نکات آرایشیمجله آرایشی

راهکار رفع اشتباهات رایج در هنگام آرایش کردن سریع

هر بار که عجله دارم، باید آرایشم را به هم بریزم: لک ریمل، خطوط پایه، و خرابی رژ لب! اووه نه!!! چه کسی وقت دارد همه‌چیز را بشوید و دوباره از نو شروع کند؟

در اینجا چند نکته برای مقابله با این اشتباهات کوچک آزاردهنده آرایش سریع و عجله‌ای وجود دارد!

چگونه اشتباهات رایج در هنگام آرایش سریع را برطرف کنیم؟

1. خطاهای پایه در آرایش سریع:

خطاهای پایه در آرایش سریع

هدف میکاپ ارائه ظاهری صاف، براق و بی‌عیب است. با این حال، مواقعی وجود دارد که از آرایش زیادی برای برجسته کردن آن لکه‌ها و عیوبی استفاده می‌شود که در وهله اول قرار بود پوشانده شوند.

توده به نظر می‌رسد و در خطوط ریز قرار می‌گیرد و ما را پیرتر از آنچه واقعاً هستیم نشان می‌دهد. اگر زمان مشکل بزرگی نیست، همیشه بهتر است آن را به طور کامل حذف کنید و دوباره استفاده کنید.

با این حال، از آنجایی که خیلی از افراد وقت کمی دارند، در اینجا یک راه حل سریع برای این خطاهای پایه وجود دارد:

از یک اسفنج آرایشی تمیز استفاده کنید و آن را کمی مرطوب کنید. اسفنج را به آرامی با حرکات رو به پایین روی صورت بمالید تا آرایش اضافی را پاک کنید.

اگر آرایش شما هنگام استفاده خیلی روشن یا خیلی تیره به نظر می‌رسد، هرگز سعی نکنید روی آن را با سایه تیره یا روشن‌تر بپوشانید.

این فقط مشکل را تشدید می‌کند و باعث می‌شود که عجیب‌وغریب به نظر برسد و مشخص می‌شود که این رنگ پوست شما نیست.

همیشه بهتر است آن را بردارید و از نو شروع کنید. با این حال، استثنائات این است که فونداسیون‌های معدنی را می‌توان به تنهایی یا با محصولات بیشتری مخلوط کرد تا رنگ را روشن یا شفاف کند.

همچنین زمانی که عجله دارید، از وسوسه زدن فونداسیون با انگشتان خود اجتناب کنید.

در ابتدا به نظر می‌رسد سریع‌ترین روش باشد، اما همیشه احتمال استفاده بیش‌ازحد از محصول یا رگه زدن روی فونداسیون وجود دارد. برس ها یا اسفنج‌های آرایشی بهترین هستند.

2. اشتباهات رژگونه:

مانند فونداسیون، انتخاب رنگ مناسب رژگونه برای شروع بسیار مهم است. اگر رژگونه به درستی استفاده شود ظاهری سالم به پوست می‌دهد.

با این حال، اگر بیش‌ازحد استفاده شود، در نهایت زرق‌وبرق دار به نظر می‌رسد. برای اصلاح مصرف بیش‌ازحد رژگونه، این ترفند ساده را دنبال کنید:

از یک برس پودری تمیز و کرکی استفاده کنید و گونه‌های خود را به آرامی بزنید تا رنگ آن کمی محو شود. حتی توپ‌های پنبه‌ای برای پخش رنگ رژگونه پودری و متالیک به خوبی کار می‌کنند.

اگر هنوز زیاد به نظر می‌رسد، یک پودر شفاف یا روشن بردارید و آن را روی رژگونه خود بمالید. این معمولاً رنگ را روشن می‌کند.

اگر در استفاده از رژگونه کرمی را مرتکب اشتباه شدید، کافی است این ترفند را دنبال کنید: کمی فونداسیون بردارید و از یک اسفنج آرایشی استفاده کنید و به آرامی آن را روی ناحیه گونه بمالید. این باید رنگ اضافی را حذف کند.

برای اشتباهات لکه روی گونه، کمی مرطوب‌کننده روی یک اسفنج بردارید و به آرامی آن را روی آن ناحیه بمالید. سپس فونداسیون خود را بردارید و از مقدار بسیارکمی برای پوشاندن ناحیه استفاده کنید.

اشتباهات رژگونه

3. اشتباهات ریمل:

این رایج‌ترین مشکلی است که در حین انجام آرایش با آن مواجه می‌شویم. در اغلب موارد، ریمل لکه‌دار می‌شود و ظاهر یک چشم خوب را کاملاً خراب می‌کند.

ساده‌ترین راه برای رفع آن این است که صبر کنید تا ریمل کاملاً خشک شود. سپس یک سواب پنبه‌ای تمیز بردارید، تا اگر دور هستید آن را پاک کنید و باید فوراً پوسته‌پوسته شود.

از مالیدن ریمل به عقب و جلو خودداری کنید. زیرا باعث از بین رفتن ظاهر طبیعی چشم شما می‌شود و احتمال انتقال آن به نواحی دیگر نیز وجود دارد.

با این حال، اگر ریمل پوسته‌پوسته نشد، یک پنبه تمیز بردارید و آن را به پاک‌کننده آرایش آغشته کنید و لکه را فقط روی ناحیه آسیب‌دیده بمالید.

اگر ریمل توده‌ای دارید، یک چوب ریمل شفاف بردارید و آن را با دقت روی مژه‌ها بمالید تا ریزش و ریمل اضافی پاک شود.

پس دفعه بعد که ریمل تمام شد، چوب‌دستی را دور نیندازید. آن را تمیز کنید و هر زمان که خواستید از آن برای حذف خطوط استفاده کنید!

اشتباهات ریمل

4. اشتباهات سایه چشم:

اگر مقدار زیادی سایه چشم زده‌اید یا نتیجه آن به دلخواه شما نیست و خیلی تیره است، یک برس ترکیبی تمیز بردارید و رنگ را تا زمانی که روشن‌تر شود استفاده کنید.

اگر هنوز خیلی تاریک است، همین ترفند را با رژگونه دنبال کنید. پودر شفاف یا روشن یا سایه چشم بژ را بردارید و روی تیره‌ترین سایه بزنید تا نرم شود.

برای پایین‌تر چشم‌ها، یک سواب پنبه‌ای تمیز بردارید تا از شر رنگ اضافی خلاص شوید.

اشتباهات سایه چشم

5. خطاهای خط چشم:

اصلاح خط چشم نامرتب ممکن است کمی مشکل باشد.

برای اینکه فقط خط چشم را درست کنید و بقیه آرایش را خراب نکنید، یک پنبه بردارید و آن را به پاک‌کننده آرایش آغشته کنید، سپس نوک آن را روی دستمال‌کاغذی قرار دهید تا بیشتر محصول پاک شود.

به آرامی روی ناحیه‌ای که می‌خواهید بردارید ضربه بزنید و لاینر را دوباره بمالید.

6. اشتباهات رژ لب:

اشتباهات رژ لب

اگر رژ لب شما دچار خطوط ریز یا لکه شد، در اینجا دو راه سریع برای رفع آن وجود دارد: یک برس تمیز بردارید، به کرم پودر آغشته کنید، و فونداسیون را برای پاک کردن لکه‌های رژ لب بزنید و همچنین رنگ زیرسازی را روی صورت خود بزنید.

با این حال، اگر رژ لب شما تیره‌تر از آن چیزی است که می‌خواهید، نیازی نیست آن را به طور کامل بردارید و دوباره شروع کنید. یک سایه طبیعی بژ بگیرید و روی آن بمالید تا رنگ نرم شود.

از طرف دیگر، می‌توانید چند بار پس از استفاده از سایه طبیعی خود، لب‌های خود را با یک دستمال تمیز آغشته کنید و رنگ تیره را روشن می‌کند.

برای جلوگیری از خرابی در وهله اول، خط لب را روی لب‌هایتان نزدیک به سایه رژ لب بزنید. این به عنوان یک مانع در برابر تکثیر رژ لب روی دندان و قسمت‌های اطراف لب عمل می‌کند!

برای اینکه مطمئن شوید رژ لب به دندان‌هایتان منتقل نمی‌شود، به این ترتیب عمل کنید: لب‌هایتان را با حرف O قرار دهید و انگشت اشاره‌تان را داخل O فرو کنید و آن را بیرون بکشید. این کمک می‌کند تا تمام رژ لب اضافی به انگشت شما منتقل شود نه به دندان شما.

اگر شما هم تکنیک خاصی برای آرایش در زمان سریع دارید که کارتان را راه میندازد، حتماً در بخش نظرات برای ما و دیگر دوستان ارسال کنید.

نکات آرایشی بیشتر:

چگونه گونه لاغر داشته باشیم

بهترین ژل شستشوی صورت

ساخت پاک کننده لاک ناخن خانگی

تکنیک ماندگاری طولانی رژ لب

کانتور کردن صورت با آرایش

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا