چگونه یک مانیتور خوب برای بازی انتخاب کنیم؟

مانیتور خوب برای بازی چه ویگی هایی باید داشته باشد؟

راحتی بازی به صندلی و میز راحت، عملکرد کامپیوتر و مانیتور بستگی دارد. کیفیت تصویر نمایش داده شده به تنظیمات مانیتور، نرخ تازه سازی، بازتولید رنگ و بسیاری ویژگی های دیگر بستگی دارد.

کدام مانیتور بازی کامپیوتری را انتخاب کنید؟ چه چیزی را باید به خاطر داشت و به چه مواردی باید توجه کرد؟

Jungle Screens را به عنوان مانیتور بازی انتخاب نکنید. ما مهمترین چیزهایی را که در صورت خرید مانیتور گیمینگ جدید باید در نظر داشته باشید را مرور می کنیم.

خرید مانیتور به راحتی می تواند با خرید هر جزء از کامپیوتر شما برابر باشد – منظور ما اشتباه است. این احتمالاً مهمترین خریدی است که می توانید از نظر سخت افزاری انجام دهید. این فقط برای گرفتن یک عکس خوب نیست. اساساً همه چیز در مورد تجربه بازی مورد نظر شما است.

این مقاله پاسخ هایی را ارائه می دهد که به دنبال چه چیزی هستید و چه چیزی را کم و بیش می توانید نادیده بگیرید.

صفحه بازی – انواع ماتریس

نوع ماتریس یکی از اولین سوالاتی است که هنگام فکر کردن به انتخاب یک مانیتور بازی باید به آن توجه کرد. پارامترهای اساسی نما به تصمیم گرفته شده بستگی دارد.

کیفیت تصویر، نمایش رنگ، زاویه دید و غیره را تعیین می کند. این جزء اصلی دستگاه، “پر کردن” آن است. بنابراین، هنگام خرید یک مانیتور جدید نیز ارزش توجه دارد.

صفحه بازی - انواع ماتریس

ماتریس انواع مختلفی دارد. رایج ترین ماتریس چهار نوع است:

 • TN – “سریعترین” ماتریس است، اما با زوایای دید و تولید مثل رنگ، خیلی خوب نیست.
 • IPS – با کیفیت تصویر کار می کند، اما فقط مدل های گران قیمت می توانند با سرعت TN مطابقت داشته باشند.
 • VA – آنها دارای سرعت عالی و بازتولید رنگ مناسب، در سطح IPS در همان دسته قیمت هستند. علاوه بر این، ماتریس های VA معمولاً دارای نسبت کنتراست ثابت دو یا حتی سه برابر بیشتر و نور پس زمینه سازگارتر هستند.
 • OLED – نمایشگرهای OLED با نسبت روشنایی و کنتراست باورنکردنی خود متمایز هستند. کافی است به دیود کم روشن نگاه کنید تا تفاوت قابل توجهی در مقایسه با آرایه های LED مشاهده کنید.

آنها به طور گسترده ای در مانیتورهای بازی مدرن از جمله سری MPG و MAG از MSI استفاده می شوند که به عنوان مثال موضوع این ماده را تجزیه و تحلیل می کنیم. ماتریس های VA به دلیل کنتراست عالی، رندر رنگ خوب و زوایای دید وسیع مورد تقاضا هستند. این بهترین چیزی است که می توانید برای بازی بخرید.

مانیتور بازی TN Matrix

TN یک راه حل محبوب است که هم در مانیتورهای مقرون به صرفه و هم در مدل های گران تر یافت می شود. تولید پنل های TN ارزان تر است اما معایبی نیز دارد. در زیر مزایا و معایب اصلی ماتریس TN در مانیتورهای بازی آورده شده است.

مزایای ماتریس TN:

 • قیمت پایین شما می توانید یک مانیتور بازی TN-matrix را تا 150 دلار خریداری کنید.
 • زمان پاسخ سریع، حداقل تاخیر.
 • نرخ تازه سازی بالا حتی در صفحه نمایش های ارزان قیمت.

معایب ماتریس های TN:

 • نمایش رنگ ضعیف از مانیتورهای دارای ماتریس VA یا IPS.
 • زوایای دید باریک
 • مشکلات نمایش سیاه تیره

ماتریس IPS در مانیتور بازی

مانیتور گیمینگ IPS یک انتخاب محبوب است، مخصوصاً در بین گیمرهایی که بودجه کمی بالاتری دارند و به بازتولید رنگ بهتر و زاویه دید وسیع اهمیت می دهند. ماتریس های IPS گران تر هستند، اما با کیفیت تصویر قیمت را جبران می کنند. مزایا و معایب اصلی آن در زیر ارائه شده است.

مزایای ماتریس IPS:

 • رندر رنگی خوب
 • زوایای دید گسترده
 • رنگ مشکی عمیق و کنتراست کامل.

معایب ماتریس IPS:

 • قیمت خرید بالاتر از ماتریس TN است.
 • زمان پاسخ بدتر از ماتریس TN یا VA است.

ماتریس VA در مانیتور بازی

ماتریس های VA در مانیتورهای بازی راه حلی هستند که می توان آن را نوعی مصالحه در نظر گرفت که مزایای اصلی ماتریس های TN و IPS را با هم ترکیب می کند. عرض مانیتورهای بازی با چنین ماتریسی در حال گسترش است، مزایا و معایب آنها در زیر ارائه شده است.

مزایای ماتریس VA:

 • قیمت مناسب – ماتریس VA گران تر از TN است، اما ارزان تر از IPS است.
 • رندر رنگی خوب
 • زوایای دید مناسب – مطمئناً گسترده تر از TN.

معایب ماتریس های VA:

 • زمان پاسخ – کندتر از TN اما سریعتر از IPS.

ماتریس OLED در صفحه بازی

ماتریس های OLED در مانیتورهای بازی مخفف دیودهای ساطع نور ارگانیک هستند. ماهیت این فناوری این است که هر پیکسل در صفحه یک منبع نور جداگانه است.

اندازه پیکسل بزرگ اجازه می دهد تا وضوح بسیار بالاتر، تراکم پیکسل، و در نتیجه کیفیت تصویر. رنگ‌های غنی و کم مصرف: ویژگی‌های سیاه کامل OLED هر پیکسل به تنهایی نور ساطع می‌کند، بنابراین وقتی یک یا گروهی از پیکسل‌ها را خاموش می‌کنید، نور را خاموش می‌کنید.

مزایای ماتریس های OLED:

 • از نظر روشنایی و رنگ، هر پیکسل کاملاً مستقل از بقیه عمل می کند. این به نمایش صحیح تمام رنگ ها در هر ناحیه از تصویر کمک می کند.
 • زوایای دید تصویر را می توان به وضوح از زوایای دید مختلف بدون افت کیفیت مشاهده کرد.
 • انعطاف پذیری. ماتریس های OLED می توانند تقریباً از هر شکل و طرحی باشند. به دلیل انعطاف پذیری بسیار زیاد، این عرض ها را می توان به دلخواه گرد کرد.

معایب ماتریس های OLED:

بسیار گران قیمت . در حال حاضر تمام تلویزیون های OLED بسیار گران هستند. آنها به طور کامل کلاس پریمیوم را اشغال کردند که بسیاری از خریداران بالقوه قادر به پرداخت آن نیستند.
صفحه نمایش های OLED کاهش پیکسل (به ویژه آبی) هستند که به نوبه خود منجر به اعوجاج رنگ و کاهش کنتراست می شود. این باعث کاهش عمر تلویزیون می شود.

پس از بررسی انواع آرایه های موجود باید تصمیم گرفت. بهتر است این کار را بر اساس انواع بازی‌هایی که اغلب انجام می‌دهید انجام دهید، با توجه به اینکه صفحه نمایش عمدتاً برای بازی استفاده می‌شود یا شاید برای کار یا برنامه‌های دیگر.

صفحه بازی – هر بازی ماتریسی

اگر یک نوع ماتریس انتظارات همه خریداران را برآورده کند، تولید انواع دیگر صفحه نمایش بی فایده است. با این حال، از آنجایی که هر نوع ماتریس مزایای خود را دارد، ارزش آن را دارد که بهترین راه حل برای یک نوع بازی خاص در نظر گرفته شود.

خریداران اغلب بین صفحه نمایش TN یا IPS انتخاب می کنند، اما لازم است ماتریس VA را نیز به خاطر بسپارید، علاوه بر این، نوع ماتریس باید با ویژگی های بازی های مورد استفاده سازگار باشد.

 • یک مانیتور بازی پویا – مانند بازی‌های اکشن، FPS یا FPP – می‌تواند ماتریس TN داشته باشد که سریع‌ترین زمان پاسخ و احتمالاً بهترین نرخ تازه‌سازی را در مقایسه با سایر مانیتورها با همان قیمت ارائه می‌کند.
 • صفحه نمایش برای بازی های RPG، ماجراجویی و استراتژی – زمان پاسخگویی به اندازه بازتولید رنگ بی نقص، سیاهی عمیق و کنتراست موثر مهم نیست، بنابراین مانیتور IPS بهترین انتخاب است.

می‌توانید یک مانیتور IPS با زمان پاسخ‌دهی خوب و نرخ تازه‌سازی بالا برای بودجه خرید بالاتر پیدا کنید.

گیمرها از هر نوع و کاربرانی که به دنبال خرید مانیتور برای بازی و کار هستند نیز می توانند مانیتور VA را انتخاب کنند که مزایای مانیتورهای IPS و TN را از نظر کیفیت و قیمت ترکیب می کند.

چه اندازه صفحه نمایش بازی را انتخاب کنید

مهمتر از نوع ماتریس و وضوح صفحه نمایش اندازه آن است. این تصمیم باید بر اساس فضای صفحه نمایش موجود باشد – یک میز گوشه کوچک برای یک صفحه نمایش عریض با قطر بزرگ مناسب نیست و یک صفحه نمایش کوچک انتخاب بدی برای یک میز بزرگ و جادار خواهد بود.

چه اندازه صفحه نمایش را انتخاب کنم؟ در اینجا رایج ترین صفحه نمایش های اندازه وجود دارد:

 • 24 اینچ یک اندازه مانیتور بازی محبوب و همه کاره برای کار و بسیاری از برنامه های کاربردی دیگر است. به راحتی روی هر میزی قرار می گیرد. صفحه نمایشی با این اندازه در Full HD به خوبی کار می کند.
 • 27 اینچ – صفحه نمایش کمی بزرگتر تجربه بهتری را هنگام بازی یا تماشای فیلم ارائه می دهد. یک مانیتور گیمینگ 27 یا 28 اینچی معمولاً محبوب ترین نسبت تصویر (16:9) را دارد و با رزولوشن های Full HD و WQHD به خوبی کار می کند.
 • 34 اینچ و بالاتر – مانیتورهای 34 اینچی و بالاتر روی یک میز بزرگ عالی کار می کنند. زمانی که به دنبال صفحه نمایش عریض یا منحنی (معمولا بزرگ) هستید، انتخاب خوبی است. صفحه نمایش هایی با این اندازه را می توان با رزولوشن های مختلف خریداری کرد، اما برجسته ترین مانیتور گیمینگ از رزولوشن 4K بهره خواهد برد.

بزرگ‌ترین نمایشگرهای بازی می‌توانند 65، 86 یا حتی 98 اینچ باشند – اما راه‌حل‌های گران قیمت و بسیار بزرگ برای یک دسکتاپ استاندارد هستند. با این حال، اگر بازی روی صفحه بزرگ را ترجیح می دهید، ارزش تلویزیون را دارد.

صفحه بازی – هر رزولوشن

یکی دیگر از مسائل اساسی که باید در انتخاب مانیتور گیمینگ به آن توجه کرد، وضوح صفحه نمایش است. این سوال باید به بودجه موجود و پارامترهای خود کامپیوتر بستگی داشته باشد.

محبوب ترین راه حل های امروزی عبارتند از:

صفحه بازی - هر رزولوشن

 • رزولوشن فول اچ دی هنوز هم بسیار محبوب است، اگرچه در بازار تعداد زیادی از صفحه نمایش های HD را خواهیم یافت. مزیت صفحه نمایش HD این است که هزینه کمتری نسبت به صفحه نمایش WQHD یا 4K دارد و حتی با کارت های گرافیک ضعیف تر نیز به خوبی کار می کند.
 • WQHD وضوح تصویری است که جزئیات تصویر را بالاتر از Full HD ارائه می دهد. همچنین مانیتورهای گیمینگ WQHD به اندازه مدل های 4K گران نیستند و به راحتی می توانستیم مدلی با این رزولوشن با نرخ رفرش بالا خریداری کنیم.
 • 4K گران‌ترین راه‌حل است و نرخ تازه‌سازی 60 هرتز را ارائه می‌کند که یک نقطه ضعف بزرگ برای بازی‌های اکشن سریع است. این وضوح برای مانیتورهایی با صفحه نمایش بزرگ مورب و برای رایانه هایی با کارت گرافیک خوب توصیه می شود. مانیتور بازی 4K انتخاب خوبی برای خرید مانیتور برای بازی و فیلم است.

وضوح صفحه به طور مستقیم بر جزئیات تصویر تأثیر می گذارد. با این حال، یک راه حل پیشرفته تر همیشه بهترین نخواهد بود – خیلی به ابزارهای موجود بستگی دارد (پیدا کردن یک مانیتور بازی 4K برای کمتر از 20000 روبل دشوار است).

صفحه نمایش منحنی – بله یا خیر؟

اکنون که شاخص های فنی پیشرو را تجزیه و تحلیل کرده ایم، ارزش صحبت در مورد ویژگی های طراحی را دارد. به عنوان مثال، آیا ارزش دیدن صفحه نمایش های منحنی را دارد؟ بسیاری از شرکت ها حدود پنج سال است که این مانیتورها را در فروشگاه ها می فروشند.

چرا محبوب تر می شود؟ دو دلیل در آن واحد وجود دارد. ابتدا صفحه منحنی به تصویر مقداری حجم می دهد. این به این دلیل است که تصویر فرد را احاطه کرده و اثر عمق را ایجاد می کند.

مخصوصاً در بازی‌های با دوربین اول شخص عالی به نظر می‌رسد، زیرا در واقع، آنچه ما می‌بینیم نیز در اطراف ماست و روی یک “پانل” مسطح نیست.

دوم، طراحی صفحه منحنی اجازه می دهد تا زاویه دید وسیع تری در هنگام گروه بندی تنظیمات صفحه نمایش چندگانه داشته باشید.

با کنار هم قرار دادن سه نمایشگر، می توانید یک پانوراما با میدان دید 180 درجه با فاصله کم یا بدون شکاف دریافت کنید. صفحه های تخت معمولی را می توان در “سه” مرتب کرد، اما در این حالت آنها در یک زاویه قرار می گیرند که درک بازی را مختل می کند.

صفحه نمایش منحنی برای مانیتور بازی

اگرچه گیمرهای معمولی هنوز به ندرت از چندین نمایشگر به طور همزمان استفاده می کنند، صفحه نمایش خمیده یک ویژگی عالی است که تأثیر مثبتی بر غوطه ور شدن در بازی دارد.

بنابراین پاسخ ما مثبت است. و اگر همچنان می خواهید مجموعه ای از سه مانیتور را امتحان کنید، به سراغ مانیتورهای بدون فریم بروید.

به عنوان مثال، یک پیکربندی چند مانیتور از سری 27 اینچی MSI Optix با نرخ تجدید 144 هرتز. از جمله، این مدل با استفاده از فناوری های Anti-Flicker و Less Blue Light متمایز می شود که با سوسو زدن صفحه نمایش و کاهش شدت نور آبی کار بسیار خوبی را انجام می دهند.

مانیتور منحنی برای بازی کامپیوتری

زمان پاسخگویی صفحه نمایش بازی

این در مورد سرعت تغییر پیکسل های روی صفحه نمایش است، به عنوان مثال، از کاملاً خاموش به کاملاً روشن یا سرعت تغییر آنها در مقیاس خاکستری – این تا حدی بر تأخیر در تصویر تأثیر می گذارد.

اما از آنجایی که استاندارد یکپارچه وجود ندارد و شماره یک برگرفته از یک بافت پیچیده است، زمان آن رسیده است که این مشخصات را یک بار برای همیشه مدفون کنیم.

این پارامتر چگونه اندازه گیری می شود و در مورد زمان پاسخ مانیتور چه چیزهایی باید بدانید؟

به روز رسانی تصویر در مانیتورهای بازی یکی از مهم ترین پارامترها به خصوص برای صفحه نمایش پویا، FPS و FPP است. نرخ تازه سازی بالاتر همراه با زمان پاسخ آهسته تر، صاف ترین نمایش تصویر را ارائه می دهد.

فرکانس بالاتر همیشه درست است – تا یک نقطه.

برخی از افسانه ها فراوانی به روز رسانی ها را احاطه کرده اند. گاهی اوقات نمی توان ثابت کرد که نرخ تازه سازی بالاتر شما را به بازیکن بهتری تبدیل می کند (تقریبا درست است). در عین حال، تعداد کمی از رایانه ها می توانند به اندازه نمایشگرها فریم در ثانیه (FPS) را نمایش دهند.

اما دقیقاً زمانی که این دو شکسته می‌شوند، نرخ تازه‌سازی بالا به تصویر می‌رسد. هرچه هرتز بیشتر باشد، تأخیر کمتر است.

هرچه تأخیر کمتر باشد، جریان در تصویر بیشتر می شود، صرف نظر از اینکه بین ساختمان های بلند واقع در خارج از ادینبورگ با سرعت 250 کیلومتر در ساعت تاب می خورید یا از نزدیک بهترین دید را از دوست خود دارید.

FPS در مقابل هرتز

ما آن را از ابتدا می گیریم. FPS هرتز؟ FPS مخفف Frames Per Second است. این تعداد فریم هایی است که رایانه می تواند نمایش دهد و به صفحه نمایش ارسال کند. این به کیفیت گرافیکی که دارید و وضوحی که انتخاب می کنید بستگی دارد.

هرتز (هرتز) به نوبه خود به “رویدادها در ثانیه” در این مورد اشاره دارد، که صفحه نمایش چند بار تصویر را در هر ثانیه تازه می کند. بنابراین ما می خواهیم رایانه فریم های زیادی در ثانیه پمپاژ کند و سپس می خواهیم مانیتور بتواند حداقل تعداد زیادی یا بیشتر را نمایش دهد.

 • 60 هرتز فرکانس مورد استفاده در ارزان ترین مانیتورها و همچنین در مدل های 4K است. لازم به ذکر است که تاثیر نرخ تازه سازی نهایی به کابل (رابط) استفاده شده و وضوح صفحه نیز بستگی دارد. رفرش 60 هرتزی نیز برای کار در بازی های استراتژیک و RPG توصیه می شود، نه در بازی های تیراندازی سریع.
 • 75 هرتز برای خریداران علاقه مند به بازی های مختلف اما با بودجه کم، مصالحه ای است. شما می توانید یک مانیتور رفرش 75 هرتزی را با قیمتی بیش از 1000 پوند خریداری کنید.
 • 144 هرتز – نرخ تازه سازی توصیه شده برای گیمرهایی که نبردهای آنلاین و بازی های سریع را ترجیح می دهند. مانیتور گیمینگ 144 هرتزی در استفاده روزمره عملکرد خوبی دارد، اما به خاطر داشته باشید که این نرخ به روز رسانی در درجه اول توسط نمایشگرهای Full HD، WQHD و تنها چند مدل با وضوح بالاتر استفاده می شود.
 • 240 هرتز نرخ تازه سازی بسیار بالایی است که عملا فقط در مانیتورهای Full HD استفاده می شود. این نوع مانیتور را می توان برای بازی های آنلاین سریع توصیه کرد، به خصوص زمانی که نمایشگر ماتریس TN و زمان پاسخگویی سریع را انتخاب می کنند.

صفحه بازی – تاخیر ورودی چیست

نرخ تازه سازی و زمان پاسخ تنها عواملی نیستند که بر صاف بودن تصویر نمایش داده شده تأثیر می گذارند. یک مسئله به همان اندازه مهم تأخیر سیگنال است، یعنی تأخیر ورودی. اگر سازندگان اصلاً این اطلاعات را ارائه دهند، این پارامتر بر حسب میلی ثانیه (مشابه زمان پاسخ مانیتور) مشخص می شود.

از آنجایی که تاخیر ورودی جزء ثابت مشخصات صفحه نمایش نیست، بسیاری از تولیدکنندگان قبل از خرید صفحه نمایش این موضوع را نادیده می گیرند. ارزش آن را دارد که به دنبال تست های صفحه نمایش انجام شده در این زمینه باشید – هر چه تاخیر ورودی کمتر باشد، بهتر است.

می توانیم فرض کنیم که در مانیتورهای بازی خوب، تاخیر ورودی نباید از 11 میلی ثانیه تجاوز کند.

FreeSync و G-SYNC

فناوری‌های ساخته شده در اعماق NVIDIA و AMD، نرخ تازه‌سازی را بسته به نرخ فریم تغییر می‌دهند.

از نظر بصری، بدون پاره شدن تصویر، با سرعت نمایش 30-60 فریم در ثانیه یا کمتر، تصویر صاف تری دریافت می کنیم. برای کار، به یک کارت گرافیک مناسب از سازنده نیاز دارید.

این صنعت استانداردی انعطاف پذیر ایجاد کرده است که به مانیتور اجازه می دهد تا با تعداد فریم هایی که یک کامپیوتر تولید می کند تطبیق دهد. این VESA Adaptive Sync نام دارد. با این حال، ممکن است نام آن را همراه با دو نام کمی زیباتر دیگر شنیده باشید – به ترتیب AMD Freesync و Nvidia G-Sync.

این فناوری اساساً در تمام مانیتورهای مدرن تعبیه شده است و اگر یکی پشتیبانی شود، دیگری نیز از آن پشتیبانی خواهد کرد. این نام بر اساس کارت گرافیکی که دارید اختصاص داده می شود – Freesync برای AMD و G-Sync برای کارت های گرافیک Nvidia.

به طور کلی می توان گفت که انتظار می رود از سال 2014 به بعد از کارت های گرافیک AMD و تمامی کارت های سری 10، 16، 20 و 30 انویدیا پشتیبانی کند.

با این حال، اگر مانیتور را از طریق کابل DisplayPort وصل کنید، ممکن است مفید باشد. این فناوری خاص با HDMI کار نمی کند.

رابط های ارتباطی

مانیتورهای بازی در سال 2019 به HDMI و DisplayPort مجهز هستند. اولی دارای محدودیت نرخ تازه سازی 144 هرتز است، در حالی که دومی به شما امکان می دهد حداکثر استفاده را از سیستم خود ببرید.

مانیتورهای بازی با فرکانس 144 هرتز معمولاً از نظر تئوری مجهز به DisplayPort هستند. لطفاً توجه داشته باشید که کارت گرافیک شما باید از این رابط اتصال پشتیبانی کند.

هنگام انتخاب مانیتور گیمینگ به دنبال چه چیز دیگری هستید؟

اگر بهترین مانیتور بازی را انتخاب کنیم، باید پارامترها و مشکلات فنی را به دقت تجزیه و تحلیل کنیم.

تنها اندازه، فرمت یا وضوح صفحه نمایش مهم نیست، بلکه موارد زیر نیز مهم است:

 • تطبیق نصب دیواری – اگر دیوار خالی بالای میز خود دارید، ممکن است بخواهید مانیتور خود را روی دیوار نصب کنید، اما پس از آن باید یک مدل سازگار با VESA پیدا کنید.
 • بلندگوهای داخلی – بسیاری از مانیتورها آنها را دارند، اما این معمول نیست. اگر بلندگوی مجزا ندارید، می توانید مانیتوری با بلندگوهای داخلی انتخاب کنید، اما از آن انتظار کیفیت صدای بالایی نداشته باشید.
 • صفحه چرخان (PIVOT) – این گزینه به همان اندازه برای گیمرها مفید است که برای خریدارانی که به دنبال مانیتور برای بازی و کار هستند (به عنوان مثال، گرافیک، طراحی و برنامه نویسی). قابلیت چرخش صفحه نمایش به صورت عمودی به شما این امکان را می دهد که به راحتی با مواد در یک طرح عمودی کار کنید.
 • تنظیم ارتفاع صفحه – بسیاری از مانیتورهای بازی دارای پایه قابل تنظیم ارتفاع هستند که راه حل بسیار خوبی است به خصوص زمانی که کاربران با ارتفاع های مختلف از مانیتور استفاده می کنند – امکان تنظیم موقعیت مانیتور بر اساس ارتفاع کاربر باعث بهبود ارگونومی می شود.
 • همگام سازی – بسیاری از مانیتورهای بازی ممکن است به همگام سازی نرخ تازه سازی (AMD FreeSync یا NVIDIA G-Sync) مجهز باشند. این یک راه حل خوب برای داشتن یک کارت گرافیک سازگار است، زیرا نرخ تازه سازی پس از آن با فریم های تولید شده مطابقت دارد.
 • HDR – این راه حل را می توان در مانیتورهای بازی گران تر پیدا کرد. صفحه نمایش مانیتورهای بازی HDR کوچک است اما باید به این فناوری علاقه مند باشید. مانیتور بازی HDR نور پس‌زمینه قوی‌تر، بازتولید رنگ‌ها، هایلایت‌ها و سایه‌ها را بهتر ارائه می‌کند.
 • نام تجاری – ارزش نگاه کردن به شهرت سازنده را دارد زیرا اغلب با کیفیت راه حل های ارائه شده یا حداقل با قابلیت اطمینان مشخصات و توضیحات همراه است.
 • طراحی – یک مانیتور بازی باید در بازی ها خوب کار کند و روی میز خوب به نظر برسد. ارزش آن را دارد که ظاهر صفحه را با توجه به ترجیحات خود انتخاب کنید.
 • قیمت – بسیاری از خریداران با بودجه معقول شروع می کنند. این رویکرد خوبی است زیرا به شما امکان می‌دهد انتخاب را به محدوده قیمتی خاصی محدود کنید – شاید یکی از مدل‌های گران‌تر ما را تحت تأثیر پارامترها قرار دهد و تصمیم بگیریم خرید را تا کاهش قیمت‌ها به تعویق بیندازیم.
 • محبوب در بین خریداران – ایده خوبی است که از سیگنال های اجتماعی استفاده کنید تا مطمئن شوید سایر کاربران صفحه انتخابی شما را به خوبی دریافت می کنند. ما می‌توانیم پاسخ سؤالاتی را جستجو کنیم، مثلاً کدام مانیتور بازی بالاترین امتیاز را در بین کاربران واقعی دارد.
 • روز انتشار جدیدترین مانیتورهای بازی در مقایسه با دستگاهی که سال ها پیش عرضه شد، که انتظار می رود رابط کاربری قدیمی و به طور کلی راه حل های فناوری قدیمی تر داشته باشد، احتمالاً جدیدترین راه حل ها را پیدا می کنند.

چگونه مانیتور بازی خود را تنظیم کنید

راحتی در بازی تحت تأثیر کیفیت صفحه انتخابی و تنظیمات مربوطه قرار دارد. موقعیت مانیتور روی میز و پارامترهای نمایش تصویر ضروری است.

چه چیزی را می خواهید به خاطر بسپارید؟

 • مانیتور باید جلوی کاربر باشد، هر گونه نصب در زاویه شما را مجبور می کند تا موقعیت ناراحت کننده ای بگیرید که منجر به کمردرد می شود. از نظر ارگونومی، مانیتورهایی با ارتفاع و شیب قابل تنظیم بهترین انتخاب هستند.
 • صفحه نمایش باید در فاصله مناسبی از کاربر باشد، به خصوص زمانی که صفحه نمایش بزرگ است – یک راه حل راحت حدود 40 سانتی متر بین صورت کاربر و سطح صفحه نمایش (اما شاید بزرگتر) در نظر گرفته می شود.
 • مانیتور باید از نظر پارامترهای تصویر تنظیم شود – دستگاه ها می توانند حالت های بازی آماده داشته باشند، اما شما همچنین می توانید پروفایل خود را با تنظیمات دلخواه خود برای رنگ، روشنایی، کنتراست و حتی نرخ تازه سازی ایجاد کنید.

ارائه صفحه های بازی می تواند باعث سرگیجه شما شود. مدل‌های زیادی از این دستگاه‌ها وجود دارد، بنابراین خرید با یک تصمیم خاص آسان نیست، به خصوص زمانی که جزئیات فنی برای خریدار بیگانه باشد.

بنابراین، قبل از خرید، ارزش آن را دارد که مدتی را صرف مطالعه پارامترهای اصلی مانیتورهای بازی کنید و فقط بر این اساس تصمیم گیری در مورد یک مدل خاص انجام دهید.

بیشتر ببینید:

تغییر زبان در مک بوک

مخفی کردن برنامه در منوی استارت ویندوز

بلوتوث چیست

بازیابی پارتیشن حذف شده

جلوگیری از آپدیت ویندوز 11 در ویندوز 10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا