بازاریابیکسب و کار

اینستاگرام بهتر است یا تیک تاک: مقایسه کاربرد آنها در تجارت

مقایسه نکات مثبت و منفی تیک تاک و اینستاگرام برای استفاده در کسب وکار

اینستاگرام در مقابل تیک تاک: کدام پلتفرم برای تجارت شما بهترین است؟ در کشور ما اکثر افراد از اینستاگرام استفاده می کنند، اما با توجه به اینکه در حال حاضر اینستاگرام هم فیلتر شده است، هیچ تفاوتی بین این دو اپلیکیشن محبوب وجود ندارد. به همین دلیل ممکن است که خیلی از کسب وکارها در ادامه فعالیت بر روی شبکه های اجتماعی قصد داشته باشند تا از تیک تاک هم استفاده کنند. اما اگر شما نکات مثبت و منفی آنها را ندانید، مسلما در انتخاب هر کدام با توجه به کاربران خاصی که دارند، دچار مشکل خواهید شد.

رسانه های اجتماعی ابزار قدرتمندی هستند که شرکت ها می توانند از آن برای دستیابی به مخاطبان جدید، تبلیغ محصولات و خدمات خود و تعامل با مشتریان خود استفاده کنند. اینستاگرام و تیک تاک یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی است.

 

مقایسه اینستاگرام و تیک تاک برای استفاده کسب وکارها

در ابتدا به بررسی معایب و مزایای اینستاگرام خواهیم پرداخت و سپس به بررسی نکات مثبت و منفی تیک تاک خواهیم پرداخت.

 

مزایا و معایب اینستاگرام برای مشاغل

با بیش از یک میلیارد کاربر در سراسر جهان، جای تعجب نیست که کسب و کارها به این پلتفرم هجوم می آورند. با این حال، مانند هر پلتفرمی، استفاده از اینستاگرام برای اهداف تجاری دارای مزایا و معایبی است.

اگر شرکتی هستید که به دنبال کشف دنیای رسانه های اجتماعی هستید، شاید ارزش آن را داشته باشد که به اینستاگرام نگاهی بیندازید. این یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی است که از سال 2016 تعداد کاربران خود را دو برابر کرده است و اکنون بیش از یک میلیارد کاربر فعال روزانه دارد.

با این حال، قبل از سرمایه گذاری زمان و منابع در این شبکه، در اینجا برخی از مزایا و معایب وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

نکات مثبت:

1. یک پلت فرم بصری قدرتمند: بر خلاف سایر پلتفرم های رسانه های اجتماعی، اینستاگرام بر روی تصاویر تمرکز می کند که آنها را برای نمایش محصولات یا خدمات ایده آل می کند. تصاویر راه بسیار خوبی برای جلب توجه افراد هستند، زیرا از نظر بصری جذاب تر از محتوای متنی هستند. این می تواند به ایجاد یک تجربه مشتری جذاب کمک کند.

2. دسترسی عالی و نرخ تعامل بالا: با بیش از یک میلیارد کاربر فعال روزانه، پتانسیل زیادی برای دستیابی به مخاطبان هدف شما وجود دارد. علاوه بر این، مطالعات نشان داده است که اینستاگرام نسبت به هر پلتفرم دیگری که دسترسی و فرصت‌های بیشتری را برای تبدیل یا ایجاد آگاهی از برند در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهد، نرخ تعامل بالاتری دارد.

3. ویژگی‌های داخلی منظم: اینستاگرام چندین ویژگی تعاملی مانند داستان‌ها، نظرسنجی‌ها و ویدیوهای زنده را ارائه می‌کند که دسترسی برندها به طرفداران خود را به روشی سرگرم‌کننده و تعاملی آسان‌تر می‌کند. همچنین به خوبی با پلتفرم های دیگر مانند مدیر تبلیغات فیس بوک ادغام می شود و به کسب و کارها اجازه می دهد به راحتی کمپین های تبلیغاتی هدفمند را از یک پلت فرم راه اندازی کنند.

4. تعامل: در مقایسه با پلتفرم های دیگر، مانند توییتر و فیس بوک و حتی تیک تاک، اینستاگرام دارای نرخ تعامل بالاتری در بین فالوورها است. مردم تمایل دارند به طور فعالتری در محتوای این پلتفرم مشارکت داشته باشند، که آن را برای مشاغلی که به دنبال شروع گفتگو با مخاطبان خود هستند ایده آل می کند.

5. طبیعت بصری: اینستاگرام به تصاویر متکی است تا کسب و کارها بتوانند به راحتی محصولات خود را به نمایش بگذارند و با تصاویر و ویدیوهایی که از رقبا متمایز هستند خلاقیت به خرج دهند.

6. بینش/تحلیل: کسب و کارها به داده های بینش در مورد پست های خود دسترسی دارند تا بتوانند عملکرد را در طول زمان پیگیری کنند تا بفهمند دقیقا چه چیزی در بین مخاطبان آنها طنین انداز می شود تا هر چیزی که به صورت آنلاین یا هر پلتفرم رسانه اجتماعی دیگری به اشتراک می گذارید.

 

یاد بگیرید: جذب فالوور هدف در اینستاگرام با تکنیک های عملی برگرفته از برندهای موفق در اینستاگرام

 

معایب:

1. فضای تعامل محدود: در حالی که تمرکز بر عکس ها در اینستاگرام به کسب و کارها اجازه می دهد تا محصولات یا خدمات خود را به طور موثرتری به نمایش بگذارند، همچنین فضای ارتباط دو طرفه بین کسب و کار و مشتریان را در مقایسه با پلتفرم های مبتنی بر متن مانند توییتر یا ردیت که در آن ها محدود است.

2. شانس کم برای گرفتن سرنخ ها: بسیاری از کسب و کارها ممکن است به دلیل ماهیت آن، استفاده از اینستاگرام به عنوان وسیله ای برای جذب موثر سرنخ ها دشوار باشد. برخلاف فرم‌های دیجیتالی که به شما امکان می‌دهد اطلاعات تماس کاربران را جمع‌آوری کنید تا بتوانید از تاکتیک‌های بازاریابی ایمیلی برای افزایش شانس خود برای ایجاد سرنخ از طریق این پلت فرم استفاده کنید، اینستاگرام با هدف جمع‌آوری فعال داده‌های خاص از کاربران شما طراحی نشده‌اند.

3. الگوریتم: یکی از نکات منفی استفاده از الگوریتم اینستاگرام این است که پست‌های کسب‌وکارها را برای دستیابی به افراد زیادی بدون صرف هزینه برای تبلیغات یا تبلیغات دشوار می‌کند، زیرا دسترسی ارگانیک در طول زمان به دلیل تغییر در نحوه مشاهده محتوا به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

4. سخت بودن زمان بندی ارسال پست: اگر می‌خواهید حضور کسب‌وکارتان در پلتفرم رشد کند، ارسال منظم مهم است، اما انجام این کار بدون پشتیبانی از ابزارهای مختلف (زمان‌بندی‌کننده خودکار، ویرایشگر پست وبلاگ، ویرایشگر عکس و غیره) زمان‌بر است.

در مجموع، اینستاگرام مزایای بسیاری را برای کسب‌وکارهایی ارائه می‌کند که به دنبال یک رسانه بصری مؤثر هستند که از طریق آن بتوانند برند یا محصول خود را تبلیغ کنند، اما باید توجه داشته باشید که ممکن است همیشه فرصت‌های تولید سرنخ مشابه دیگر پلتفرم‌ها را فراهم نکند.

 

یاد بگیرید چگونه فالوور واقعی را افزایش دهید: معروف ترین و بهترین برنامه رایگان افزایش فالوور اینستاگرام با جذب فالوور واقعی

 

مزایا و معایب اپلیکیشن تیک تاک

تیک تاک به عنوان یک پلتفرم اجتماعی چینی توانسته کاربران زیادی را به سمت خودش بکشاند. در حال حاضر رقابت بین اینستاگرام و تیک تاک بسیار نزدیک به هم هست. در بخش زیر تمام معایب و مزایای استفاده از تیک تاک را برای مساغل بررسی خواهیم کرد.

ویژگی های مثبت تیک تاک:

1. دسترسی به مخاطبان گسترده‌تر: ویدیوهای تیک تاک احتمالاً توسط بیش از 1 میلیارد نفر در بیش از 155 کشور مشاهده می‌شود. این باعث می شود تا به یک پلت فرم عالی برای دستیابی به مشتریان بالقوه ای که ممکن است قبلاً درباره شرکت یا محصولات شما نشنیده باشند، تبدیل شود.

2. یک پلتفرم بسیار تعاملی: افراد به طور متوسط ​​52 دقیقه در روز را در برنامه صرف می کنند، که به بینندگانی با زمینه ها و علایق مختلف اجازه می دهد محتوای شما را ببینند و با آن تعامل داشته باشند.

3. روشی کم‌هزینه برای تبلیغات: از آنجایی که بیشتر کسب‌وکارها نمی‌خواهند برای بودجه‌های تبلیغاتی هزینه‌های کلان بپردازند، تیک تاک یک راه ایده‌آل برای تبلیغات با هزینه‌های کم است و همچنان به سرعت و کارآمدی بسیاری از مشتریان بالقوه را به دست می‌آورد.

4. تنوع گزینه های تبلیغاتی: راه های خلاقانه زیادی برای تبلیغ محصولات یا خدمات در تیک تاک وجود دارد، از جمله حمایت مالی، مشارکت، بازاریابی تأثیرگذار و موارد دیگر.

 

معایب اپلیکیشن تیک تاک:

1. محتوای فرم کوتاه: از آنجایی که موفقیت تیک تاک ناشی از توانایی آن در ایجاد سریع و آسان محتوای کوتاه است، باید راه‌های خلاقانه‌ای بیابید تا مطمئن شوید پیامتان بدون طولانی شدن در یک ویدیو یا ظاهری بیش از حد تبلیغاتی/زیبا به‌دست می‌آید.

2. تغییر الگوریتم: الگوریتم به طور مداوم در حال تغییر است که شرکت ها را برای حل رویکرد خود دشوار می کند. زیرا “روندها” هر چند وقت یکبار تغییر می کنند، به این معنی که شرکت ها نمی توانند موفقیت های مستمر را ایجاد کنند، به همین دلیل هر چند وقت یک بار نیاز است با اندکی تغییر در تکنیک های مختلف جذب کاربر را در این شبکه اجتماعی افزایش داد.

3. نگرانی‌های مدیریت برند: از آنجایی که هر 13 سال یا بالاتر می‌تواند یک حساب کاربری ایجاد کند (با نوجوانانی که اکثریت پایگاه کاربران را تشکیل می‌دهند) منطقی است که برخی از پست‌ها، عبارات نامناسب و بحث برانگیز یا به راحتی از متن خارج شوند. این بدان معناست که برندها باید از نزدیک بر نحوه ارائه برندشان در پلتفرم و همچنین هرگونه بازخورد نسبت به آن نظارت کنند.

 

سخن پایانی

با توجه به بررس ینکات مثبت و منفی اینستاگرام و تیک تاک، اگر نیاز دارید تا تبلیغات مفهومی با مدت زمان طولانی تری را با مخاطب داشته باشید، اینستاگرام راهکار بهتری است. اما اگر راهکارهای کوتاه و جذابی دارید، تیک تا گزینه بهتری خواهد بود. البته اینستاگرام نیز گزینه خوبی برای پست و تبلیغات کوتاه است، اما تیک تاک راهکار سریع تری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا