ساختمان و دکوراسیونسبک زندگی

خرید ویلای جنگلی یا ساحلی؟

راهنمای خرید ویلا

دور بودن از شهر و گذراندن اوقات فراغت در مناطق خوش آب و هوای ایران نظیر شمال کشور، می تواند تاثیر مثبتی بر روحیه داشته باشد. بسیاری از افراد برای دور بودن از محیط شلوغ شهر، اقدام به خرید ویلا در مناطق جنگلی و یا ساحلی شمال کشور کرده از این روی ویلا سازی در چند سال اخیر، روندی صعودی داشته است.

خرید ویلا پروسه ای زمان بر بوده که نیازمند رعایت برخی نکات می باشد. در این مقاله قصد داریم تا شما عزیزان را با نکاتی در خصوص خرید ویلا آشنا کنیم تا در صورت لزوم بتوانید از آن استفاده کنید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

هدف از خرید ویلا چیست؟

هدف از خرید ویلا چیست؟

مهاجرت به مناطق خوش آب و هوای کشور، می تواند سطح استرس و اضطراب روزمره ی افراد را تا حد چشمگیری کاهش دهد.

از طرفی تورم شدید کشور در سال های اخیر باعث شده که قیمت ملک روند صعودی داشته باشد از این روی خرید ویلا یک سرمایه گذاری پر سود محسوب می شود.

 

بیشتر بدانید: تاثیر کلر در ضدعفونی کردن استخر و مضرات و انواع کلر

 

خرید ویلای جنگلی یا ساحلی؟

ویلای ساحلی: این سبک از ویلا در مجاورت خط ساحلی ساخته می شود. منظره ی دریا و آرامش حاکم بر فضا باعث شده تا بسیاری از افراد این سبک از ویلا را انتخاب کنند. ویلای ساحلی در نزدیکی شهر ساخته می شود از این روی دسترسی خوبی به مراکز درمانی، فروشگاه ها و دیگر امکاناتی از این دست را دارد. ویلای ساحلی از فضای سبز و جنگل برخوردار نبوده از این روی برای افرادی که علاقه مند به طبیعت هستند، گزینه ی مناسبی نمی باشد. آب و هوای ویلای ساحلی در فصل تابستان، بسیار شرجی بوده از این روی ممکن است صاحبان را در این فصل با مشکل رو به رو کند.

خرید ویلای جنگلی یا ساحلی؟

https://gillim.ir/property-type/beach-villa/

ویلای جنگلی: ویلای جنگلی در مناطق جنگلی و کوهپایه ساخته می شود. آب و هوا در این فضا اغلب خنک بوده و در بسیاری از اوقات سال، ساکنین شاهد بارش باران نیز می باشند. این موضوع آرامش محیط را تا حد چشمگیری افزایش می دهد.

نکته: در فصل زمستان دمای هوا در ویلاهای جنگلی تا حد چشمگیری کاهش پیدا می کند از این روی بسیاری از افراد برای گرم کردن ویلا، با چالش رو به رو می شوند. جنگل زیستگاه بسیاری از حیوانات بومی نیز می باشد. زندگی در کنار آن ها می تواند برای بسیاری از افراد لذت بخش باشد. ویلاهای جنگلی، قیمت مقرون به صرفه تری نسبت به ویلاهای ساحلی داشته از این روی گزینه ی مناسبی برای افرادی که محدودیت بودجه دارند محسوب می شود.

دسترسی به امکاناتی چون فروشگاه، نانوایی و یا مراکز درمانی به دلیل موقعیت جغرافیایی این نوع از ویلا، دشوار می باشد.

https://gillim.ir/property-type/forest-villa/

نکته: زمین های جنگلی نسبت به ساحلی، وسعت بیشتری داشته از این روی تنوع برای مشتریان بیشتر بوده و هم چنین وضعیت سند شش دانگ ویلاهای جنگلی نسبت به ساحلی، مناسب تر می باشد.

ویلای شهرکی یا مستقل؟

ویلای شهرکی یا مستقل؟

ویلاهای شهرکی از کنار هم قرار گرفتن چندین ویلا تشکیل شده اما ویلای مستقل، در یک زمین شخصی و به صورت تکی ساخته می شود.

بسیاری از ویلاهای شهرکی، درحاشیه ی شهر ساخته شده از این روی قیمت مناسب تری نسبت به ویلاهای شخصی دارد.

شهرک های ویلایی دارای نگهبانی 24 ساعته بوده از این جهت امنیت در ویلاهای شهرکی تا حد چشمگیری افزایش پیدا می کند بنابراین اگر قصد مهاجرت به ویلا برای اوقات خاصی از سال را دارید، ما به شما خرید ویلای شهرکی را پیشنهاد می کنیم.

ویلاهای شهرکی مانند آپارتمان های شهری بوده و قوانین مخصوص به خود را دارد. پایبندی به قوانین موجود نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

حریم شخصی برای بسیاری از افراد حائزاهمیت بوده بنابر این اگر جزو این دسته قرار دارید، ما به شما خرید ویلای مستقل را پیشنهاد می کنیم

نکات قانونی به منظور خرید ویلا

سند ویلا را بررسی کنید: بسیاری از افراد سودجو اقدام به فروش ویلا با سند غیرقانونی کرده که این نکته می تواند صاحبین را با مشکل رو به رو کند.

برخی از ویلاها در زمین با کاربری غیر مسکونی ساخته می شود که این کار غیر قانونی است.

قبل از خرید ویلا از اصالت سند اطمینان حاصل کنید و آن را با دقت بالا بررسی کنید.

از خرید ویلا با سند مشاع و یا ویلاهای قول نامه ای خودداری کنید.

ساحل اختصاصی: گاهی صاحبان ویلا و یا مشاورین املاک ادعای وجود ساحل اختصاصی را دارند. خوب است بدانید که با توجه به قانون تصویب شده، هیچ ویلایی حق داشتن ساحل اختصاصی را ندارد از این روی این ادعا کاملا بیهوده می باشد.

آسیب به طبیعت: برخی از ویلاها در بستر رودخانه و یا محیط های ممنوعه ساخته می شود.

این کار علاوه بر آسیب رساندن به طبیعت و زیستگاه حیوانات بومی، می تواند امنیت ساکنین را نیز به خطر بیندازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا