هنر و سینما

زندگینامه موسیقی‌دان و آهنگساز بزرگ ایرانی شهرداد روحانی

زندگینامه موسیقی‌دان و آهنگساز بزرگ شهرداد روحانی

مطالعه زندگینامه اشخاص بزرگ و موفق همیشه می‌تواند باعث ایجاد انگیزه در افراد شود. سرگذشت بزرگانی که در زمینه‌های مختلف توانسته‌اند به موفقیت دست یابند، می‌تواند بسیار جذاب باشد. این افراد که محبوبیت بسیاری در بین مردم دارند، مسیر طولانی را طی کرده‌اند و کسب اطلاعاتی درباره زندگی آن‌ها به خصوص برای طرفداران‌شان لذت بخش خواهد بود. شهرداد روحانی یکی از بزرگان موسیقی و آهنگساز ایرانی محسوب می‌شود.

این هنرمند فرهیخته تا کنون آثار بسیار ارزشمندی را پدید آورده است. ایشان به عنوان رهبر ارکستر هم شناخته شده‌اند. در دانشگاه کسب و کار بیوگرافی هنرمندانی مانند استاد روحانی و بسیاری دیگر از بزرگان و دانشمندان در زمینه‌های مختلف رامی‌توان مشاهده کرد؛ همچنین مطالبی درباره موفقیت برندهای مختلفی مانند شرکت اپل را می‌توان از آن جا بدست آورد.

اگر به کارآفرینی و موضوعات مرتبط با آن علاقمند هستید توصیه می‌کنیم حتما سری به وب سایت هایی مانند فرچون، فوربز، دانشگاه کسب و کار، بیزینس اینسایدر و هاروارد بیزینس ریویو بزنید و اطلاعات خودتان را در موضوعات کارآفرینی، استارتاپ، سرمایه گذاری و توسعه فردی بالا ببرید. در ادامه این مطلب توضیحاتی درباره زندگی شهرداد روحانی به شما ارائه خواهیم کرد و سرگذشت ایشان را بررسی می‌کنیم.

نگاهی بر زندگی دوران کودکی استاد روحانی

در 6 خرداد ماه 1333 استاد روحانی در شهر تهران به دنیا آمد. پدر و برادران شهرداد روحانی همگی اهل موسیقی بودند و در این حوزه فعالیت می‌کردند. رضا روحانی پدر ایشان که خود از اهالی موسیقی بود، این حرفه و هنر را به فرزندانش هم منتقل کرده بود. شهرداد هم مانند دیگر اعضای خانواده به سمت موسیقی کشیده شد و آن چنان به این هنر علاقه داشت که در سن شش سالگی می‌توانست پیانو بنوازد.

انوشیروان روحانی برادر بزرگ‌تر ایشان است. استاد روحانی از بردار بزرگ خود نکات بسیاری را آموخت اما علاوه بر این استادان بزرگ دیگری هم برای آموختن موسیقی داشت. ایشان که در خانواده‌ای اهل موسیقی به دنیا آمده بود، توانست در ده سالگی خود به هنرستان موسیقی برود. او در این محیط با بسیاری از استادان بزرگ و هنرمندان برجسته موسیقی آشنا شد و از آموزش‌ها و تجربه آن‌ها برای پیشرفت خود استفاده کرد.

نگاهی بر زندگی دوران کودکی استاد روحانی

ادامه موسیقی به صورت حرفه‌ای

استاد روحانی بعد از این که دوره موسیقی خود را در هنرستان موسیقی به پایان رساند، برای یادگیری بیشتر و پیشرفت در موسیقی تصمیم گرفت که به شهر وین سفر کند. با وجود دوری از خانواده شهرداد توانست به خوبی برای هدفش تلاش کند و موسیقی فوق العاده وین را با علاقه بسیار دنبال می‌کرد. این علاقه و اشتیاق او سبب شد تا وارد دنیایی دیگر از موسیقی شود.

موسیقی سمفونیک و ارکسترال از جمله موسیقی‌هایی بودند که استاد شهرداد در این شهر آموخت. توانایی و استعداد این استاد بزرگ موسیقی سبب شد که به خوبی خود را اثبات کند؛ به همین خاطر نظرهای بسیاری را به سمت خود جلب کرد و از طرف چندین دانشگاه برجسته به او پیشنهاد بورسیه دادند. سرانجام در میان این دانشگاه‌ها، بورسیه دانشگاهی در لس آنجلس را پذیرفت.

دستیابی به فرصت‌های جدید در آمریکا

شهرداد روحانی پس از این که به آمریکا سفر کرد، با موقعیت‌های شغلی جدیدی روبرو شد. استاد شهرداد زمانی که در آمریکا در حال تحصیل بود به عنوان رهبر ارکستر COTA لس آنجلس انتخاب شده بود و حتی بعد از آن هم مدتی این کار را ادامه داد. استاد روحانی حدودا چهار سال با این عنوان فعالیت می‌کرد.

شما هم می‌تواند با تقویت استعدادهای خود و کسب اطلاعات لازم درباره حرفه مورد نظرتان از وب سایت دانشگاه کسب و کار http://businessuni.net/ به موفقیت‌های چشمگیری دست یابید. برندهای بزرگ مانند شرکت اپل هم برای رسیدن به موفقیت راهکارهای مناسب را انتخاب کرده‌اند. دانشگاه کسب و کار، رسانه‌ای تخصصی در حوزه کارآفرینی است که تمامی موضوعات مرتبط با کارآفرینی را پوشش می‌دهد.

آشنایی با آثار معروف استاد روحانی

از جمله معروف‌ترین و برجسته‌ترین آثار این هنرمند بزرگ، موسیقی است که در سیزدهمین دوره بازی‌های آسیایی در کشور تایلند برای افتتاحیه و اختتامیه آن پخش شد. پس از گذشت یک سال از این ماجرا، کشور تایلند به این هنرمند توانا جایزه پینکانس را که معتبرترین جایزه هنری این کشور شناخته می‌شود، اهدا کرد.

یکی دیگر از موفقیت‌های بسیار ارزشمند این هنرمند در سال 1993 رخ داد که به عنوان رهبر ارکستر فیلارمونیک در اجرای آن‌ها حضور داشت. این اجرا در برنامه تلویزیونی پخش شد و یکی از پر بیننده‌ترین برنامه‌ها در تاریخ تلویزیون آمریکا محسوب می‌شود.

آشنایی با آثار معروف استاد روحانی

جمع‌بندی

با بیان این مطالب قصد داشتیم که شما را با زندگینامه هنرمند بزرگ موسیقی و آهنگساز معروف شهرداد روحانی آشنا کنیم. در این مطلب سعی کردیم اطلاعاتی درباره آثار و موفقیت‌های این استاد هنرمند در اختیار شما قرار دهیم. در صورتی که به زندگی نامه افراد موفق و بزرگان علم و هنر علاقه مند هستید، می‌توانید به وب سایت دانشگاه کسب و کار به آدرس http://businessuni.net/ مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا