29 آسیب و مضرات خوابیدن با آرایش صورت و چشم برای پوست صورت

مضراتی که هنگام خوابیدن با آرایش صورت برای ما وجود دارد؟!

برای درک اینکه خوابیدن با آرایش ایده‌ای وحشتناک است، نیازی به اطلاعات زیاد در مورد پوست ندارید. برای پوست یا ملحفه‌های شما خوب نیست. شاید فکر کنید خیلی دیر شده است و خسته‌اید. خوابیدن ، بدون شستن صورتم فقط یک‌بار چه ضرری دارد؟ خب، بیشتر از چیزی که فکرش را می‌کنید ضرر دارد. رفتن به رختخواب بدون شستن صورت ، خبر بدی است و می‌تواند اثرات مضر زیادی داشته باشد. در اینجا چیزهای بدی است که وقتی قبل از خواب آرایش خود را پاک نمی‌کنید برای پوست، مژه‌ها و زیر سطح شما اتفاق می‌افتد.

مهمترین مضرات خوابیدن با آرایش صورت و چهره

منافذ مسدود شده

منافذ مسدود شده

خوابیدن با آرایش باعث قتل منافذ پوست شما می‌شود. پزشک متخصص پوست و مؤلف و نویسنده کتاب قوانین پوست، می‌گوید: «رفتن به رختخواب با آرایش منافذ را مسدود می‌کند، زیرا بسیاری از محصولات آرایشی حاوی موادی مانند سیلیکون هستند که منافذ را مسدود می‌کنند». “وقتی منافذ شما مسدود می‌شود، پوست شما متورم می‌شود. اگر مستعد آکنه هستید، می‌تواند منجر به جوش شود.” شما با بی‌توجهی به پاک کردن آرایش در پایان روز به‌طور مؤثری به پوست آسیب می‌رسانید.

آکنه می‌گیری

آکنه می‌گیری

پوست ما هرگز از کار نمی‌افتد، درست مانند قلب ما که هرگز از تپش باز نمی‌ایستد. درست مانند اندام‌های داخلی ما، پوست ما همیشه در حال کار است. پوست از آب، پروتئین، چربی، مواد معدنی و مواد شیمیایی مختلف تشکیل شده است. پوست نیز پوشیده از منافذ است و به ما اجازه می‌دهد عرق کنیم و سموم دفع کنیم. یک مرطوب‌کننده طبیعی که پوست را آب‌رسانی می‌کند و سلول‌های مرده پوست و سایر محرک‌ها را از منافذ ما پاک می‌کند.” استفاده از آرایش، منافذ را از ترشح سموم مسدود می‌کند، که می‌تواند به مرور زمان منجر به بزرگ‌تر شدن منافذ و آکنه شود.

فشار مکانیکی صورت شما روی بالش می‌تواند آرایش را به فولیکول‌های مو خرد کند و در نتیجه منافذ آکنه را مسدود کند. از دست دادن چند دقیقه از بستن چشم به نفع استفاده از مقداری کرم سرد و شستشوی صورت، وقتی از این منظر به آن فکر می‌کنید، چندان دردسرساز به نظر نمی‌رسد، این‌طور نیست؟

سلول‌های پوست آسیب دیده‌اند

سلول‌های پوست آسیب دیده‌اند

سلول‌های پوست نیز با خوابیدن با آرایش آسیب می‌بینند. آرایش می‌تواند آلاینده‌های محیطی و رادیکال‌های آزاد را که می‌توانند به سلول‌های پوست از جمله کلاژن آسیب برسانند، به دام بیندازد و منجر به‌پیری زودرس پوست شود. بنابراین نه تنها ریختن کانسیلر شما در نهایت باعث بسته شدن منافذ و ایجاد جوش می‌شود، بلکه می‌تواند روند پیری را نیز تسریع کند.

پوست شما کدر می‌شود

پوست شما کدر می‌شود

پوست شبنم دار، درخشان، صاف و صاف معمولاً یک ویژگی مطلوب است. پوست کدر، رنگ‌پریده یا خشک نیست. اگر از یک محصول آرایشی مانند هایلایتر برای ایجاد درخشش صورتی مایل به هلویی استفاده می‌کنید، عالی است. اما خوابیدن در آن می‌تواند اثر معکوس داشته باشد. “پوست ما بزرگ‌ترین عضو بدن ما است و عملکردهای حیاتی مانند ترشح عرق، ترشح چربی، بهبود زخم‌ها و تنظیم گرما را برای بدن ما انجام می‌دهد.”

بنابراین ضروری است که مرتباً تمیز و لایه‌برداری کنیم و مخصوصاً در آرایش خود نخوابیم! منافذ مسدود شده و دانه‌های سرسیاه که به‌عنوان کومدون نیز شناخته می‌شوند، زمانی ایجاد می‌شوند که سلول‌های مرده پوست، چربی و آرایش در منافذ گیر کرده و پوست را خفه می‌کنند. ” این منافذ مسدود پیش‌درآمد جوش‌های آکنه مانند هستند و پوست را کدر و بی‌روح نشان می‌دهند. این دلیل کافی برای دست زدن به یک دستمال پاک‌کننده آرایش یا دستمال شستشو است، مهم نیست چقدر دیر یا چقدر خسته هستید.

در روند تعمیر پوست اختلال ایجاد می‌کنید

در روند تعمیر پوست اختلال ایجاد می‌کنید

بدن ما در حالت استراحت بازسازی می‌شود. همین امر برای پوست ما نیز صادق است. «پوست هنگام خواب خودش را ترمیم می‌کند، بنابراین پاک کردن آرایش در شب مهم است زیرا به منافذ شما اجازه می‌دهد تا سموم ترشح کنند که پوست شما را آبرسانی می‌کند و از آن در برابر رادیکال‌های آزاد موجود در هوا محافظت می‌کند.» اگر آرایش را ترک کنید، این فرآیندهای مهم را مختل می‌کند.

عدم پوست بازسازی

عدم پوست بازسازی

همان‌طور که گفته شد، هنگام خواب، پوست بازسازی می‌شود و خود را التیام می‌بخشد. یک شب خوابیدن با آرایش روی صورت، تعادل لطیف پوست شما را به هم می‌زند و شما را عقب می‌اندازد. “وقتی می‌خوابید، پوست شما بازسازی می‌شود. وقتی منافذ شما مسدود می‌شود، پوست شما نمی‌تواند نفس بکشد و بنابراین نمی‌تواند بازسازی شود. روغن در منافذ شما جمع می‌شود. و خودبه‌خود می‌چرخد. به باکتری تبدیل می‌شود که می‌تواند منجر به مشکلات پوستی مختلف شود.”

شما می‌توانید روند پیری را تسریع کنید، به همین دلیل سریع‌تر چین‌وچروک می‌شود.

عدم پوست بازسازی

یکی از متخصصان به یکی دیگر از محصولات جانبی بد این عادت اشاره می‌کند – پیری زودرس! او می‌گوید: “خوابیدن در آرایش منافذ را مسدود می‌کند و باعث جوش می‌شود، پوست را خشک می‌کند که باعث قرمزی و حساسیت می‌شود و روند پیری را تسریع می‌کند که منجر به چین و چروک‌های زودرس می‌شود.”

متخصصان پوست نسبت به خوابیدن با آرایش که منجر به چین‌وچروک می‌شود، هشدار می‌دهد. پاک نکردن آرایش قبل از رفتن به رختخواب به این معنی است که روی صورتت جمع شده است. “هرچقدر که آرایش فوق‌العاده است، اگر قبل از خواب به‌درستی پاک نشود، می‌تواند باعث تجزیه کلاژن شود. اگر کلاژن نتواند به‌درستی تولید شود، به این معنی است که پوست شما سریعتر از آنچه تصور می‌شود پیر می‌شود؛ کم‌آبی بدن، که منجر به چین و چروک‌های بیشتر به عمیق‌تر شدن چروک‌های موجود کمک می‌کند.

پوست خود را خشک کنید

پوست خود را خشک کنید

ماندن آرایش در طول شب، حتی اگر صبح صورت خود را بشویید، باعث پوسته پوسته‌شدن، ناهمواری و خشکی آن می‌شود. «اگر شب‌ها صورت خود را به‌درستی تمیز کنید و با محصولات حاوی موادی مانند آلوئه‌ورا یا فندق جادوگر مرطوب کنید، این به پوست شما فرصتی می‌دهد تا در شب‌ترمیم و تجدید شود.» پاک نکردن آرایش، این فرصت را از پوست شما سلب می‌کند و در عوض باعث خشکی آن می‌شود، در نتیجه هر بار که پیشانی خود را چروک می‌کنید یا در خواب خیره می‌شوید، این اثر مدت بیشتری باقی می‌ماند.

پوست خود را خشک کنید

“پوست خشک به معنای از دست دادن خاصیت ارتجاعی است … که باعث می‌شود چین و چروک‌ها و لک‌ها بیش از هر زمان دیگری برجسته‌تر شوند. اگر پوست شما به‌طور مکرر و برای مدت طولانی به این روش نادیده گرفته شود، می‌تواند چین و چروک‌ها را شبیه به آن کند. زخم‌ها عمیق می‌شوند.

رنگ پوستی ناهموار خواهید داشت

رنگ پوستی ناهموار خواهید داشت

علاوه بر فاکتور پیری و عدم رعایت بهداشت، “عدم مراقبت از پوست مناسب نیز می‌تواند رنگ ناهموار پوست را تشدید کند. زیرا پوست شما در شب‌هنگام خواب بازسازی می‌شود و از آن محروم می‌شود. از ترکیبات معروف به ضد رنگ‌دانه به معنای از بین بردن هر گونه آسیب به پوست است. همین اصل در مورد لکه‌های پیری/لکه‌های خشک نیز صدق می‌کند.

بهبود سلول شما قطع شده است

بهبود سلول شما قطع شده است

خواب فقط بدن و استخوان ما را آرام نمی‌کند – چیزهای بیشتری برای بازی کردن وجود دارد. “تجدید سلولی در طول شب هنگام خواب اتفاق می‌افتد.” “بنابراین خوابیدن با آرایش این فرآیند را مختل می‌کند و منافذ شما را می‌بندد! به معنای واقعی کلمه از چرخش سلولی جلوگیری می‌کند، چیزی که برای جوانی پوست به آن نیاز دارید، بنابراین پیر، خسته، خشک و ناسالم به نظر می‌رسد. پوست یک اندام است و بیشتر لوازم‌آرایشی مملو از مواد شیمیایی سمی هستند. بنابراین ضروری است که قبل از خواب پوست خود را بشویید.

چشمان شما عصبانی می‌شود

چشمان شما عصبانی می‌شود

چشم‌های تحریک‌شده و پف‌کرده نیز می‌تواند نتیجه خواب با آرایش باشد. “آرایش چشم، مانند سایه، خط چشم و ریمل، باید هر شب قبل از خواب شسته شود. در غیر این صورت، ناحیه چشم با پف‌کرده و قرمز شدن پاسخ می‌دهد. مژه‌ها از کره چشم ما در برابر گردوغبار، گرده گل و محیط محافظت می‌کنند. بنابراین وقتی آنها را خوب نمی‌شوییم، این مواد آرایشی مخلوط شده، پاسخ ایمنی ما را برای مبارزه با عفونت احتمالی تحریک می‌کند.

نتیجه: چشم‌های پف‌کرده، قرمز، تحریک‌شده، خسته. با چشم‌های دودی یا تلنگر به شکل چشم‌گربه‌ای – بدون تحریک، خون‌ریزی و پف کردن!

مژه‌ها ممکن است بشکنند

مژه‌ها ممکن است بشکنند

یکی دیگر از پیامدهای منفی خواب در آرایش چشم، مانند ریمل و خط چشم، این است که این محصول می‌تواند روی مژه‌های شما مالیده شود و باعث شکستن آنها شود. “عدم پاک کردن آرایش چشم به‌درستی منجر به شکستگی مژه‌ها می‌شود.” از یک پاک‌کننده ملایم استفاده کنید. مژه‌های شما از شما تشکر خواهند کرد.

باعث ایجاد ناگت

باعث ایجاد ناگت

«خوابیدن با ریمل نه تنها می‌تواند منجر به شکنندگی و شکستن مژه‌های دلپذیر شما شود، بلکه می‌تواند فولیکول‌های مژه را مسدود کند و باعث ایجاد ناگت شود.»

اگزمای پلک

اگزمای پلک

اگزما یک مشکل شایع پوستی برای بسیاری است اما روی پلک؟ آره! “عدم پاک کردن صحیح آرایش چشم و ماندن در سایه‌ها، آسترها و ریمل می‌تواند باعث درماتیت تحریک‌کننده شود که اساساً اگزما در نواحی پلک است.” “این می‌تواند منجر به راش، پوسته پوسته‌شدن، خارش و گاهی اوقات احساس سوزش در ناحیه شود. در صورت بروز این مشکل، معمولاً با یک آستروئید موضعی با قدرت کم، درمان با متخصص پوست ممکن است نشان داده شود.”

می‌توانید قرنیه را خراش دهید

می‌توانید قرنیه را خراش دهید

متخصص خواب بهداشتی با تشک فرم، می‌داند که این دانش نسبتاً رایج است که رفتن به رختخواب با آرایش می‌تواند باعث ایجاد چین‌وچروک و خشکی پوست شود. اما یک مشکل بزرگ‌تر وجود دارد. “وقتی روی رختخواب آرایش می‌کنید، واقعاً مشکل را گسترش می‌دهید. نه تنها باعث خشکی پوست و چین‌وچروک می‌شوید، بلکه بقایای آرایش را روی تخت خود باقی می‌گذارید. این چرخه بدی است. زیرا در شب‌هایی که اگر این کار را انجام می‌دهید، روی پوست پر از باکتری و آرایشی می‌خوابید. پتو، بالش و ملحفه. فکرش را بکنید مانند راه رفتن در خیابان‌های تهران با پای برهنه و سپس خزیدن در رختخواب.» اگر به دلیل دیگری برای متوقف نکردن روند شستن صورت و پاک کردن آرایش قبل از خواب نیاز دارید، فقط این کار را انجام دهید.

لب‌های خشکیده و ترک‌خورده

لب‌های خشکیده و ترک‌خورده

لب‌های ترک‌خورده بدترین هستند. آنها دردناک هستند. علاوه بر این، لب‌های ترک‌خورده و پوسته‌پوسته سطحی نیست که هنگام استفاده از براق یا رژ لب به دنبال آن باشید. بنابراین، اگر آن را با رژ لب رشد کنید، رطوبت را جذب می‌کند و منجر به ترک خوردن می‌شود.

از روال عادی خارج نشوید

از روال عادی خارج نشوید

روتین‌ها و رژیم‌ها برای سلامت پوست شما ضروری هستند. بر اهمیت حفظ روال خود و عدم تمایل به خوابیدن با آرایش تاکید می‌کند. او همچنین این نکات را در مورد نحوه مراقبت از پوست و نحوه پاک کردن آرایش ارائه کرد.

شما باید صورت خود را دو بار در روز بشویید تا سموم، تجمع سلول‌های مرده و محصول مخلوط شده با روغن و سلول‌ها را از بین ببرید. وقتی به نمونه‌برداری از پوست صورت زیر میکروسکوپ نگاه می‌کنیم، از میزان مواد آرایشی و محصولی که در منافذ و بین پوسته‌های پوست مرده گیر کرده‌اند، شوکه می‌شوید.

این “گوک” باعث می‌شود پوست شما کدر به نظر برسد و منافذ شما مسدودتر از حد معمول به نظر برسند. آرایش چشم همچنین چشم‌ها را تحریک می‌کند و غدد چربی اطراف خط مژه را با ذرات محصول، رنگدانه‌ها و ذرات معدنی مسدود می‌کند.

“شب بهترین زمان برای رتینوئیدها است – ضد چین‌وچروک که همچنین به بهبود رنگ ناهموار پوست کمک می‌کند و همچنین با منافذ مسدود شده و آکنه مبارزه می‌کند. رتینوئیدها مانند رتینول در اثر نور تجزیه می‌شوند، بنابراین قبل از خاموش کردن آن استفاده کنید. برای خواب سبک است.”

7 اتفاقی که وقتی با آرایش می‌خوابید اتفاق می‌افتد

خوابیدن با آرایش چیزی است که برای همه ما اتفاق می‌افتد، اما لزوماً عادت کردن به آن چیز عاقلانه‌ای نیست. اگر مرتباً مقدار زیادی محصول روی ملحفه می‌زنید، برای اتفاقاتی که ممکن است هنگام خواب با آرایش رخ دهد آماده باشید.

در حالی که با آرایش می‌خوابیدم و هیچ‌وقت مشکلی نداشتم، یک بار واقعاً باعث شد که بفهمم چقدر مهم است که سعی کنم آن را به‌طور منظم انجام ندهم. من بعد از جشن گرفتن عروسی یکی از دوستانم با سایر ساقدوش‌ها و دامادها تا دیروقت بیرون بودم و تا حدود ساعت 4 صبح به ملحفه‌های هتلم نخوردم و اجازه دهید به شما بگویم، هیچ آرایشی وجود نداشت.

صبح روز بعد از خواب بیدار شدم و دیدم که چشمانم به‌شدت قرمز و می‌سوزد، و صورتم احساس چسبندگی می‌کرد. اگر یک احساس فوق‌العاده شادی بخواهید. من در نهایت با یک کابوس از تکه‌های سایه چشم براق زیر پلک‌هایم ظاهر شدم که پاک کردن موفقیت‌آمیز آن زمان زیادی طول کشید. از زمان فاجعه آرایش، من همیشه سعی می‌کنم بسیار مسئولیت‌پذیر باشم.

در حالی که امیدوارم شما داستان ترسناکی مانند داستان من نداشته باشید، مطمئن شوید که برای اتفاقاتی که ممکن است در صورت خوابیدن با آرایش رخ دهد آماده باشید.

1. التهاب و سوزش چشم

1. التهاب و سوزش چشم

“غفلت از پاک کردن آرایش چشم می‌تواند باعث خشکی، قرمزی، تحریک و عفونت شود.”

2. چین‌وچروک

2. چین‌وچروک

«خوابیدن با آرایش می‌تواند قرار گرفتن در معرض رادیکال‌های آزاد را افزایش دهد، که کلاژن را می‌شکند و پوست را سریع‌تر پیر می‌کند.»

3. مسدود شدن منافذ

3. مسدود شدن منافذ

این ممکن است واضح به نظر برسد، اما حذف نکردن فونداسیون قطعاً می‌تواند منجر به مسدود شدن منافذ و جوش‌های بزرگ شود.

4. پوست خشک

4. پوست خشک

“باقی‌مانده آرایش، می‌تواند با ایجاد سدی که مانع از نفوذ مواد مفید به سطح پوست می‌شود، جذب محصولات مراقبت از پوست را مهار کند.” این بدان معنی است که مرطوب‌کننده موردعلاقه شما نمی‌تواند پوست خشک شما را تغذیه کند!

5. انسداد فولیکول مژه

5. انسداد فولیکول مژه

این یک مانور نیست. خوابیدن با ریمل و خط ضخیم “ممکن است فولیکول‌های ریز مو و غدد چربی روی پلک‌های شما را مسدود کند.” هنگامی که این نواحی مسدود می‌شوند. برجستگی‌های کوچکی به نام کورک یا پوسته ایجاد می‌شود.

6. مژه‌های شکسته

6. مژه‌های شکسته

در اینجا یک مشکل دیگر با ریمل وجود دارد. “رها کردن ریمل می‌تواند باعث شکافتن مژه‌ها، شکستن آسان و حتی ریزش سریع‌تر شود.” از آنجایی که مدیریت دو شاخه شدن روی سر شما کافی نبود، درست می‌گویم؟

7. لب‌های ترک‌خورده

7. لب‌های ترک‌خورده

متأسفانه، اگر این رژ لب فوق‌العاده را برای مدت طولانی نگه دارید، می‌تواند رطوبت بالایی نیز داشته باشد. خوابیدن با هر نوع رژلبی خشکی و ترک خوردن را به دنبال دارد. به جای آن بهتر است از یک بالم لب مرطوب‌کننده استفاده کنید!

در اینجا چیزی است که خوابیدن با آرایش واقعاً برای پوست شما انجام می‌دهد

مطمئناً برای شما پیش آمده است. تازه از اواخر شب به خانه آمده‌اید و با دوستانتان به جشن عروسی رفته‌اید، و همین جاست، تخت راحت شما، منتظر است تا با آن برخورد کند و تا صبح بیهوش شود. در هیچ کجای این سناریو به این موضوع اشاره نکردیم که شما صورت خود را شسته‌اید، زیرا، اجازه دهید با آن روبرو شویم، تخت شما را به نام شما صدا می‌کرد. برای برخی از ما، این امر بیش از حد معمول است، حتی در شب‌های معمولی که آن‌قدر خسته هستیم که نمی‌توانیم زیر دوش برویم و ظاهر خود را در روز بشوییم. کاش آرایشی اختراع می‌کردند که خودش را پاک می‌کرد.

بنابراین، در حالی که اغلب به ما می‌گویند که خوابیدن با آرایش یکی از بدترین کارهایی است که می‌توانید با پوست خود انجام دهید (علاوه بر پختن در زیر نور خورشید)، تصمیم گرفتیم بررسی کنیم که خوابیدن با آرایش واقعاً چه کاری برای ما انجام می‌دهد. پوست. به تصاویر زیر نگاه کنید تا ببینید وقتی صورت خود را نمی‌شویید چه اتفاقی می‌افتد.

پیری زودرس و تخریب کلاژن

پیری زودرس و تخریب کلاژن

تنبلی در پاک کردن آرایش می‌تواند منجر به پیری زودرس و بدتر شدن کلاژن شود. «خوابیدن با آرایش ایده خوبی نیست. اول، آرایش می‌تواند آلودگی‌ها و آلاینده‌های محیطی را در داخل پوست به دام بیندازد و این نوع استرس محیطی می‌تواند منجر به افزایش رادیکال‌های آزاد شود که می‌تواند باعث جهش DNA، تخریب کلاژن شود و به‌مرور زمان منجر به پیری زودرس شود.»

شعله‌ور شدن آکنه

شعله‌ور شدن آکنه

ممکن است پس از آرایش کامل با یک یا دو یا چند جوش از خواب بیدار شده باشید، که تصادفی نیست. «آرایش طولانی‌مدت هنگام خواب می‌تواند منافذ را مسدود کند و منجر به جوش‌های آکنه شود ».

پوست خشک

پوست خشک

متخصصان خاطرنشان می‌کنند که خواب طولانی‌مدت با آرایش نیز می‌تواند در روند لایه‌برداری طبیعی پوست اختلال ایجاد کند، “و این می‌تواند منجر به پوستی کدر، خشک و خشن شود.”

چشم‌های ملتهب و پوست تحریک‌شده

چشم‌های ملتهب و پوست تحریک‌شده

«پاک‌سازی ملایم پوست یک عامل کلیدی در کاهش انتشار باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌های مضر بوده است.» “آرایش چشم، به‌ویژه ریمل، می‌تواند حاوی عوامل بیماری‌زا مضر باشد که می‌تواند منجر به التهاب و آسیب در داخل و اطراف چشم شود. یک روال پاک‌سازی روزانه می‌تواند به کاهش آلودگی آرایش شما نیز کمک کند.”

التهاب نیز می‌تواند نتیجه یک واکنش آلرژیک باشد. آرایشی که مانند داروهای موضعی تحت نظارت سازمان غذا و دارو نیست، ممکن است شامل موادی باشد که ممکن است پوست را تحریک کند، به‌خصوص اگر برای مدت طولانی روی پوست بماند.

پوست نازک اطراف چشم به‌ویژه در معرض خطر است. این می‌تواند منجر به درماتیت تماسی آلرژیک و تحریک‌پذیر یا ظاهر لکه‌های قرمز، پوسته‌پوسته و خارش‌دار شود.

اگر شستشوی چهره به‌صورت دائمی انجام می دهید و فقط چند بار هفته استفاده می‌کنید، نگران نباشید. “یک یا دو روز پاک‌سازی نکردن بعید است که اثرات منفی طولانی‌مدت داشته باشد، اما ایجاد عادت به مسواک زدن آرایش نکردن به‌آرامی می‌تواند به توانایی پوست شما برای بالا رفتن سن و سلامت کلی پوست شما آسیب برساند.”

نکات آرایشی بیشتر:

جوان نشان دادن صورت با آرایش

بهترین ویتامین های رشد مو

پاک کردن لکه صورت در زمان کم

اشتباهات مهم در هنگام آرایش

چگونه گونه لاغر داشته باشیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا