواهند کرد.

 

2. Paragon Backup

DOWNLOAD

+برنامه‌ریزی مناسب کپی
+پشتیبانی از بسیاری از فرمت‌های فایل
+کپی از قطعات آسیب‌دیده
+رمزگذاری را با رمز عبور کپی کنید

-در معرض انجماد

برنامه Paragon Backup برای بکاپ از هارد

یک نرم افزار پشتیبان گیری رایگان عالی که برای ایمن‌سازی اطلاعات ارزشمند روی هارد دیسک استفاده می‌شود. برای کسانی که می‌خواهند نرم افزار پشتیبان گیری خودکار هارد اکسترنال قابل اعتماد را دارند ایده آل است. زیرا می‌توانید فواصل زمانی بسیار خاصی را برای به کاپ گیری تنظیم کنید. گزینه‌های شما بین ذخیره روزانه، چهار، دو بار، یک بار در ماه یا حتی در هر اتصال است. این برنامه می‌تواند با رسانه‌های آسیب‌دیده کار کند و تمام اطلاعات مهم برای کاربر را بیرون بکشد.

از جمله مزایای این برنامه، امکان رمزگذاری اطلاعاتی است که پشتیبان گیری می‌کنید تا از خصوصی بودن آن اطمینان حاصل کنید. در واقع، عملکرد برنامه به عملیات بازیابی، رمزگشایی و همگام‌سازی با کیفیت بالا گسترش می‌یابد که می‌تواند شامل پارتیشن‌ها، دیسک‌ها و در صورت لزوم، تمام حجم‌های موجود سیستم است.

 

3. Stellar Data Recovery

DOWNLOAD

+پشتیبانی از بیش از 500 فرمت
+2 حالت اسکن
+هر رسانه خارجی قابل تشخیص است
+رابط کاربرپسند

-بسیار گران قیمت

برنامه Stellar Data Recovery برای بکاپ از هارد

این احتمالاً بهترین نرم افزار پشتیبان گیری هارد اکسترنال از نظر فرمت‌های پشتیبانی شده است. کتابخانه پشتیبانی از فرمت‌ها در این برنامه بسیار گسترده است و انواع مختلف فایل‌های رسانه‌ای و همچنین مواردی مانند ایمیل و غیره را پوشش می‌دهد. با آنها می‌توانید کاملاً مطمئن باشید که هیچ فایلی را در سیستم خود از دست نخواهید داد.

این یک ابزار بسیار یکپارچه است که می‌تواند استخراج داده‌ها از پارتیشن‌های آسیب‌دیده، فرمت شده یا به طور جدی رمزگذاری شده را مدیریت کند. راحتی، امکان انتخاب بین حالت اسکن سریع و عمیق با توجه به نیاز کاربر است.

 

4. Novastore

DOWNLOAD

+پشتیبان گیری خودکار
+پشتیبانی از بسیاری از فرمت‌ها
+بازیابی سریع فایل‌ها
+به‌روز رسانی رایگان

-امکان دارد که نقص‌هایی رخ دهد

برنامه Novastore برای بکاپ از هارد

این نرم افزار پشتیبان گیری خودکار هارد اکسترنال به دلیل سادگی استفاده و تعداد ویژگی‌های مفید آن محبوبیت زیادی در بین متخصصین کامپیوتر دارد. این برنامه زمانی که به درستی پیکربندی شده است، فرآیند پشتیبان گیری روزانه را خودکار می‌کند.

علاوه بر این، Novastor در صورت کار نکردن درایوها، پشتیبان گیری را انجام می‌دهد و ابزاری ضروری برای بازیابی چیزی است که شما به آن به شدت نیاز دارید. از جمله مزایای این برنامه، گزینه‌های پشتیبان گیری فراوان است که قابلیت ایجاد نسخه‌هایی را روی یک درایو خارجی می‌دهد و به‌راحتی آن‌ها را در شبکه و حتی در پلتفرم‌های مختلف اشتراک‌گذاری فایل ذخیره کنید.

 

5. Recuva

DOWNLOAD

+گزینه حذف ایمن
+پشتیبانی از انواع دستگاه‌ها
+رابط کاربرپسند
+پشتیبانی از فرمت غنی

-روی کامپیوترهای ضعیف فریز می‌شود

برنامه Recuva برای بکاپ از هارد

Recuva یک برنامه ساده و راحت برای پشتیبان گیری خودکار از هارد دیسک است. علاوه بر این، توسط بسیاری از کاربران به عنوان بهترین نرم افزار رایگان بازیابی اطلاعات هارد نیز در نظر گرفته می‌شود. مزیت اصلی آن پشتیبانی از تعداد زیادی فرمت فایل است که امکان کپی فایل‌های رسانه‌ای یا اسناد کاری از همه نوع، از جمله نامه را فراهم می‌کند.

پشتیبانی از هر نوع دستگاه، خارجی یا داخلی، کوچک یا بزرگ از دیگر قابلیت های این برنامه است. ویژگی‌های منحصربه‌فرد شامل گزینه حذف امن است که به شما امکان می‌دهد مواردی را که دیگر نیازی ندارید به طور دائم حذف کنید. حالت اسکن عمیق به شما کمک می‌کند کاملاً همه فایل‌های موجود در رسانه را پیدا کنید، حتی اگر آسیب‌دیده هستند.

 

6. Handy Backup

DOWNLOAD

+سریع‌ترین نسخه
+پشتیبانی از بسیاری از فرمت‌ها
+رونویسی خودکار
+حفاظت از اطلاعات شخصی

-رابط کاربری کمی گیج‌کننده

برنامه Handy Backup برای بکاپ از هارد

این یکی دیگر از برنامه‌های محبوب برای پشتیبان گیری از هارد اکسترنال و بازیابی اطلاعات در صورت بروز مشکل است. مهم نیست که هارد دیسک خود را به کدام شکاف وصل می‌کنید، پشتیبان گیری با این برنامه بسیار سریع است، زیرا این روش تمام قالب بندی اصلی را حفظ می‌کند.

می‌توانید با ایجاد وظیفه مربوطه به عنوان سرویس ویندوز، پشتیبان گیری خودکار را برای اجرا در زمان‌های مشخص یا در زمان اجرا برنامه‌ریزی کنید. یکی دیگر از ویژگی‌های این برنامه، رمزگذاری درجه نظامی است که داده‌ها را از عناصر مخرب ایمن نگه می‌دارد.

 

7. Fbackup

DOWNLOAD

+عملکرد صرفه‌جویی در فضای ذخیره سازی
+فرمت‌های زیادی را می‌شناسد
+رونویسی خودکار
+از اطلاعات حساس محافظت می‌کند

-رابط کاربری کمی گیج‌کننده

برنامه Fbackup برای بکاپ از هارد

این نرم افزار پشتیبان گیری درایو خارجی در درجه اول برای تعامل با سیگیت طراحی شده است. در ابتدا تغییرات را بررسی می‌کند و به‌طور خودکار مواردی را که حاوی آنها هستند به‌روز می‌کند. نرم افزار شبیه‌سازی دیسک ساختار منظمی دارد و تنظیم به کاپ حرفه‌ای از اطلاعات در حافظه‌های اکسترنال را آسان می‌کند.

به عنوان ویژگی‌های پیشرفته‌تر، توسعه‌دهندگان رمزهای عبور امنیتی و فشرده‌سازی را معرفی کرده‌اند. مزایای اضافی شامل پشتیبانی کاربر با کیفیت بالا از سوی توسعه‌دهندگان است. رابط کاربری، یکی از معدود مشکلات کار با این برنامه است.

 

8. AOMEI Backupper

DOWNLOAD

+نگه‌داری فایل‌های تصاویر ایمن در کل هارد
+فایل‌های محافظت‌شده
+رابط کاربرپسند
+محافظت از اطلاعات شخصی

-گاهی اوقات دچار مشکل است

برنامه AOMEI Backupper برای بکاپ از هارد

این نرم افزار جامع پشتیبان گیری هارد اکسترنال برای استفاده سریع در محیط‌های اداری یا خانگی بهینه شده است. مزیت اصلی این برنامه این است که یک فایل تصویری محافظت شده از کل دیسک یا بخش آن به دنبال مکان‌نماهای شما ایجاد می‌کند.

تکرار را می‌توان از قبل برنامه‌ریزی کرد و به روش‌های متعددی اجرا کرد، مانند فاصله کامل، افزایشی، روزانه یا در فواصل وسیع‌تر. شما می‌توانید هر چیزی را ذخیره کنید – از اسناد اداری مهم گرفته تا داده‌های بازی در شبکه یا NAS.

 

جمع‌بندی

در مجموعه این انتخاب شما بستگی دارد که چه گزینه‌های از بین این 8 روش برای پشتیبان گیری و به کاپ از هارد را انتخاب کنید. مهم‌ترین نکته استفاده درست از آنها و یاد گرفتن چگونگی کار کردن با این برنامه‌ها است. اگر آشنایی خاصی با این ابزارها ندارید و تخصصی در به کاپ گرفتن از هارد ندارید، در ابتدا به یک متخصص کامپیوتر و هارد رجوع کنید تا بدون هیچ نگرانی و خطر خراب شدن اطلاعات هارد، کل اطلاعات شما بازیافت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا