8 اشتباه آرایشی که می تواند شما را پیرتر نشان دهد

آرایش یک شمشیر دولبه است که می‌تواند کل ظاهر شما را بسازد یا آن را بشکند. برای مثال، اگر هنوز از خط لب تیره‌تر و رژ لب روشن‌تر برای پر کردن آن استفاده می‌کنید، می‌تواند سال‌ها به چهره شما اضافه کند.

از سوی دیگر، پر کردن ابروها می‌تواند در یک لحظه سال‌ها شما را پیرتر نشان دهد. در این پست 9 اشتباه زیبایی که می‌تواند شما را بزرگ‌تر از سن خود نشان دهد را فهرست کرده‌ایم.

مهم‌ترین اشتباهات آرایشی در پیرتر شدن نشان دادن صورت

1. فونداسیون روشن‌تر یا تیره‌تر بزنید:

فونداسیون با ظاهر سفید یا ترکیب شدن با زیرسازی تیره‌تر می‌تواند کل ظاهر آرایش شما را مخدوش کند. انجام صحیح آرایش اولیه بسیار مهم است و برای این کار لازم است سایه مناسبی از زیرسازی را برای پوست خود انتخاب کنید.

2. برای برداشتن ابرو بسیار نازک:

اولین قانون برای جوان‌تر به نظر رسیدن این است که ابروهای خود را به خوبی پر کنید، به همین دلیل ابروهای نازک و پف کرده دقیقاً برعکس عمل می‌کنند. ابروها را با ضخامت متوسط درآورید و اگر ابروهای روشن‌تری دارید، آنها را با مداد یا پودر و موم پر کنید.

3. مرطوب نکردن پوست قبل از آرایش:

پوستی که به خوبی مرطوب شده باشد، نرم، لطیف و جوان به نظر می‌رسد. حذف مرطوب‌کننده قبل از آرایش، خطوط و چین‌وچروک‌ها را برجسته می‌کند، بنابراین هرگز از مرطوب‌کننده غافل نشوید.

4. کاربرد خط لب تیره:

بزرگ‌ترین آرایشی که می‌توانیم انجام دهیم این است که لب‌ها را با خط لب بسیار تیره مشخص کنیم و سپس لب‌ها را با سایه روشن‌تر پر کنیم. این یک تکنیک آرایشی قدیمی است و باید از انجام آن کاملاً خودداری کنید.

5. رژگونه زیاد روی سیب گونه:

قرمزی بیش‌ازحد روی گونه‌ها باعث شادابی یا جوانی شما نمی‌شود. هنگام استفاده از رژگونه از یک دست سبک استفاده کنید و به یاد داشته باشید که رژگونه را به درستی ترکیب کنید.

6. بیش‌ازحد برجسته می‌کنید:

خوب، فید اینستاگرام که از خود می‌گیرید ممکن است به شما این باور را بدهد که همه‌چیز طبیعی است، اما در واقعیت، استفاده بیش‌ازحد از هایلایتر می‌تواند کل ظاهر شما را خراب کند. از هایلایتر با دستی سبک استفاده کنید تا رنگ صورت شما درخشان و شفاف به نظر برسد.

7. استفاده بیش‌ازحد از آرایش پودری:

پوست شبنم دار و مرطوب شده، شاداب‌تر و جوان‌تر به نظر می‌رسد و پودر زیاد باعث می‌شود آرایش خشک و برآمده به نظر برسد. بنابراین، محصولات پودری را کاهش دهید و اجازه دهید پوست انعطاف‌پذیر خود را نشان دهد.

8. پیروی نکردن از روش صحیح کانتورینگ:

با کانتورینگ صورت، می‌توانید صورت خود را آن‌طور که می‌خواهید آرایش کنید. شما به طور اشتباه دوست دارید تا آنچه را که می‌خواهید ارائه دهید و می‌خواهید که به آن توجه شود، برجسته می‌کنید و خطی ایجاد می‌کنید که می‌خواهید آن را کاهش دهید یا نمی‌خواهید که به آن توجه شود.

اگر بینی پرتر دارید، می‌توانید نوارهای نازکی از کانتور بکشید و آن‌ها را در وسط برجسته کنید و احساس نازک‌تری به شما بدهد. اگر پیشانی پهن دارید، کمی آرایش کردن پیشانی می‌تواند حس پیشانی کوچک‌تر را به شما بدهد.

اگر چانه کوچکی دارید، می‌توانید چانه خود را برجسته کنید، که باعث می‌شود چانه شما بلندتر به نظر برسد. همه‌چیز در مورد ایجاد تغییرات با آرایش است. اما انجام کانتورینگ به روش اشتباه می‌تواند شما را مسن‌تر نشان دهد.

اگر شما هم روش جالب‌تری دارید حتماً در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.

نکات آرایشی بیشتر:

جوان نشان دادن صورت با آرایش

بهترین ویتامین های رشد مو

درمان جوش با ماسک دارچین و عسل

پاک کردن لکه صورت در زمان کم

چگونه بینی را باریک نشان دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا